Steve Jobs
4.11 / 5.00 (liczba ocen: 685931)

Steve Jobs
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Uwaga! E-book dostępny w różnych wydaniach.
Okładka, opis i nazwa wydawnictwa dotyczą jednego z nich.
E-book - polecana oferta: 35.90
Audiobook - najniższa cena: 36.90
wciąż za drogo?
40.50 złpremium: 27.00 zł Lub 27.00 zł
35.10 zł
35.90 zł
38.42 zł Lub 34.58 zł
45.00 zł Lub 40.50 zł
34.98 zł
35.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Opierając się na ponad czterdziestu rozmowach z Jobsem, przeprowadzonych w ciągu dwóch lat, a także na wywiadach z ponad setką osób: członkami rodziny, przyjaciółmi, przeciwnikami, konkurentami i kolegami Jobsa, Walter Isaacson spisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego wykraczająca poza wszelkie schematy pasja i perfekcjonizm zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i publikacje cyfrowe.

Gnany przez wewnętrzne demony, Jobs potrafił doprowadzać swoje otoczenie do furii i rozpaczy. Ale jego żywiołowa osobowość i tworzone przez niego produkty były ściśle zespolone podobnie jak warstwa sprzętowa i oprogramowanie urządzeń Apple funkcjonując jak jeden zintegrowany organizm. Przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważne są w życiu pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność wartościom.

Steve Jobs od Walter Isaacson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.
Ludzie nie wiedzą czego chcą, dopóki się im tego nie pokaże.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Polecam wszystkim osobom związanym z IT. Ciekawa, niezwykła historia czlowieka, ktory byl jednym z największych geniuszy naszych czasów.

 • Awatar

  Książka którą każdy fan produktów w logiem jabłka przeczyta z zapartym tchem. Ciekawe, niezwykłe historie powstania produktów. Pozycja obowiązkowa.

 • Awatar

  Zdecydowanie moja ulubiona książka. Biografia nie tylko Jobsa, ale też i firmy Apple oraz branży komputerowej. Ukazuje prawdziwą twarz jednego z największych geniuszy naszych czasów, a jednocześnie motywuje do działania. Bo skoro Steve, człowiek znikąd - mógł, to dlaczego i my nie możemy? :)

 • Awatar

  Książka odkrywa przed czytelnikiem wiele niesamowitych historii i faktów nie tylko technologicznego świata. Pojawiają się tu historie chociażby Xeroxa, któremu Apple zawdzięcza bardzo wiele (w końcu komuś musiało podkraść mysz oraz system okienkowy ;) ), najlepszej reklamy świata nawiązującej do Orwellowskiej wizji kontroli czy filmów rysunkowych ze stajni Pixara z serii Toy Story i następnych, gdzie każda produkcja okazywała się sukcesem lepszym od poprzedniego.

  Autor starał się unikać nazwisk by nie stworzyć książki telefonicznej, jednak przy takiej osobie jak Jobs było to niemożliwie. Przez całą swoją karierę spotkał wiele osób, które również wtedy zaczynały w garażach tworząc osiedlowe kółka technologiczne. W końcu żył w miejscu, które później zostało ochrzczone Doliną Krzemową.

  Okropny charakter Steve'a Jobsa, dzielącego świat na geniuszy i debili powodował, że człowiek ten nie dał się lubić, jednak jego nastawienie było koniem pociągowym dla pracowników. Wmawiając im, że to co stworzyli jest do niczego, motywował ich do jeszcze lepszej pracy, do osiągnięcia niemożliwego, co przyczyniło się do wielkiego sukcesu marki. Jeśli ktoś tego nie wytrzymywał i nie dawał rady, to po prostu odpadał. W jego firmie mogli pracować tylko pracownicy kategorii A, jak sam to określał. Jednak ludzie, którzy to przetrwali, dostawali dozgonną wdzięczność i przyjaźń z jego strony.

  Biografia ta zwiera nie tylko historię powstania najbardziej rozpoznawalnej marki świata. W głównej mierze zawiera historię nietuzinkowego człowieka zafascynowanego filozofią Zen, żyjącego w świecie hipisów, "trawki" i kwasu, a wszystko to przeplatane było technologią. Jak sam stwierdził: "zażycie LSD było jedną z najważniejszych rzeczy, jakie zrobił w życiu".
  Tam też powstało Apple, na skrzyżowaniu ulic Technologicznych i Sztuk Wyzwolonych.

 • Awatar

  Wciągająca, mało szczegółów przemawiających do mnie z geniuszem tego człowieka. Szybko się czytało.

 • Awatar

  Książka przede wszystkim długa. Momentami nieco nużąca. Nie można Jobsowi odmówić ciekawego życiorysu, ale cała książka jest przede wszystkim "ku czci", a ewentualne próby odbrązowienia tej postaci są raczej nieśmiałe, przez co biografii brakuje czasem "pazura".
  Książka jest za to bardzo ciekawym zapisem historii firmy Apple.

 • Awatar

  Ciekawa, wciągająca. Momentami nudząca, jak to każda książka. Tak samo również momentami odpycha od czytania. Aż się chce przeskoczyć do kolejnego rozdziału. Ale idzie ja bardzo szybko przeczytać, bo się chce czytać. Ciekawie napisana, tylko trochę lata ostatnie za mało opisane.

 • Awatar

  Książka w gruncie rzeczy ciekawa. Fakt faktem, przydługa, momentami odkładałem ją na jakiś czas i wracałem do niej dopiero po kilku tygodniach, ale zawiera niesamowicie dużo faktów z życia Steve'a Jobsa. Przybliżyła mi też sylwetkę jednego z jego pierwszych współpracowników, Steve'a Wozniaka, co było miłą niespodzianką. Gorąco polecam wszystkim osobom związanym ze światem IT i nie tylko.

Warto zerknąć