ebook Z zimną krwią
3.47 / 5.00 (liczba ocen: 3854) Ilość stron (szacowana): 161

Z zimną krwią
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.90
wciąż za drogo?
25.10 złpremium: 16.19 zł Lub 16.19 zł
16.90 zł
17.90 zł
22.13 zł Lub 19.92 zł
22.94 zł
18.91 zł
20.69 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nina miała być najszczęśliwszą kobietą na świecie. Nie zasmakowała jednak sielanki. W jednej chwili stała w kościele, w drugiej – była bliska śmierci...

Przeżyła... Czy to przeznaczenie, czy po prostu szczęście? Gdy porzucona przez narzeczonego, poniżona i zapłakana opuszczała kościół, przy ołtarzu wybuchła bomba. Początkowo wydawało się, że to dzieło szaleńca niewymierzone w żadną konkretną osobę. Dopiero gdy próbowano zepchnąć jej samochód z drogi, Nina zdała sobie sprawę, że ktoś chce ją zabić. Ale kto i dlaczego? Musi się tego dowiedzieć i to szybko. Krok po kroku odkrywa przerażającą prawdę – jej los jest w rękach genialnego szaleńca, który prowadzi grę bez skrupułów.

Z zimną krwią od Tess Gerritsen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przeznaczenie zawsze nas zaskakuje. Nigdy nie spodziewamy się trudnych momentów. Są sprawy, które uderzają w nas jak grom z jasnego nieba.
Z zimną krwią nie jest nową książką autorki. Jej pierwsze wydanie to rok 1996, jednak ta akurat książka dotąd jakoś do mnie nie dotarła. Tym bardziej cieszę się, że pojawiają się na rynku tego rodzaju wznowienia, zwłaszcza jeśli dotyczą książek moich ulubionych autorów, a Tess z pewnością do takich właśnie należy.

Na pewno nie jest to też jedna z najlepszych powieści Tess. Zwłaszcza ci, którzy swoją przygodę z autorką (podobnie jak ja) rozpoczęli od tak doskonałych thrillerów jak Chirurg czy Skalpel, mogą uznać Z zimną krwią za książkę zupełnie przeciętną, płytszą i dużo gorszą od tamtych. Warto jednak pamiętać, że Tess Gerritsen zaczynała swą pisarską karierę właśnie od takich powieści. Myślę też, że nie jest dobrze spoglądać na te wcześniejsze pozycje przez pryzmat ich autora: możemy wówczas sporo przeoczyć i dużo stracić. A Z zimną krwią należy do książek całkiem dobrych i warto ją przeczytać.

Bohaterka powieści – Nina – zostaje porzucona przez swojego narzeczonego tuż przez ceremonią ślubną, w kościele. Chwilę później kościół wylatuje w powietrze i pojawia się pytanie: kto i dlaczego chce zabić Ninę? A może jednak nie chodzi o nią? Może to pastor się komuś naraził? Albo któryś z weselnych gości? Kiedy jednak ktoś usiłuje zepchnąć z drogi samochód Niny, sprawa zdaje się być jasna. Chociaż nie… Wcale nie jest jasna. Nina nie ma wrogów, pracuje w szpitalnej izbie przyjęć jako pielęgniarka, niesie ludziom pomoc, nikogo nigdy nie skrzywdziła. Jest zwyczajną, młodą kobietą, nie popełniła żadnego wykroczenia, nikomu nie podpadła, nikomu się nie naraziła. Kto więc i dlaczego czyha na jej życie?

Do śledztwa włącza się Sam Navarro, szef Wydziału ds. Zamachów Bombowych. Niestety zapewnienie ochrony Ninie, a do tego zlokalizowanie i zidentyfikowanie sprawcy, wcale nie należy do prostych zadań. Zwłaszcza, że Bombiarz – jak go ochrzczono – atakował już w paru miejscach w mieście. Nie wiadomo, gdzie zaatakuje ponownie, nie wiadomo, kogo ma na celu i policja nie jest w stanie przewidzieć, gdzie teraz się pojawi.

Atmosfera lęku i napięcia towarzyszy naszym bohaterom w tym samym stopniu, co nam, kiedy towarzyszymy im w ukrywaniu się i tropieniu zabójcy.

Natychmiast zgasił światło w sypialni i sięgnął po broń. Wśliznął się do holu, zatrzymał się przy wejściu do salonu i szybko omiótł wzrokiem panującą tam ciemność.

Powieść napisana jest bardzo dynamicznie. Z akcji wpadamy w akcję, jedno wydarzenie goni drugie. Powieść nie jest długa, liczy sobie raptem nieco ponad 230 stron, czyta się ją migiem i choć wielu rzeczy można się zwyczajnie domyślić, nie odbiera to wcale przyjemności z lektury. Być może chwilami akcja wydawała mi się nieco powierzchowna, ale zarówno całość, jak i zakończenie są ciekawe i ogólnie książka jest bardzo dobra.

Na uwagę zasługuje również wątek poboczny dotyczący specyficznego układu Niny z jej rodzicami, zwłaszcza z matką. A trzeba wiedzieć, że matka Niny to osoba ogromnie antypatyczna, co wywołuje wiele emocji.

Przepraszam bardzo, ale czy nie od tego są matki? By nas podnieść i otrzepać?

Lekkie pióro autorki, nieskomplikowany język, łatwość przelewania myśli na papier i umiejętność przykuwania uwagi czytelnika to z pewnością plusy tej książki. Dzięki nim powieść zajęła mi raptem trzy godziny.

Jak w większości pierwszych książek Tess, także tutaj znajdziemy połączenie thrillera (a może raczej sensacji) z romansem. Myślę, że proporcje te rozkładają się po równo na oba gatunki. Jeśli jednak nie lubicie romansów, nie zrażajcie się. Ja również ich nie lubię, a książka bardzo mi się podobała. Największą jej zaletą jest dynamiczna, szybka akcja i brak jakiejkolwiek nudy.

Myślę, że warto po tę książkę sięgnąć, zwłaszcza jeśli lubicie powieści sensacyjne. No i oczywiście jesteście fanami Tess Gerritsen. Gorąco polecam.

Ocena: 4+/6
©Papuzie pióro
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka mega wciągająca, ciekawa. Do samego końca prawie, nie wiadomo jak się skończy. Oby więcej takich książek.

  • Awatar

    Z zimną krwią to druga pozycja, którą przeczytałam autorki Tess Geritsen. Główna bohaterka - Nina Cormier zostaje porzucona przez narzeczonego w dniu ślubu. Gdy poniżona i zapłakana opuszczała kościół, przy ołtarzu wybuchła bomba. Nina nie przypuszcza, że ten zamach ma związek z jej osobą. Dopiero gdy próbowano zepchnąć jej samochód z drogi, uświadamia sobie w jakim jest niebezpieczeństwie. Ale kto i dlaczego chce ją zabić? Musi się tego dowiedzieć, i to szybko. Całe szczęście u jej boku pojawia się opiekun- policjant Sam Navarro. Z pewnością pomoże w rozwiązaniu zagadki.
    W tej książce nie znajdziemy rozbudowanego wątku medycznego, i wielowątkowej fabuły. Czy przez to książka jest gorsza? Na pewno nie, jest po prostu inna. Powieść jest lekka i przyjemna. To taka książka gatunku kryminał-romans, ale jest ciekawa.

Warto zerknąć