ebook Początek
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 87014)

Początek
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.90
Audiobook - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
-41% 21.90 zł
34.88 złpremium: 22.50 zł Lub 22.50 zł
27.38 zł
30.00 zł Lub 27.00 zł
37.50 zł Lub 33.75 zł
-33% 24.90 zł
31.07 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda i specjalista od symboli, przenosi nas do malowniczej Hiszpanii. Tam przemierza ulice Madrytu, Barcelony, Sewilli i Bilbao w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania:

Skąd pochodzimy?

Dokąd zmierzamy?

Bez względu na to kim jesteś i w co wierzysz, nie masz wpływu na to, co się wydarzy…

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie ma dojść do ujawnienia odkrycia, które „na zawsze zmieni oblicze nauki”. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i futurysta, którego oszałamiające wynalazki i śmiałe przepowiednie zapewniły my rozgłos na całym świecie. Kirsch, który dwadzieścia lat wcześniej był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, planuje ujawnić informację, która będzie stanowić odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji.

Gdy Langdon i kilkuset innych gości w osłupieniu ogląda oryginalną prezentację, wieczór zmienia się w chaos, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Chcąc stawić czoła nieuchronnemu zagrożeniu, Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum, który pomagała Kirschowi zorganizować wydarzenie. Razem udają się do Barcelony i podejmują niebezpieczną misję odnalezienia kryptograficznego hasła, które stanowi klucz do sekretu Kirscha…

Początek od Dan Brown możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Cudom religii coraz trudniej będzie rywalizować z cudami technologii.
Ci, którzy nie pamiętają historii, są skazani na to, żeby ją powtórzyć.
Panowanie to samotne zajęcie. Silny partner bywa nieoceniony.
Początek jest już piątą częścią popularnych powieści Browna o amerykańskim profesorze ikonografii, który co rusz - i zawsze w towarzystwie pięknej, mądrej kobiety - rozwiązuje zagadki historyczno-naukowe. Podobne schematy i sprawdzone tricki stały się nie tylko znakiem rozpoznawczym, ale i receptą na sukces. Książki Browna to (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) bestsellery, dostarczające rozrywki zróżnicowanym odbiorcom. Mimo podobieństwa, choćby do Inferna, niuanse i nowinki techniczne, które napędzają Początek, nie pozwolą się nudzić.

Były student Langdona, Edmond Kirsch, w charakterystycznym budynku Muzeum Guggenheima w Bilbao organizuje wieczór dla wtajemniczonych, podczas którego zamierza ogłosić światu odkrycie, mające wstrząsnąć jego fundamentami. Starcie nauki z religią jest nieuniknione, prezentacja wymyka się jednak spod kontroli. I tak Robert Langdon zostaje rzucony w wir wydarzeń, grożących zaburzeniem porządku świata, znanego od zarania dziejów. Razem z dyrektorką muzeum, która skrywa niejedną tajemnicę, udaje się w ślady swojego byłego ucznia, do Barcelony, chcąc ujawnić prawdę. Drży hiszpański dwór, najgorszego obawiają się przywódcy religijni. A publiczność i skala niebezpieczeństwa rośnie w zastraszajacym tempie...

Tym razem popularny amerykański autor miesza wyobrażenia religijne z najnowszymi osiągnięciami techniki, ubarwiając je budzącą konsternację sztuką współczesną i wywołującym skrajnie różne wrażenia dorobkiem Gaudiego. Nowy, bezcielesny i bezduszny towarzysz Langdona pomaga w rozwikłaniu zagadki i otwiera oczy na to, skąd się wzięła i dokąd podąża ludzkość. Początek spodoba się komuś, kto szuka lekkiej lektury - z intensywnym tempem i serią zwrotów akcji - zapewniającej niezobowiązującą rozrywkę, zupełnie jak dobry hollywoodzki blockbuster z harwardzkim Indianą Jonesem w roli głównej.


Ocena: 5/6
©paratexterka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć