ebook Pośród cieni
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 116)

Pośród cieni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - polecana oferta: 23.32
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.32 zł Lub 20.99 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
22.99 zł
23.62 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Drugi tom cyklu dark fantasy „Teatr Węży” – mrocznego, intrygującego, z pełnokrwistymi postaciami i przemawiającą do wyobraźni społecznością. Krzyczący w Ciemności znalazł się w śmiertelnej pułapce. Podziemia przestały być dla niego azylem, a w realnym świecie straszliwy los gotują mu srebrni magowie. Nie oni jednak są największym zagrożeniem…

Dla Krzyczącego w Ciemności schronienie w Podziemiach przestaje być bezpiecznym azylem. Dręczą go wizje i sny. Pokazują utraconą przeszłość czy kłamią? Tymczasem w realnym świecie czyhają srebrni magowie, przed którymi nie da się uciec nawet w śmierć. W labiryncie sfer są miejsca, gdzie można się ukryć lub szukać odpowiedzi. Czy to wystarczy, aby umknąć prześladowcom? A jeśli to cienie z przeszłości stanowią największe zagrożenie?

Pośród cieni od Agnieszka Hałas możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Pośród cieni to drugi tom cyklu dark fantasy Teatr węży Agnieszki Hałas, który w stosunku do poprzedniej części zdecydowanie nabiera fabularnych rumieńców. (Na recenzję pierwszego zapraszam tu.)

Ka-ira Brune Keare spędził w Shan Vaola już prawie rok, a zarabia na życie przyrządzając przeróżne mikstury alchemiczne. Tym razem jego losy splatają się jednak nie tylko z mieszkańcami Podziemi, ale także z bardziej szlachetnie urodzonymi. Pierwszą z tych osób jest Lorraine Alexia Nevers, której ojciec pragnie zostać czarnym magiem, ona sama zaś słyszy głosy umarłych. Jej kuzynką jest nie kto inny, ale Anavri Vaneisen, która w pierwszym tomie posłużyła głównemu bohaterowi jako żyła na cmentarzu. Ona również ma własną historię, zaczyna bowiem czuć się coraz gorzej i oficjalnie choruje na tyfus, jednak bez pomocy Krzyczącego w Ciemności najprawdopodobniej nie pożyje długo. Do tego dochodzi pomysłowy poeta Vincent Ambers, który drogą kupna wchodzi w posiadanie interesujących magicznych grymuarów i tylko dzięki interwencji Brune nie ginie bolesną śmiercią przy próbie lektury. Jak na ironię to wydarzenie staje się to początkiem pięknej męskiej przyjaźni. Ucieszycie się zapewne, że powracają także dwie barwne postaci z Dwóch kart, czyli Zazel i Marshia Lavalle. Również srebrni magowie Elity mają swoje pięć minut.

Tym razem konstrukcja fabuły jest znakomita: wydarzenia przeplatają się ze sobą w emocjonujący sposób, angażując przy tym wiele postaci, nie brakuje dramatyzmu czy śmiertelnych zagrożeń. Dowiadujemy się znacznie więcej o odejściu bogów, a przede wszystkim poznajemy szczegółowo historię Skażenia (co nastąpiło 150 lat wstecz) oraz czym dokładnie różni się czarna magia teraz i czym różniła się kiedyś od srebrnej. A ponieważ protagonista podejmuje zdecydowane działania, by odzyskać pamięć, autorka wprowadza nas przy tej okazji w arkana podróży po sferach. A na deser kolejna porcja wiedzy o umiejętnościach demonów z Otchłani i ich planach. Czego chcieć więcej?

W przypadku Pośród cieni możemy śmiało mówić nie o klątwie, ale o błogosławieństwie drugiego tomu – stopniowo zacieśniający się krąg intryg wokół głównego bohatera zmusza go już nie tylko do przetrwania, ale do poprowadzenia inteligentnej rozgrywki, bo niewielu w Shan Vaola można tak naprawdę zaufać... Do tego staranne rozbudowanie świata przedstawionego, barwne, głównie szlacheckie postaci drugoplanowe, i wciągająca jak wir fabuła nie pozwolą wam odłożyć książki, póki nie doczytacie jej do samego końca. Nie bez kozery tę serię poleca Robert M. Wegner, ja niniejszym również zachęcam Was do niej gorąco i bez zwłoki sięgam po trzeci tom zatytułowany W mocy wichru.

Ocena: 4+/6
©Głodna Wyobraźnia
Początkowo miałem pewne obawy, czy drugi tom cyklu Teatr Węży nie będzie podobny do pierwszego, to znaczy zawierał dużo mało powiązanych ze sobą wątków. Jednak po kilkudziesięciu stronach zaczyna wyłaniać się główny wątek – problemy Krzyczącego ze snami, jego poszukiwania tożsamości oraz zainteresowanie Srebrnych. Fabuła zdecydowanie nabiera na liniowości, co korzystnie wpłynęło na mój odbiór książki. Sama zaś akcja biegnie w swoim tempie, autorka stopniowo rozbudowuje poszczególne wątki poboczne i historię Krzyczącego w ciemności. Autorka zdradza wiele nowych szczegółów na temat jego życia oraz przeszłości. Oprócz losów Brune'a, w drugim tomie poznamy między innymi historię pewnego początkującego pisarza, który nabywa grymuar, komunikujący się z czytelnikiem, młodą szlachciankę, która płaci wysoką cenę za przypadkowe otwarcie niewłaściwej koperty, a inna młoda kobieta przechodzi przemianę w żmija. Te trzy oraz kilka innych wątków pobocznych bardzo ciekawie uzupełniają całą historię, a jednocześnie rozbudowują świat przedstawiony i grono bohaterów, szczególnie bohaterek.

Drugi tom przynosi odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Już na samym początku, w Prologu, mamy okazję przeczytać dlaczego czarna magia jest przeklęta oraz tępiona, jakie były początki jej skażenia i jakie konsekwencje z tego wynikają. Nieco dalej poznajemy jak przebiega proces przemiany w żmija, jak również więcej dowiemy się więcej o sferach, enklawach i wielu innych. Świat, jaki stworzyła Hałas jest niesamowicie interesujący, który wciąż skrywa wiele tajemnic i zagadek. Po lekturze drugiego tomu zdecydowanie chcę go poznać jeszcze lepiej.

Pośród cieni bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, ponieważ czytało mi się tę książkę zdecydowanie lepiej niż pierwszy tom. Głównie za sprawą faktu, że fabuła nabrała wyraźnej liniowości, poznajemy kolejne szczegóły świata przedstawionego i nowych, interesujących bohaterów.

Ocena: 4+/6


©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć