Początek
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.81 / 5.00
liczba ocen: 85733
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
30.00 zł
37.50 złpremium: 22.50 zł
37.50 zł
37.50 zł
Pozostałe księgarnie
28.13 zł
31.88 zł
32.78 zł
33.75 zł
34.88 zł
36.38 zł
36.71 zł
37.50 zł
37.50 zł
Opis:

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda i specjalista od symboli, przenosi nas do malowniczej Hiszpanii. Tam przemierza ulice Madrytu, Barcelony, Sewilli i Bilbao w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania:

Skąd pochodzimy?

Dokąd zmierzamy?

Bez względu na to kim jesteś i w co wierzysz, nie masz wpływu na to, co się wydarzy…

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie ma dojść do ujawnienia odkrycia, które „na zawsze zmieni oblicze nauki”. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i futurysta, którego oszałamiające wynalazki i śmiałe przepowiednie zapewniły my rozgłos na całym świecie. Kirsch, który dwadzieścia lat wcześniej był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, planuje ujawnić informację, która będzie stanowić odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji.

Gdy Langdon i kilkuset innych gości w osłupieniu ogląda oryginalną prezentację, wieczór zmienia się w chaos, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Chcąc stawić czoła nieuchronnemu zagrożeniu, Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum, który pomagała Kirschowi zorganizować wydarzenie. Razem udają się do Barcelony i podejmują niebezpieczną misję odnalezienia kryptograficznego hasła, które stanowi klucz do sekretu Kirscha…

Początek od Dan Brown możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
CYTATY:
Cudom religii coraz trudniej będzie rywalizować z cudami technologii.
Ci, którzy nie pamiętają historii, są skazani na to, żeby ją powtórzyć.
Panowanie to samotne zajęcie. Silny partner bywa nieoceniony.
Recenzje blogerów
Początek jest już piątą częścią popularnych powieści Browna o amerykańskim profesorze ikonografii, który co rusz - i zawsze w towarzystwie pięknej, mądrej kobiety - rozwiązuje zagadki historyczno-naukowe. Podobne schematy i sprawdzone tricki stały się nie tylko znakiem rozpoznawczym, ale i receptą na sukces. Książki Browna to (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) bestsellery, dostarczające rozrywki zróżnicowanym odbiorcom. Mimo podobieństwa, choćby do Inferna, niuanse i nowinki techniczne, które napędzają Początek, nie pozwolą się nudzić.

Były student Langdona, Edmond Kirsch, w charakterystycznym budynku Muzeum Guggenheima w Bilbao organizuje wieczór dla wtajemniczonych, podczas którego zamierza ogłosić światu odkrycie, mające wstrząsnąć jego fundamentami. Starcie nauki z religią jest nieuniknione, prezentacja wymyka się jednak spod kontroli. I tak Robert Langdon zostaje rzucony w wir wydarzeń, grożących zaburzeniem porządku świata, znanego od zarania dziejów. Razem z dyrektorką muzeum, która skrywa niejedną tajemnicę, udaje się w ślady swojego byłego ucznia, do Barcelony, chcąc ujawnić prawdę. Drży hiszpański dwór, najgorszego obawiają się przywódcy religijni. A publiczność i skala niebezpieczeństwa rośnie w zastraszajacym tempie...

Tym razem popularny amerykański autor miesza wyobrażenia religijne z najnowszymi osiągnięciami techniki, ubarwiając je budzącą konsternację sztuką współczesną i wywołującym skrajnie różne wrażenia dorobkiem Gaudiego. Nowy, bezcielesny i bezduszny towarzysz Langdona pomaga w rozwikłaniu zagadki i otwiera oczy na to, skąd się wzięła i dokąd podąża ludzkość. Początek spodoba się komuś, kto szuka lekkiej lektury - z intensywnym tempem i serią zwrotów akcji - zapewniającej niezobowiązującą rozrywkę, zupełnie jak dobry hollywoodzki blockbuster z harwardzkim Indianą Jonesem w roli głównej.


Ocena: 5/6
©paratexterka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć