Pasja według Einara - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena e-booka: 3.72 / 5.00
liczba ocen e-booka: 734
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
24.82 zł
25.02 zł
29.90 złpremium: 17.94 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
26.91 zł
Opis:

Einar z Vikny. Ochrzczony wiking. Gończy pies Chrysta. Kim był? Rozmodlonym zdrajcą czy gorliwym chrześcijaninem? Trzecia część „Północnej Drogi” zaskakuje jeszcze bardziej niż poprzednie…

Nie znał kobiet, choć podobno miał dziewięć matek. Zapamiętał tylko ojca, pogańskiego kapłana, który kochał życie, a nienawidził świata. Po jego śmierci sam został synem Chrysta. Zamknięty w klasztorze przechodził kolejne szczeble mniszych wtajemniczeń. Sądził, że żyje według reguły świętego Benedykta z Nursji, choć ktoś ukryty w mroku wciąż pociągał za sznurki. Nie mógł uwolnić się od polityki, w którą wplątano go w dzieciństwie. Musiał jej ulec albo ją tworzyć. Ukrzyżowany przez dwie siły. Rozdarty przez miłość do Niego i do Niej. Wydany na pokuszenie. Cielesność i duchowość wczepiły się w jego życie, jak cierń w koronę.
Akcja „Pasji według Einara” rozgrywa się tysiąc lat temu i dotyczy świata, który musi zmienić wiarę, ale nie potrafi zmienić siebie. Czytelnik przemierzy Europę od norweskiej Północy do arabskiego Południa. Z długim postojem w mroku średniowiecznego klasztoru.
Trzecia odsłona „Północnej Drogi” potwierdza, że w tej opowieści historia jest tylko kanwą dla na wskroś współczesnych bohaterów. Autorka kolejny raz wciąga bez reszty w wykreowany przez siebie świat. Wciąż zwiększa tempo akcji, zmienia scenerie i zaskakuje finałem. Oczekiwanie na ciąg dalszy wzrasta!

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć