ebook Serce ciemności. Spolszczenie Jacek Dukaj
3.42 / 5.00 (liczba ocen: 282075)

Serce ciemności. Spolszczenie Jacek Dukaj
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 12.10
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
-29% 12.10 zł Lub 10.89 zł
20.46 złpremium: 13.20 zł Lub 13.20 zł
17.60 zł
18.70 zł
18.90 zł
17.12 zł
17.60 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Transfuzja ciemności, czyli Joseph Conrad piszący w głowie Jacka Dukaja „Heart of Darkness”. Projekt-obsesja, wyzwanie, które prześladowało autora słynnego „Lodu” od kilkunastu lat, a zarazem eksperyment z przekładalności prozy i przeżycia. To nie jest nowe tłumaczenie, to coś znacznie więcej!

Najważniejszy i najodważniejszy projekt literacki roku!
Kiedy czytamy w 2017 roku „Serce ciemności”, czytamy inną książkę niż Brytyjczycy w roku 1899. Te same zdania otwierają w nas inne przeżycia. Inne słowa klucze pasują bowiem do czytelników coraz odleglejszych od świata i kultury oryginału. Wszystko trzeba zmienić, aby najważniejsze – przeżycie zadane przez autora – pozostało takie samo.
Co robi Marlow na łodzi, płynącej nocą po Tamizie? „Wżywa” w siebie słuchaczy mocą swojej opowieści – tak jak on „wżył” się w Kurtza.
Jaka dziś jest rola literatury transferu przeżyć? Jak dokonać masowej transfuzji Conradowej ciemności do serc współczesnych czytelników? I czy jest to jeszcze w ogóle możliwe poprzez słowa zastępujące wrażenia zmysłowe?

„Albowiem takie zadanie przed sobą postawiłem: słowem pisanym sprawić, byś usłyszał, byś poczuł, a nade wszystko – zobaczył. Tyle i nic więcej, tyle – gdyż w tym jest wszystko” – Joseph Conrad

„Nie jestem tłumaczem. Jestem autorem Josepha Conrada piszącego «Heart of Darkness» dla XXI-wiecznych polskich czytelników” – Jacek Dukaj

Serce ciemności. Spolszczenie Jacek Dukaj od Joseph Conrad możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dukaj mierzy się z arcydziełem literatury i próbuje odkryć je na nowo dla polskich czytelników. Wersja unowocześniona, nieco zmieniona, współczesna – pytanie tylko, czy takie eksperymenty literackie są konieczne, żebyśmy zaczęli sięgać po klasykę? Moim zdaniem powieść Conrada wiele traci na tym niekonwencjonalnym podejściu i raczej będę wracać do tradycyjnych tłumaczeń.Ocena: 3/6
©Kto czyta, żyje podwójnie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć