Zanim wstanie dla nas słońce
4 / 5.00 (liczba ocen: 10) Ilość stron (szacowana): 408

Zanim wstanie dla nas słońce
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 36.65
Audiobook - najniższa cena: 36.65
wciąż za drogo?
42.29 złpremium: 28.19 zł Lub 28.19 zł
36.65 zł
46.99 zł
46.99 zł Lub 42.29 zł
46.99 zł Lub 42.29 zł
40.13 zł
46.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Do czego zdolna jest matka, kiedy w grę wchodzi dobro jej dziecka? Jak bardzo namiętność może zawładnąć ludźmi?

Stefania jest położną, która jest oddana swojej pracy. W szpitalu poznaje doktora Wojdara, z którym połączy ją płomienny romans. Kiedy Liwia, córka Stefanii, dowiaduje się o tym, że matka zdradziła ojca, wyjeżdża na wieś. Tam poznaje Filipa, z którym zachodzi w ciążę. To matka odbiera jej poród i podejmuje decyzję, która zaważy na losach trzech kobiet. Wszyscy popełniamy błędy i nigdy nie wiemy, jak zachowalibyśmy się w danej sytuacji, dopóki się w niej naprawdę nie znajdziemy.

To opowieść o tym, jak trudne jest rodzicielstwo, ale też o tym, że niektóre miłości nie mają racji bytu. O rozstaniach i powrotach, a także o tym, że choć czasu nie da się cofnąć i za popełnione błędy trzeba zapłacić, to jednak przy odrobinie dobrej woli można nadać losowi nowy bieg, bo na szczęście nigdy nie jest za późno.

Zanim wstanie dla nas słońce od Gabriela Gargaś możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Miłość przebacza, jest najbardziej wyrozumiała kochanką, wymaga, płacze. Kocha. Niekiedy zdumiewa.
Kochaj wszystkich ludzi, lecz nie lituj się nad nikim. Traktuj innych tak,jak sama chciałabyś być traktowana. A litość jest podłym uczuciem.
Powieść zaczyna się od słów głównej bohaterki: Opowiem Ci moją historię. Ale proszę, nie oceniaj mnie. Wiem, co zrobiłam, jednak nie mogę cofnąć czasu. Mówi się, że pierwsze zdania nadają rytm całej książce. Bez wątpienia te są trafione, po ich przeczytaniu od razu zachciało mi się zagłębić w lekturze.

Stefania jest położną z powołania, kocha swoją pracę i nie wyobraża sobie robić czegokolwiek innego. Niestety każda pasja w życiu ma swoją cenę. Stefania pochłonięta jest pracą do tego stopnia, że nie zauważa rozpadu swojej rodziny. Mąż i córka powoli się od niej oddalają, a on praktycznie wpada w ramiona doktora Wojdara. To właśnie romans z lekarzem uruchamia lawinę zdarzeń, których z pewnością nikt nie był w stanie przewidzieć...

Liwia ma siedemnaście lat kiedy dowiaduje się o romansie matki. Wpada we wściekłość i nie jest w stanie jej zrozumieć. W jej oczach to ojciec zawsze był tym dobrym, to on miał dla niej czas i rozumiał jej potrzeby, ona nigdy. Mimo wszystko nie chce niszczyć własnej rodziny. Wyjeżdża na wieś do babci, gdzie chce odpocząć i zebrać myśli. Tam spotyka Filipa, który jest jej pierwszą nastoletnią miłością. Kończy się ona niestety wpadką jak to często bywa. Od tego momentu życie Liwii naprawdę się zmienia, a zamiast ojca u jej boku stoi matka i stara się ją wesprzeć jak tylko może. Podczas porodu córki Stefania jest blisko chociaż nie powinna, dopuszcza się błędu, który na zawsze zmieni życie kilku osób...

Fabuła powieści jest nie tylko ciekawa, ale została również zręcznie poprowadzona. Czytelnik, który przeczytał tom pierwszy cały czas ma w pamięci tamte wydarzenia. Najpierw autorka pokazała nam historię Karoliny, która ma swoje problemy jak każda z kobiet, ale przede wszystkim ma bardzo chorego synka.

Nie potępiam cię. Każdy czasem pobłądzi. Każdy ma prawo do szczęścia. Czasami jednak ranimy bliskie nam osoby. Niekiedy budujemy swoje szczęście na nieszczęściu innych. To smutne, ale tak jest. Zastanów się tylko, czy ta gra jest warta świeczki.

Autorka posługuje się lekkim stylem. Powiedziałabym nawet, że jest on bardzo kobiecy, ale przede wszystkim naszpikowany setkami emocji. Ta powieść zwraca uwagę właśnie z uwagi na nie, a nie ze względu na kontrowersyjny temat, chociaż on również jest ciekawy. To emocje sprawiają, że jest ona wyjątkowa i przyciągnie wiele czytelniczek. Drugi tom ma również coś czego nie miał jego poprzednik - świetny wstęp. W poprzednim tomie odrobinę nużyło mnie czekanie na rozwinięcie akcji, początek nie do końca przypadł mi do gustu. Tutaj było inaczej. Autorka zakończyła poprzedni tom w szczególny sposób i drugi rozpoczęła od słów, które sprawiły, że czytelnikowi naprawdę ciężko oderwać się od lektury.

Sądzę, że trzeba za wszelką cenę ratować rodzinę, ale jeśli jest bardzo źle, czasami lepiej odejść.

Stefania podjęła decyzję kontrowersyjną - co do tego nikt nie może mieć wątpliwości. Czy dobrą? Z marszu chce się odpowiedzieć nie. Przede wszystkim dlatego, że samolubnie zadecydowała o życiu wielu osób, nie pytając ich o to czy naprawdę chcą jej pomocy. Komu dała ułudę szczęścia, komu jego namiastkę? Stefania podjęła decyzję z uwagi na miłość do córki, jednocześnie ukarała także siebie rezygnując wkrótce z zawodu położnej i na zawsze skazując siebie na wyrzuty sumienia. Jej decyzja prawnie jest łatwa do rozpatrzenia, co do jej moralnego umocowania jest znacznie ciężej. No, ale o tym Drogie Czytelniczki musicie rozstrzygnąć same. Zachęcam Was do tego serdecznie.

Taka jak ty było moim drugim spotkaniem z autorką, pierwszym było jej wspaniałe świąteczna opowiadanie. Po przeczytaniu Zanim wstanie dla nas słońce jestem już z całą pewnością przekonana, że naprawdę chętnie sięgnę po kolejne książki autorki.

Dlaczego? Ciekawa i zgrabnie poprowadzona fabuła to nie jedyne plusy tej powieści. Gabriela Gargaś stworzyła historię, która nie zmieściła się w jednym tomie. Poruszyła w niej bardzo trudne tematy, ale przede wszystkim w swoich powieściach zawarła mnóstwo emocji, na które czytelnik nie może być obojętny. Jednym słowem: POLECAM.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Recenzje z pazurem
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć