Ja Dobra Zła
3.94 / 5.00 (liczba ocen: 10946)

Ja Dobra Zła

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Warto zerknąć
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Międzynarodowy bestseller. Jak daleko pada jabłko od jabłoni?

Matka Annie jest seryjną morderczynią dzieci. Sposobem na przerwanie tych krwawych łowów jest oddanie jej w ręce policji. I czyni to jedyna osoba, która o tym wie – Annie.

Jednak nie zawsze co z oczu, to z serca. Im bliżej procesu matki, tym bardziej tajemnice przeszłości odbierają Annie spokój. Jest w rodzinie zastępczej, ma nową tożsamość i nowe imię – Milly. Nowe życie. Teoretycznie może zostać, kim zechce.

Ale jej matka jest seryjną morderczynią. Niedaleko pada jabłko od jabłoni?

Dobra ja, zła ja.

Jest przecież córką swojej matki.

Nowa "Dziewczyna z pociągu". Ten psychologiczny thriller Ali Land jest bardzo mocny, nie można się oderwać. 

"Cosmopolitan"

Niepokojące. Ali Land odsłania najciemniejszą stronę ludzkiej duszy. Najlepszy thriller tego roku!

"Guardian"

Mroczny, świetnie napisany debiut. Przerażająca historia!

"Daily Mail"

Tekst Ali Land jest bardzo interesującym odkryciem. Mroczny, niepokojący i pięknie napisany thriller. Czy czytelnik może chcieć czegoś więcej!

Sarah Pinborough

Wciąga od pierwszej strony! 

"Elle"

Przerażająca, fascynująca, całkowicie wciągająca Rok 2017 należy do Ali Land – niesamowity debiut! 

"Grazia"

Ali Land - po ukończeniu studiów w dziedzinie zdrowia psychicznego pracowała przez dziesięć lat, jako pielęgniarka zarówno w szpitalach, jak szkołach w Wielkiej Brytanii i Australii. Zajmowała się głównie zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży. Obecnie skupia się na swojej karierze pisarskiej, mieszka w zachodnim Londynie.

Ja Dobra Zła od Ali Land możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Milly a w zasadzie Annie poznajemy, kiedy zostaje umieszczona w tymczasowej rodzinie zastępczej. Doniosła ona na swoją matkę o dręczeniu i zabójstwie dziewiątki dzieci. Mike – psychoterapeuta i zastępczy ojciec ma przygotować nastolatkę do udziału w rozprawie przeciwko matce. Saskia – przybrana matka, która nie potrafi zadbać i porozumieć się ze swoją córką Phoebe. Ta z kolei pała jawną niechęcią do Milly. Szykanuje ją i ośmiesza w każdej możliwej sytuacji.

Pytanie Morgan wytrąca mnie z równowagi, kieruje myśli ku temu, co żyje wewnątrz mnie, zastanawiam się, czy da się od tego uciec. Cechy charakteru głęboko zagrzebane w moim DNA mnie prześladują. Nawiedzają.

Milly nie tylko doniosła na własną matkę, ale też jest głównym świadkiem oskarżenia. W głębi duszy kocha matkę, pomimo tego, co zgotowała jej w domu. Wciąż słyszy jej słowa. Wciąż z nią rozmawia i czuje się winna. Winna śmierci tych dzieci. I choć nie mogła nic zrobić, to obwinia siebie.

Zastanawia się, jak daleko pada jabłko od jabłoni? Czy cechy charakteru zapisane w DNA da się zmienić? Czy wychowanie jakie otrzymała przez ponad piętnaście lat będzie miało wpływ na dalszy jej los? Dziewczyna toczy w sobie walkę między tą dobrą a tą złą. Która z nich wygra tę batalię? Sięgnijcie koniecznie po tę książkę, jeśli chcecie się przekonać.

Dziecko i rodzic, nie ma bardziej skomplikowanej relacji.

Zarówno relacja Milly z własną matką, jak i relacja Saski i Phoebe ukazane są w sposób zaskakujący. Ali Land jest doskonałą obserwatorką i doskonale potrafi zaglądać w zakątki ludzkiego umysłu. Doskonale przedstawiła w powieści trudne relacje między dorosłym a dzieckiem.

Doskonale pokazana jest również wewnętrzna walka, jaką codziennie stacza każdy z nas podejmując wybory. Każdemu z nas niejednokrotnie na jednym ramieniu siedzi anioł, a na drugim diabeł. Słuchamy szeptów, to jednego to drugiego. Czasami kierujemy się dobrym, a czasami złem.

Ali Land wykreowała postacie jak najbardziej rzeczywiste, choć momentami przerażające. Pokazuje brutalny świat, taki jaki jest. Trudne relacje między nastolatkami, między rodzicem a dzieckiem.

Książka wciągnęła mnie. Nie mogłam się od niej oderwać, choć niejednokrotnie przerażała. Wywołała skrajne emocje. Bo z jednej strony rozumiałam postępowanie głównej bohaterki. Z drugiej zaś strony ją potępiałam. Książka na pewno godna polecenia. Z dobrą analizą psychologiczną naszej psychiki. Czekam na kolejną powieść Ali Land. Mam nadzieję, że będzie co najmniej tak dobra jak ta.

Ocena: 4/6
czytaj więcej
©Recenzje z pazurem
Komentarze dotyczące książki: