ebook Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 2710) Ilość stron (szacowana): 217

Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.90
Audiobook - najniższa cena: 17.04
wciąż za drogo?
26.88 złpremium: 17.34 zł Lub 17.34 zł
-9% 20.90 zł
22.54 zł Lub 20.29 zł
28.90 zł Lub 26.01 zł
29.99 zł
22.66 zł
23.79 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Rajd atomowy na Moskwę, proces jednej dwunastej tyrana, eksperyment racjonalnego antysemity, kabalistyczny Spisek Koronacyjny – oto wydarzenia, jakich świadkiem jest czytelnik opowiadań Jacka Dukaja.

Xavras Wyżryn i Gotyk, a także teksty najnowsze Przyjaciel prawdy i Sprawa Rudryka Z. pokazują, jak zanika granica między wojną a terroryzmem, rozumem i wiarą, człowiekiem i narodem, bohaterem i potworem...

Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych m.in. w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.

Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe od Jacek Dukaj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie można bowiem przedstawić dowodów na nieistnienie.
Książki są to usamodzielnione myśli, trwające wbrew człowiekowi, wbrew czasowi - w nich zawsze tajemnica.
Najwspanialsze twory człowiecze poczynają się z nienawiści.
Żadne rodzinne spotkanie nie będzie w pełni udane, jeżeli sobie Polacy od serca nie ponarzekają.
Szaleniec nie jest człowiekiem, który stracił rozum. Szaleniec to ktoś, kto utracił wszystko poza rozumem.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    „Xavras Wyżryn” jest powieścią idealną na nasze czasy, gdzie terroryzm jest zjawiskiem dosyć popularnym. Pokazuje go ze strony terrorystów. Polskich terrorystów. Dlatego też z wielką chęcią przyłączyła bym się do Wyżryna na rajd atomowy na Kreml. Alternatywna Polska bardzo ładnie przedstawiona. Trup ściele się gęsto, a ataki partyzanckie przemyślane bardzo dobrze. Nic mi nie zgrzytało. Kolejne opowiadania nie były już taki dobre.

Warto zerknąć