ebook Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 2465) Ilość stron (szacowana): 217

Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 6 miesiącach
E-book - najniższa oferta: 15.90
Audiobook - najniższa oferta: 16.44
-44% 15.90 zł
28.90 złpremium: 17.34 zł Lub 17.34 zł
22.61 zł Lub 20.35 zł
28.90 zł
22.81 zł
23.70 zł
24.22 zł
24.57 zł
24.57 zł
24.57 zł
26.01 zł
26.50 zł
28.90 zł
28.90 zł
29.99 zł z kodem: 19.99 zł
Inne proponowane

Rajd atomowy na Moskwę, proces jednej dwunastej tyrana, eksperyment racjonalnego antysemity, kabalistyczny Spisek Koronacyjny – oto wydarzenia, jakich świadkiem jest czytelnik opowiadań Jacka Dukaja.

Xavras Wyżryn i Gotyk, a także teksty najnowsze Przyjaciel prawdy i Sprawa Rudryka Z. pokazują, jak zanika granica między wojną a terroryzmem, rozumem i wiarą, człowiekiem i narodem, bohaterem i potworem...

Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych m.in. w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.

Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe od Jacek Dukaj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie można bowiem przedstawić dowodów na nieistnienie.
Książki są to usamodzielnione myśli, trwające wbrew człowiekowi, wbrew czasowi - w nich zawsze tajemnica.
Najwspanialsze twory człowiecze poczynają się z nienawiści.
Żadne rodzinne spotkanie nie będzie w pełni udane, jeżeli sobie Polacy od serca nie ponarzekają.
Szaleniec nie jest człowiekiem, który stracił rozum. Szaleniec to ktoś, kto utracił wszystko poza rozumem.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    „Xavras Wyżryn” jest powieścią idealną na nasze czasy, gdzie terroryzm jest zjawiskiem dosyć popularnym. Pokazuje go ze strony terrorystów. Polskich terrorystów. Dlatego też z wielką chęcią przyłączyła bym się do Wyżryna na rajd atomowy na Kreml. Alternatywna Polska bardzo ładnie przedstawiona. Trup ściele się gęsto, a ataki partyzanckie przemyślane bardzo dobrze. Nic mi nie zgrzytało. Kolejne opowiadania nie były już taki dobre.

Warto zerknąć