ebook Krzyk pod wodą
3.48 / 5.00 (liczba ocen: 720)

Krzyk pod wodą
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.00
wciąż za drogo?
26.88 złpremium: 17.34 zł Lub 17.34 zł
26.00 zł Lub 23.40 zł
28.90 zł
28.91 zł Lub 26.02 zł
26.50 zł
28.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)

W związku z problemami z przestępczością zorganizowaną, szef wydziału zabójstw kopenhaskiej policji zatrudnia Katrine Wraa, wykształconą w Anglii psycholog, specjalistkę od profilowania ofiary i zabójcy, kognitywnej techniki przesłuchań oraz profilowania geograficznego. Gdy Katrine przygotowuje się do tego zadania, w Kopenhadze dochodzi do brutalnego morderstwa. Cieszący się nienaganną opinią lekarz położnik, ojciec trzyletnich bliźniaków, został śmiertelnie ugodzony nożem w swoim ogrodzie.

Policja szybko trafia na ślad, zdający się prowadzić wprost do zabójcy. Emigrant z Czeczeni, którego żona była pacjentką zamordowanego lekarza i zmarła w wyniku powikłań poporodowych, wydaje się idealnym kandydatem. Tym bardziej że na jego ubraniu odkryto ślady krwi Jednak zarówno Katrine Wraa, jak i śledczy Jens HØgh, od pierwszej chwili obdarzający zaufaniem piękną i zdolną profilerkę, mają wiele wątpliwości. Stopniowo odkrywają prawdę, skrywaną za fasadą przykładnego życia rodzinnego i zawodowego.

Krzyk pod wodą jest pierwszą wspólną powieścią małżeństwa Jeanette Øbro i Ole Tornbjerga. Inicjuje serię, której bohaterką jest Katrine Wraa psycholog, specjalistka od profilowania kryminalnego.

W 2010 roku książka została laureatką konkursu na najlepszą duńską powieść kryminalną, ogłoszonego przez wydawnictwo Politiken.

Krzyk pod wodą od Jeanette Obro Gerlow, Ole Tornbjerg możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Psychologia w kryminale to moje ulubione połączenie. Świetna fabuła, dobrze dopracowani bohaterowie. Naprawdę trudno było mi się oderwać. Nie zawsze to co oczywiste jest prawdą, ale często trudno tego dowieść. Czekam na kolejne książki tego cyklu.

  • Awatar

    Duety skandynawskie znowu atakują. Tym razem dwójka duńskich autorów proponuje czytelnikowi powieść pod tytułem „Krzyk pod wodą”, który rozpoczyna nowy cykl opowiadający o młodej pani psycholog Katrine Wraa, która zostaje zatrudniona przez policję jako specjalistka od profilowania. Powieści, których bohaterami są profilerzy stały się w pewnym okresie dość mocno popularne i autorzy coraz częściej sięgają po bohaterów parających się tym zajęciem. Wspomnieć należy o Katarzynie Bondzie, która wiedzie prym wśród polskich autorów opisujących zajęcie profilerów.
    ‘Krzyk pod wodą” jest jednowątkowym klasycznym kryminałem, ze świetnie skonstruowaną i poprowadzoną fabułą. Mając na uwadze, że powieść ta jest debiutem literackim, należy tylko przyklasnąć i pogratulować autorom dobrej roboty. W zalewie skandynawskich produkcji, z których większość nadaje się jedynie na makulaturę, „Krzyk pod wodą” jawi się jako inteligentny i całkowicie pozbawiony naiwnego postępowania bohaterów. W obecnych czasach w powieściach takowe infantylne postępowanie postaci spotkać można coraz częściej według mnie jest to całkowicie nie do przyjęcia. Na szczęście autorzy tej pozycji ustrzegli się od tego błędu i w pracy ich widać to doskonale kiedy czyta się dialogi powieści.
    Takie książki czyta się przyjemnością a kiedy się kończą, zaczynamy czekać na ich kontynuację.

Warto zerknąć