ebook Czarownica
3.68 / 5.00 (liczba ocen: 7545)

Czarownica
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.94
Audiobook - najniższa cena: 27.12
wciąż za drogo?
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
26.94 zł Lub 24.25 zł
29.90 zł
31.49 zł Lub 28.34 zł
34.99 zł
26.94 zł
27.22 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dziesiąty tom słynnej „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. W miasteczku Fjällbacka zło po raz kolejny rozpoczyna swój opętańczy taniec. W tajemniczych okolicznościach ginie czteroletnia dziewczynka. Mieszkańców ogarnia strach. Czyżby to wydarzenie miało związek z tragedią, która rozegrała się tutaj trzydzieści lat temu?

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich mieszkała potem spokojnie w Fjällbace. Druga wróciła po latach jako słynna hollywoodzka aktorka, aby zagrać w kręconym tam filmie o aktorce Ingrid Bergman, która często spędzała wakacje w tej okolicy.
Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

Czarownica od Camilla Läckberg możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie ma problemów. Są tylko rozwiązania.
Jeśli człowiek chce się utrzymać na szczycie, na którym jest ciasno, nie wolno mu przestać się starać.
Życie jest takie krótkie i nigdy nie wiadomo, kiedy przybierze całkiem inny obrót.
Prawdziwą władze zyskujemy dopiero wtedy, gdy przestajemy się bać, że coś utracimy.
Miłość przychodzi, kiedy sama zechce.
Czarownica to dziesiąta, niestety ostatnia część kultowej serii o Fjallbace. Camila Lackberg serią kryminałów z Patrickiem Hedstromem i Eriką Falck zyskała uznanie miłośników kryminalnych historii z domieszką obyczajowych klimatów. To, co przyciąga mnie do twórczości autorki, to umiejętne połączenie tych dwóch elementów.

Lecz nie tylko, gdyż Camila Lackberg w książkach z cyklu o Fjallbace doskonale łączy dwie przestrzenie czasowe. Wraz z bohaterami staramy się rozwikłać zagadkę morderstwa, do którego doszło w obecnych czasach, jak i również otrzymujemy do rozwiązania zagadkę kryminalną sprzed lat. Takie zestawienie to podwójna frajda dla miłośników kryminałów.

Dodatkowo skandynawski klimat Fjallbacki przyciąga naszą uwagę niczym magnes. Czarownica to dziesiąte spotkanie z Patrickiem Hedstromem i Eriką Falck. Tym razem wraz z komisarzem będziemy dążyli do odkrycia prawdy związanej z zaginięciem Linnei. Czterolatka zaginęła z farmy nieopodal Fjallbacki. Wydarzenie to przywołuje mieszkańcom wspomnienia sprzed trzydziestu lat, kiedy to w tym samym miejscu zaginęła mała dziewczynka. Po kilku dniach odnaleziono ciało Stelli, a do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki. Jednak po pewnym czasie zmieniły swoje zeznania. Jedna z dziewczyn do dziś mieszka w Fjallbace. Druga jest słynną aktorką. Po latach powraca do miasteczka. Sprawa sprzed trzydziestu lat nie jest powodem jej przyjazdu, lecz jej najnowsza filmowa rola. W miasteczku rozpoczęły się zdjęcia do filmu o aktorce Ingrid Bergman.

Muszę przyznać, że te dwie podobne do siebie sprawy przykuły moją uwagę, tak bardzo, że nie mogłem oderwać się od poszukiwania prawdy na temat tych wydarzeń. Patrickowi pomagać będzie Erika, która szuka właśnie materiałów do swej nowej książki o zbrodni sprzed lat.

Na kartach tego kryminału Camila Lackberg ukazuje nam również historię Elin, młodej wdowy z kilkuletnią córką. Poznając tę historię znajdujemy się w roku 1672. Trzy mocne historie, kryminalne zagadki i wątek socjologiczno-obyczajowy, to mocne punkty Czarownicy.

Niestety to ostania część z cyklu o Fjallbace. Mam tylko cichą nadzieję, że może jeszcze kiedyś będę mógł powrócić do szwedzkiego miasteczka w odkrywaniu kolejnych kryminalnych zagadek. A jeśli nie, to mogę przecież przypomnieć sobie te historie, czytając ponownie wszystkie powieści z tej serii.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
To już dziesiąty tom sagi kryminalnej Camilli Läckberg. Kto zna i lubi na pewno chętnie przeczyta następną część, a co w niej znajdzie? Zapraszam na moją recenzję.

Dziewiątą część sagi Pogromcę lwów czytałam w 2016 roku, także nie byłam pewna, czy pamiętam co tam się ostatnio działo u moich ulubionych bohaterów. Moje obawy okazały się niesłuszne, gdyż autorka w umiejętny sposób naprowadza czytelników na to co się ostatnio działo w Fjallbacke.

Historia dziesiątej części napisana jest z podziałem na trzy części, które przeplatają się ze sobą tworząc jedną całość.

* czas teraźniejszy - czyli co się dzieje obecnie w mieście, w związku z zaginięciem czteroletniej Linnei. Zdarzenie to przywołuje tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat, kiedy też zaginęła mała dziewczynka, która niestety została znaleziona martwa. Oprócz naszych znajomych bohaterów jak zawsze poznajemy nowe osoby. Są to m.in. słynna hollywoodzka aktorka Marie Wall i jej córka oraz rodzinę Helen Jensen.


* 30 lat wcześniej - 4czterolletnia Stella zostaje zamordowana, do tej zbrodni przyznają się 13-letnie Marie Wall i Helen Jensen, które następnie odwołują zeznania. Czy w związku z powrotem Marie do Fjallbacke można ją zacząć podejrzewać o morderstwo? Dlaczego wróciła? Dlaczego wtedy się przyznała do zbrodni a potem wszystko odwołała?

* prowincja Bohuslan 1671 - niesamowita historia dwóch przyrodnich sióstr. Nie chcę spojlerować, mogę tylko napisać, że historie o tytułowej Czarownicy zaintrygowała mnie, a o to chodzi w dobrej lekturze.

Na tej sadze nigdy się nie zawiodłam. Próbowałam czytać wiele książek pisanych przez szwedzkich pisarzy, jak na razie Lackberg pisze idealnie pod mój gust. Jest morderstwo, jest zagadka, umiejętnie wplecione losy policjantów i ich rodzin. Po prostu wiem, że kupując kolejną książkę tej sagi mogę liczyć na ciekawą lekturę i czas na pewno nie będzie mi się dłużył.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Losy Eriki i Patricka śledzę od bardzo dawna. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że z każdym kolejnym tomem Fjållbåcka staje się bardziej realna, a w jej środowisko wchodzę niemal tak, jak do rodzinnego miasteczka. Tym bardziej nie mogłam przejść obojętnie wobec nowej książki napisanej przez Camillę Låckberg.

[...}

Camilia Låckberg po raz dziesiąty stworzyła interesującą historię kryminalną, w której kluczową rolę odgrywa przedsiębiorcza Erica i jej mąż Patrick. Jednocześnie wykorzystała opowieść do edukacji czytelnika w kwestii sytuacji uchodźców z Syrii. Zrobiła to w sposób subtelny, przedstawiając różne postawy szwedzkich obywateli, które możemy również obserwować w Polsce.

Na pełną recenzję zapraszam na mojego bloga KLIK

Ocena: 5/6
©Rudym Spojrzeniem
Wyczekałam się na ten dziesiąty tom, oj wyczekałam. Teraz znów czekam, na kolejny, a Czarownica dołączyła do poprzednich części na półce. Czy było warto?

Tym razem autorka zaserwowała nam trzy płaszczyzny czasowe. Obserwujemy czasy współczesne we Fjallbace, wydarzenia sprzed trzydziestu lat, a także te rozgrywające się w Bohuslan, w XVII wieku. W pewien sposób wszystkie są ze sobą powiązane.

Nie będę podrzucać informacji o fabule, bo po co? Jeśli ktoś zamierza przeczytać, to sam się dowie, a ten, kto nie planuje, pewnie i tak nie przeczyta mojej opinii.

Przed lekturą i w jej trakcie zaglądałam do różnych recenzji i czytałam opinie na temat tej książki. Znalazłam przeróżne oceny, od zachwytów, przez obojętne, aż po bardzo negatywne. Wszystko zależy od tego, czego dany czytelnik spodziewał się po powieści. Dziesiąty tom cyklu zobowiązuje. Przy takiej liczbie zaczyna się robić ciut schematycznie, ale jeśli ktoś lubi styl danego autora, to z pewnością znajdzie w książce coś, za co można ją pochwalić. Ja znalazłam. Czarownicę czytało mi się dobrze. Ciekawiły mnie powiązania wątków, których wyjaśnienie pojawiło się dopiero w samej końcówce tej historii. Miło mi było znów spotkać się z Eriką i Patrikiem, choć muszę przyznać, że trochę kuło w oczy ciągłe podrzucanie komuś dzieci przez Erikę. I to picie kawy zawsze i wszędzie - kawoholizm stosowany o każdej porze dnia i nocy. Chociaż podobno to w Szwecji jest normalne, więc nie czepiam się.

Autorka poruszyła bardzo "modny" obecnie temat uchodźców. Nie wiem, czy podobał mi się sposób, w jaki ich przedstawiła. Może trochę ogólnikowy, ale z drugiej strony trudno byłoby skupiać się na relacjach mieszkańców z uchodźcami, skoro chodziło raczej o sprawę morderstwa dziecka, a uchodźcy byli jednym z elementów krążących wokół tego tematu.

Czarownica jest może słabsza od pozostałych tomów cyklu, ale nie przeszkadzało mi to cieszyć się lekturą. Założyłam, że to ma być mój czas z czytadłem dla przyjemności, a nie jakimś klasycznym dziełem czy naukową dysputą o sposobach ścigania przestępców. Dzięki temu podążałam za tropem mordercy wraz z bohaterami i tworzyłam możliwe rozwiązania makabrycznej zagadki.

Ocena: 4/6
©Bibliotecznie
Czarownica to już dziesiąta powieść w dorobku Camilli Läckberg, a fani jak zawsze musieli czekać na nią kilka lat. Dlatego też do czytania kolejnych książek z serii podchodzę bardzo spokojnie i rozkładam sobie lekturę na kilka dni, bo wiem że na następną będę musiała długo czekać...

Akcja powieści Czarownica zabiera nas w aż trzy miejsca w czasoprzestrzeni - współcześnie tj. 2015 rok, do roku 1985, czyli trzydzieści lat wstecz i (uwaga!) - do roku 1671! Nasi znajomi policjanci w Tanumshede mają do odkrycia bardzo makabryczną i trudną psychicznie zbrodnię - ginie czteroletnia dziewczynka, a w toku śledztwa na jaw wychodzi, że mała została zamordowana. Kto chciałby śmierci tak malutkiego dziecka? Sprawa od początku jest bardzo podejrzana, gdyż dziewczynka mieszkała z rodzicami w domu, z którego trzydzieści lat wcześniej zaginęła czteroletnia dziewczynka, a którą kilka godzin później znaleziono martwą w jeziorze. Wówczas oskarżone o zbrodnię zostały dwie trzynastoletnie dziewczyny, które początkowo przyznały się do czynu, jednak po jakimś czasie odwołały zeznania twierdząc, że są niewinne. Jedna z nich - Helene Jensen nadal mieszka w Fjällbace, w tym samym domu, natomiast druga - Marie Wall, która została gwiazdą filmową właśnie wróciła w rodzinne tereny, aby kręcić film. Przypadek? Może dziewczyny faktycznie wiedzą więcej, niż zeznają, a może powrót Marie wywołał mordercę z ukrycia? I co z tym wszystkim ma wspólnego biedna wdowa z dzieckiem, która w 1671 roku sprowadza się do siostry na plebanię?

Szwedzka pisarka zdecydowanie jest znana z tego, że do swoich powieści wprowadza mnóstwo bohaterów i tworzy im taką historię, że prawie każdego z nich można podejrzewać o popełnienie zbrodni. Jeżeli się nieuważnie czyta, to można pogubić się w gąszczu postaci, zwłaszcza że ich imiona i nazwiska nie są łatwe do zapamiętania. Tym razem sprawa, którą rozwiązują Patrick i spółka powiązana jest z morderstwem małej Stelli z 1985 roku. Camilla przedstawia dorosłe już kobiety, które wówczas były nastolatkami. Poznajemy również ich dzieci, siostrę Stelli i jej syna oraz wielu sąsiadów, w tym również mężczyznę, który dwukrotnie odnalazł zwłoki - wcześniej Stelli, a teraz Nei. Duża część książki poświęcona jest narracji nastolatków i czasem trudno mi było przypomnieć sobie, które dziecko jest której kobiety. Dlatego też polecam naprawdę dokładnie czytać, zwłaszcza że książka jest wyjątkowo obszerna, jak na Camillę, gdyż liczy aż sześćset stron! Camilla w swoich powieściach oprócz kolejnej zbrodni, zawsze stara się aby fabuła nadążała za współczesnością. Tak i tym razem pokusiła się o wątek "na czasie" - a mianowicie poruszyła sprawę uchodźców z Syrii, których władze Szwecji wzięły pod swoje skrzydła. Przedstawia ich uczucia i myśli dotyczące ucieczki z wojennej zawieruchy oraz wdzięczność, ale i lekkie obawy przed osiedleniem się w nowym miejscu. Pokazuje również zrozumienie dla strachu szwedzkiej społeczności przed obcymi. Cieszy mnie, że nie zajęła jednego stanowiska, tylko pokazała dwie strony medalu tego "problemu", jakim stał się napływ uchodźców do krajów europejskich. Pomysł na pokazanie kolejnej zbrodni, która wstrząsnęła Fjällbacą przy użyciu trzech linii czasowych jest bardzo ciekawy. Od początku zastanawiamy się, jak sprawa sprzed trzustu lat może wiązać się z obecnymi wydarzeniami. Jednak nawet sam tytuł książki wskazuje, że wątek polowania na czarownice przedstawiony w roku 1671 będzie miał pewne znaczenie dla współczesnego morderstwa, choć bardziej symboliczne, niż realne.

Bardzo dobrze było wrócić do Fjällbaci i ukochanych bohaterów, jednak trochę ubolewam nad tym, że książka nie pobiła swoich poprzedniczek. Czegoś chyba zabrakło... Jednak i tak z niecierpliwością będę czekać na kolejny tom.

Ocena: 4/6
©Spojrzenie EM
Pomimo upływu przeszło 30 lat, zaginięcie małej Liannei nadal budzi duże emocje u mieszkańców Fjälbacki. Wtedy do jej zabójstwa przyznały się dwie nastolatki. Teraz dochodzi do zbrodni, która łudząco przypomina dawną sprawę. Po raz kolejny ginie dziecko, po raz drugi w tym samym domu. Czy oba przestępstwa są ze sobą związane? I czy to możliwe, by zabójca nadal pozostawał na wolności?

Jak już wspominałam nie raz i z pewnością nie dwa razy – od ponad 4 lat jestem zafascynowana twórczością literacką szwedzkiej autorki. Od kiedy sięgnęłam po Księżniczkę z lodu, przepadłam w całej serii i nie wyobrażam sobie, że nie przeczytałabym kolejnej jej części. Pewnie z tego powodu, od Czarownicy oczekiwałam stosunkowo dużo. Pędzącej akcji, wciągającego języka, mnóstwa zwrotów akcji wraz z niespodziewanym zakończeniem. Jednak tym razem sam początek książki nieszczególnie przypadł mi do gustu. Zaczęłam się nawet zastanawiać, czy moja ulubiona pisarka nie wyszła już z wprawy... Ale na szczęście, po jakimś czasie udało mi się jak zwykle wciągnąć w jej powieść. Po raz kolejny odwiedziłam moje ulubione szwedzkie miasteczko, spędziłam tydzień w otoczeniu znanych mi bohaterów i wcale nie miałam ochoty opuszczać tego miejsca.

Proces przeobrażania już się rozpoczął, z czasem dziewczynka stopi się w jedno z lasem i wodą. Jeśli nikt jej nie znajdzie, przyroda będzie się rozwijać swoim normalnym trybem i wchłonie ją.

Tym razem Camilla dotyka ważnego i jednocześnie niezwykle aktualnego tematu uchodźców. Pokazuje, że często postrzegamy ich jako „tych najgorszych” i spodziewamy się, że wpasują się w krążące na ich temat stereotypy. A ja, chyba podobnie jak autorka, może trochę naiwnie wierzę w to, że nie każdy imigrant wyznania muzułmańskiego to zamachowiec. I tym razem zakończenie było dla mnie zaskoczeniem, chociaż mimo wszystko spodziewałam się czegoś więcej. Muszę przyznać, że poprzedni tom - Pogromca lwów bardziej przypadł mi do gustu. Tym razem zabrakło mi co nieco zwrotów akcji, ale i tak jestem zadowolona z lektury.

Czarownica to całkiem udana kontynuacja (i mam nadzieję nie zakończenie) kryminalnej sagi autorstwa Camilli Läckberg. Z pewnością zainteresuje jej fanów, ale przypadnie do gustu również miłośniczkom połączenia kryminalnych zagadek i wątków obyczajowych.

Ocena: 4/6
©Caroline Livre
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Najsłabsza część cyklu. Schematyczna, przewidywalna do bólu fabuła. Tylko dla fanów autorki.

  • Awatar

    Każdy czas ma swoje procesy i stosy. Każde środowisko szybko i bezmyślnie wyznacza, osądza i skazuje swoje czarownice.

    Tym razem Fjällbacka wydała się bardziej mroczna. Obyczajowe rodzinne tło Eriki i Patricka promieniało radością ale pierwszoplanowa sprawa, a raczej sprawy są ponure i dołujące. Zapraszam do Fjällbacki, na upalne lato w smutnej wiosce... www.czytaska.blogspot.com

Warto zerknąć