Czarownica
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.78 / 5.00
liczba ocen: 1048
cena: 26.25
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
34.99 zł
26.25 zł
27.30 zł
27.99 zł
29.27 zł
Pozostałe księgarnie
28.34 zł
29.04 zł
29.25 zł
29.74 zł
30.26 zł
31.49 zł
31.50 zł
34.99 zł
34.99 zł
Opis:

Dziesiąty tom słynnej „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. W miasteczku Fjällbacka zło po raz kolejny rozpoczyna swój opętańczy taniec. W tajemniczych okolicznościach ginie czteroletnia dziewczynka. Mieszkańców ogarnia strach. Czyżby to wydarzenie miało związek z tragedią, która rozegrała się tutaj trzydzieści lat temu?

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich mieszkała potem spokojnie w Fjällbace. Druga wróciła po latach jako słynna hollywoodzka aktorka, aby zagrać w kręconym tam filmie o aktorce Ingrid Bergman, która często spędzała wakacje w tej okolicy.
Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

CYTATY:
Miłość przychodzi, kiedy sama zechce.
Recenzje blogerów
Pomimo upływu przeszło 30 lat, zaginięcie małej Liannei nadal budzi duże emocje u mieszkańców Fjälbacki. Wtedy do jej zabójstwa przyznały się dwie nastolatki. Teraz dochodzi do zbrodni, która łudząco przypomina dawną sprawę. Po raz kolejny ginie dziecko, po raz drugi w tym samym domu. Czy oba przestępstwa są ze sobą związane? I czy to możliwe, by zabójca nadal pozostawał na wolności?

Jak już wspominałam nie raz i z pewnością nie dwa razy – od ponad 4 lat jestem zafascynowana twórczością literacką szwedzkiej autorki. Od kiedy sięgnęłam po Księżniczkę z lodu, przepadłam w całej serii i nie wyobrażam sobie, że nie przeczytałabym kolejnej jej części. Pewnie z tego powodu, od Czarownicy oczekiwałam stosunkowo dużo. Pędzącej akcji, wciągającego języka, mnóstwa zwrotów akcji wraz z niespodziewanym zakończeniem. Jednak tym razem sam początek książki nieszczególnie przypadł mi do gustu. Zaczęłam się nawet zastanawiać, czy moja ulubiona pisarka nie wyszła już z wprawy... Ale na szczęście, po jakimś czasie udało mi się jak zwykle wciągnąć w jej powieść. Po raz kolejny odwiedziłam moje ulubione szwedzkie miasteczko, spędziłam tydzień w otoczeniu znanych mi bohaterów i wcale nie miałam ochoty opuszczać tego miejsca.

Proces przeobrażania już się rozpoczął, z czasem dziewczynka stopi się w jedno z lasem i wodą. Jeśli nikt jej nie znajdzie, przyroda będzie się rozwijać swoim normalnym trybem i wchłonie ją.

Tym razem Camilla dotyka ważnego i jednocześnie niezwykle aktualnego tematu uchodźców. Pokazuje, że często postrzegamy ich jako „tych najgorszych” i spodziewamy się, że wpasują się w krążące na ich temat stereotypy. A ja, chyba podobnie jak autorka, może trochę naiwnie wierzę w to, że nie każdy imigrant wyznania muzułmańskiego to zamachowiec. I tym razem zakończenie było dla mnie zaskoczeniem, chociaż mimo wszystko spodziewałam się czegoś więcej. Muszę przyznać, że poprzedni tom - Pogromca lwów bardziej przypadł mi do gustu. Tym razem zabrakło mi co nieco zwrotów akcji, ale i tak jestem zadowolona z lektury.

Czarownica to całkiem udana kontynuacja (i mam nadzieję nie zakończenie) kryminalnej sagi autorstwa Camilli Läckberg. Z pewnością zainteresuje jej fanów, ale przypadnie do gustu również miłośniczkom połączenia kryminalnych zagadek i wątków obyczajowych.

Ocena: 4/6
©Caroline Livre
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Każdy czas ma swoje procesy i stosy. Każde środowisko szybko i bezmyślnie wyznacza, osądza i skazuje swoje czarownice.

    Tym razem Fjällbacka wydała się bardziej mroczna. Obyczajowe rodzinne tło Eriki i Patricka promieniało radością ale pierwszoplanowa sprawa, a raczej sprawy są ponure i dołujące. Zapraszam do Fjällbacki, na upalne lato w smutnej wiosce... www.czytaska.blogspot.com

Inne proponowane
Warto zerknąć