ebook Gra o wszystko
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 288)

Gra o wszystko
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.92
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.89 zł Lub 26.90 zł
29.90 zł
29.90 zł 10 zł na konto
22.42 zł
22.67 zł
23.92 zł
25.42 zł
26.95 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Najbardziej pożądana powieść Joanny Opiat-Bojarskiej! Młoda kobieta zostaje odnaleziona martwa we własnym mieszkaniu. Obfite kształty ofiary i suto zastawiony stół rodzą wiele pytań, ale policja uznaje jej śmierć za samobójstwo. Z dnia na dzień przybywa osób odbierających sobie życie w dziwnie zainscenizowanych okolicznościach. Na jaw wychodzą ich wstydliwe sekrety i perwersyjne upodobania…

W śledztwie pomaga Urszula Zimińska, profilerka z Łodzi. W kręgu osób bacznie obserwowanych przez poznańską policję główną podejrzaną jest… psycholog Aleksandra Wilk. Co łączy wszystkie ofiary i jaki to ma związek z Aleksandrą? Czy czyjeś fantazje mogą prowadzić do zbrodni?

TO GRA POZORÓW ZWANA UWODZENIEM. UWAŻAJ, CZEGO PRAGNIESZ, BO ZA GRZESZNE PRZYJEMNOŚCI TRZEBA BĘDZIE ZAPŁACIĆ WYSOKĄ CENĘ.

Gra o wszystko od Joanna Opiat-Bojarska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Historia O. nie pozostawia złudzeń, co do tego, że dzieje się tak dużo, iż emocje przepełniają czarkę po wielokroć, a to, co siedzi w nas głęboko ma szansę ujrzeć światło dzienne. O ile starczy ci odwagi, o ile fantazje i pragnienia nie pozostawią cienia, nie wzbudzą zwątpienia. Tylko wtedy masz szansę poczuć i doświadczyć. Poznać i zrozumieć.

----------------

Joanna Opiat-Bojarska bez skrępowania dotyka Twojego, a może też mojego pragnienia. Ulotną fantazję, głębokie wynaturzenie, trudne do ogarnięcia ludzkim rozumem zboczenie. A jednak jakkolwiek to nazwiemy nie wzięło się z powietrza, nie spadło z deszczem, nie przywiał go wiatr. Głęboko ukryty w Tobie fetysz, taki, o którym nie wiesz, że istnieje, a może wiesz, jednak boisz wypuścić go na światło dzienne. Jak jest w istocie? Pojawia się również skojarzenie z pewnym filmem, choć tam do głosu dochodziły inne powody wejścia w strefę mroku. (...)

Cała recenzja: Grza o wszystko

Ocena: 6/6
©Internetowa cela
Cykl o psycholożce Aleksandrze Wilk niezwykle się rozwinął i chyba poszedł w zupełnie niezamierzonym przez autorkę kierunku – ale sądzę, że to dobrze! Pierwszy tom, Gra pozorów, pozwolił czytelnikowi delikatnie zarysować sytuację lekko zwariowanej Aleksandry, drugi, Niebezpieczna gra, rozkręcił fabułę, wprowadził nowe postaci i pozwolił lepiej poznać bohaterkę, a trzeci, czyli tegoroczna Gra o wszystko to wisienka na torcie i ukoronowanie historii rudej psycholożki. W tle wciąż Poznań, miasto, które darzę pewnym sentymentem, a na pierwszym planie… parafilie, czyli dewiacje seksualne. Jeśli jest jakiś trudny temat, który rzadko porusza się w literaturze gatunkowej to możecie być pewni, że Joanna Opiat-Bojarska prędzej czy później weźmie go na tapet.

Młoda kobieta zostaje odnaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Na miejscu uwagę policjantów zwracają obfite kształty ofiary i suto zastawiony stół, przy którym umarła. Policja najpierw zakłada, że to samobójstwo, jednak gdy liczba zabitych rośnie z dnia na dzień, a na jaw zaczynają wychodzić ich wstydliwe sekrety i perwersyjne upodobania, staje się powoli jasne, że chodzi o coś więcej. Mężczyźni i kobiety, wszyscy tracący życie w dziwnie zainscenizowanych okolicznościach, zdają się nie mieć ze sobą nic wspólnego. Poznańska policja sprawdza wszystkie tropy, a w trudnej sprawie pomaga im znana z poprzedniego tomu Urszula Zimińska, profilerka z Łodzi. Niespodziewanie w śledztwie wypływa nazwisko Aleksandry Wilk. Co psycholożka ma z tym wspólnego i czy policjanci odkryją, co łączy wszystkie ofiary?

Pewne rzeczy się nie zmieniają: Aleksandra nadal jest roztrzepana i zdarza jej się podejmować irracjonalne, nieprzemyślane decyzje. Czasem chciałoby się nią potrząsnąć i wykrzyknąć: co robisz, kobieto?! Aż dziw bierze, że ktoś, kto zawodowo pomaga ludziom, sam ma problemy z emocjami. W przypadku Aleksandry Wilk powiedzenie: „lekarzu, lecz się sam” nie ma większego zastosowania. Psycholożce pomagają jednak bliscy: jej partner Krystian (choć związek przechodzi obecnie mały kryzys) i jej koleżanka Ula. Problem w tym, że Zimińska jest w trudnej sytuacji, gdy okazuje się, że Aleksandra jest jakoś zamieszana w toczące się właśnie śledztwo.

Bardzo ciekawy jest wątek parafilii. Zaburzenia preferencji seksualnych to bardzo szeroki temat. Są parafilie ogólnie znane, jak choćby fetyszyzm, ekshibicjonizm czy masochizm i sadyzm, są również takie, o których mało kto słyszał. Joanna Opiat-Bojarska nie poszła na łatwiznę i wybrała te mniej znane odmiany parafilii, zgrabnie wplatając je w wątek kryminalny. Jak zwykle widać porządny research i aż nie chcę się zastanawiać, co musiała oglądać i o czym czytać autorka, by tak dobrze się przygotować do tego tematu.

Urszula Zimińska, łódzka profilerka, stała się ważną postacią serii, niemal tak samo istotną jak Aleksandra Wilk. To mnie cieszy, bowiem choć o wiele więcej wiem teraz o psycholożce, wciąż nie mogę pozbyć się wobec niej uczucia lekkiego dystansu – Wilk bywa irytująca i roztrzepana, cieszę się więc, że oddała trochę miejsca na kartach książki Zimińskiej.

Poza zagmatwanym wątkiem kryminalnym ważny jest oczywiście również wątek rodziny Aleksandry. Nie mogę właściwie nic zdradzić, ale jedno jest pewne: szwagierka Ilona wciąż nie powiedziała ostatniego słowa i nie wyrzuciła łopaty, którą kopie pod kobietą dołki. Dzieje się więc dużo, ale to już znak rozpoznawczy Joanny Opiat-Bojarskiej: akcja gna, emocje kipią, a szczegółowy research sprawia, że wszystko to, co opisała autorka jest nad wyraz realistyczne. Tu nie ma żadnej ściemy: książki o Aleksandrze Wilk to prawdziwa kryminalna jazda bez trzymanki.

Ocena: 5/6
©tanayah czyta
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć