Trupów hurtowo trzech
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.34 / 5.00
liczba ocen: 79
Papwerwhite 4#amazon
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.20 złpremium: 13.92 zł
18.10 zł
18.56 zł
19.43 zł
19.72 zł
Pozostałe księgarnie
18.55 zł
19.21 zł
19.54 zł
19.72 zł
20.88 zł
21.00 zł
23.20 zł
23.20 zł
23.20 zł
23.20 zł
Opis:

Zbrodnia i tajemnica, miłość i zemsta, czarny humor, lokalny koloryt, duchy przeszłości i pasja – to wszystko w jednym mistrzowskim tomie! Dziesięciu autorów, dziesięć kryminalnych opowiadań i jeden cel – charytatywny.

Najlepsi polscy pisarze kryminałów oddali swe pióra, by wspomóc budowę wyjątkowego Domu i stworzyli niezwykły zbiór opowiadań. Znajdziecie w nim zarówno mroczne historie brutalnych morderstw, jak i lżejsze opowieści o skradzionych beczkach śledzi. Zawodowi mordercy i amatorzy, makabra i farsa przeplatają się w książce, ukazując różnorodne oblicza polskiego kryminału.
Kupując książkę, wspieracie budowę poznańskiego Domu Autysty – bezpiecznego domu z profesjonalną opieką dla dorosłych osób z autyzmem.

Recenzje blogerów
Mistrzowski tom to zbiór dziesięciu opowiadań znanych (i lubianych) polskich autorów. Wyjątkowe i absolutnie bardzo ważne jest w nim to, że dochód ze sprzedaży w całości jest przeznaczany na Fundację Dom Autysty w Poznaniu. Dzięki tej publikacji każdy z nas może wesprzeć budowę Domu Autysty dla osób dorosłych zmagających się z tą chorobą.

No dobrze, a jak z treścią? Tu niestety „mistrzostwo” się kończy. Opowiadania są bardzo nierówne – jednym poszło lepiej, innym gorzej. Całość zdecydowanie mocno przeciętna, ale nie można oczekiwać zbyt wiele po zbiorze opowiadań kryminalnych. Autorzy mieli bowiem bardzo trudne zadanie – jak zaciekawić czytelnika intrygującą zagadką kryminalną w tak krótkiej formie?

Najbardziej spodobały mi się opowiadania: Nie tak sobie ciebie wyobrażałam Joanny Jodełki, Lis w kurniku Gai Grzegorzewskiej oraz humorystyczna Niespodzianka Olgi Rudnickiej. Pozostałym zabrakło czy to humoru, czy to ciekawego pomysłu, czy po prostu dobrze skonstruowanej intrygi.

Historia Joanny Jodełki ma niesamowity nastrój. Mimo tak krótkiej formy jakim jest opowiadanie, autorce udaje się czytelnika zaskoczyć. Szczególną uwagę warto poświęcić emocjom, które towarzyszą głównym bohaterom i temat jaki został w opowiadaniu poruszony. Jestem pod wielkim wrażeniem.

Lis w kurniku Grzegorzewskiej czyta się szybko i przyjemnie. Historia przedstawiona jest w klimacie noir, a zakończenie również może zaskoczyć. Niespodzianka Rudnickiej z kolei podchodzi do tematu zbioru z przymrużeniem oka. Perypetie głównych bohaterów stanowią źródło nie lada rozrywki, a ich losy śledziłam z niemałą przyjemnością.

Podsumowując, warto sięgnąć po tę książkę. Trupów hurtowo trzech to dobrze stworzony zbiór opowiadań, które poruszają ważne tematy, bawią oraz zachęcają do refleksji. Dodatkowo, kupując ten zbiór, wspieramy szczytny cel. Nic tylko wybrać się do księgarni! Polecam!

Ocena: 4/6
©Zaczytana28
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć