Virion. Wyrocznia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.69 / 5.00
liczba ocen: 198
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.92 zł
24.96 zł
27.13 zł
30.32 zł
31.92 zł
Pozostałe księgarnie
25.50 zł
26.49 zł
28.73 zł
29.00 zł
31.92 zł
31.92 zł
Opis:

Poznajcie historię najsłynniejszego szermierza Cesarstwa. Powrót do czasów Achai nie mógł być bardziej emocjonujący!

Virion – szermierz natchniony, który wraz dwudziestoma innymi straceńcami pokonał legion Moy – raptem tysiąc doświadczonych weteranów.
Jak chłopak z dobrego domu został bezlitosną maszyną do zabijania?
Morderstwo, więzienie i ucieczka przed bandą łowców to chyba jeszcze nie powód, żeby tak się stoczyć. A może od początku ktoś na górze zaplanował, że jego przeznaczenie to droga miecza i stosy trupów?

Recenzje blogerów
Ziemiański zgotował wielbicielom Achai niemałą niespodziankę, wracając do czasów młodości Viriona - szermierza natchnionego, który jako jedyny stawił czoła legendarnej cesarzowej. Wprawdzie to nie to samo, co kontynuacja Achai i Pomnika..., jednak świat znany z jednego z najpopularniejszych serii polskiej fantastyki przyciąga i tym razem. Podobne są tylko miejsca, bo główni bohaterowie - póki co, czyli po pierwszej części Viriona... zdają się różnić jak ogień i woda. Ale najmniejszy nawet strumy w końcu przerodzi się w rwącą rzekę...

Młodzieńcze lata szermierza wszech czasów, bez względu na konstrukcję świata przedstawionego, można sobie wyobrazić zgoła inaczej, bardziej wyjątkowo czy frapująco. Wysoko urodzony Virion obdarowany jest co najwyżej słuchem absolutnym i oburęcznością, a to z kolei żadne atuty nastolatka, który nawet nie kwapi się do torowania sobie drogi w dorosłość. Wręcz przeciwnie: Virion trzyma się na uboczu, nie mówi bez potrzeby, obserwuje otoczenie zatopiony we własnych, czarnych myślach. Trudno uwierzyć, że ktoś taki morduje podwójnie, na oślep. Bez tego przełomu historia by nie ruszyła, bo albo główny bohater jest zbyt młody i niedoświadczony (marna wymówka), albo kształtujący się w nim demon zła wystawia cierpliwość czytelników na próbę. Chyba jeszcze trzeba czasu, żeby to stwierdzić... Ziemiański zadbał za to o bohaterów dalszego planu, którzy napędzają akcję, a przede wszystkim zauważają wyjątkowość Viriona. Nawet nie zdają sobie sprawy, jaki mętlik powodują, karmiąc go swoimi mądrościami. Szczególną uwagę przykuwa upiorzyca - i to bez słowa, gestu czy śladu przytomności umysłu. Aż strach pomyśleć, co się stanie, kiedy obudzi się drzemiąca w niej moc - aż chce się dowiedzieć.

Virion. Wyrocznia nie cechuje się aż takim impetem i taką (słowną) dosadnością jak cykl o Achai, nie brakuje tu jednak ani celnych stwierdzeń, ani poczucia humoru. Niecodzienne i niewytłumaczalne wydarzenia co rusz przypominają, że może i znajdujemy się w świecie, w którym panuje ustalony, antyczny porządek, ale oprócz niego istnieje też inny - mamiący magicznie. A ta historia dopiero się zaczęła... Ja wierzę w wyobraźnię Ziemiańskiego i dotychczas się nie zawiodłam.

Ocena: 5/6
©paratexterka
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Bardziej przypadła mi do gustu seria z Achają, natomiast czekam na kolejny tom.

Inne proponowane
Warto zerknąć