ebook Efekty uboczne
3.39 / 5.00 (liczba ocen: 352) Ilość stron (szacowana): 384

Efekty uboczne
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.41
wciąż za drogo?
28.74 złpremium: 18.54 zł Lub 18.54 zł
24.72 zł Lub 22.25 zł
30.90 zł Lub 27.81 zł
23.75 zł
24.41 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Powieść mistrza thrillera medycznego. Śmierć dwóch pacjentek i tajemnicza choroba, na którą zapada przyjaciółka Kate, to dopiero początek problemów lekarki. Kiedy popada w konflikt z koncernem farmaceutycznym, jej życie staje się zagrożone.

Kate Bennet jest doświadczoną patolog. Prowadzi szczęśliwe życie u boku kochającego męża, jednak to może się wkrótce zmienić… W mgnieniu oka i całkowicie niespodziewanie jej życie zamienia się w koszmar – dwie pacjentki Kate umierają z powodu tajemniczej choroby, na którą zapada również jej przyjaciółka.
Lekarka odkrywa straszliwą tajemnicę związaną z testami nielegalnych leków, przeprowadzanymi przez gigantyczny koncern farmaceutyczny. Od tej chwili zagrożone jest jej małżeństwo, zdrowie psychiczne, a także życie…

Efekty uboczne od Michael Palmer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czasami wokół nas dzieją się rzeczy, o których nie mamy zielonego pojęcia. Sytuacje, których istnienie bez chwili zastanowienia moglibyśmy włożyć między bajki. Jednak i one czasami stają się rzeczywistością, tak koszmarną, wręcz przekraczającą ludzką wyobraźnię. Kiedy w dziwnych okolicznościach umiera jedna z pacjentek Kate Bennet, doświadczonej patolog, kobieta nie wie jeszcze wówczas, że sprawa tego zgonu wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. O ile jeszcze jedna niewyjaśniona śmierć może być tylko incydentem, tak wszystko obiera inny obrót, gdy w identyczny sposób ginie kolejna kobieta. Niedługo po tym na oddział szpitalny z tymi samymi objawami, które miały poprzednie dwie pacjentki, trafia Ellen, bliska przyjaciółka Bennet. Kate stara się stanąć na wysokości zadania i połączyć ze sobą te trzy przypadki, a przede wszystkim rozwikłać przyczynę, która doprowadziła do ich stanu. Wkrótce okazuje się, że łączy je jeden, wspólny czynnik, a mianowicie ośrodek Omnicenter. Jednak ktoś zawzięcie nie chce, by prawda wyszła na jaw, usilnie zacierając za sobą ślady. Czy Bennet odkryje mroczną tajemnicę? Jak wiele będzie musiała przy tym poświęcić?

Gdyby to wszystko zwaliło się na mnie, tak jak na ciebie, pękłbym. Zabiłbym kogoś... może siebie. Nie wiem, w jaki dokładnie sposób, ale poszedłbym na dno.

Przyznam, że jest to dopiero moje pierwsze spotkanie zarówno z twórczością autora, jak i z samym thrillerem medycznym, ale już teraz wiem, że z pewnością nie ostatnie. W pozycji tej prowadzona jest narracja trzecioosobowa, czyli ta, którą najbardziej lubię w thrillerach. Ponadto akcja dzieje się na naprawdę wielu płaszczyznach, dlatego też nie wyobrażam sobie, by w przypadku tej książki mogłoby być inaczej.

Jeżeli chodzi o bohaterów, Kate niemal od razu zyskała moją sympatię. Jest to pewna siebie, uparta i mocno stąpająca po ziemi kobieta, która dzięki swojej wytrwałości i skrupulatności pięła się coraz wyżej na szczeblach kariery, w końcu otrzymując propozycję awansu na stanowisko ordynatora. Niejeden raz wykazała się także sporą odwagą, ryzykując swoje dobro w imię wyższych celów. Z kolei jej partner, Jared, jest jej całkowitym przeciwieństwem. Adwokat, którego aspiracją jest kariera polityczna, niemal całkowicie uzależniony od zdania swojego ojca. Co więcej, ciągle napierający na swoją żonę, by kosztem swojego dalszego rozwoju zaszła w ciążę. Przyznam, że dopiero pod koniec książki odrobinę zyskał w moich oczach, jednak całościowo jego postać zdecydowanie nie przypadła mi do gustu.

Styl autora jest przejrzysty, prosty w odbiorze. Mimo sporej ilości opisów oraz typowo medycznych wtrąceń, pozycję tę czytało mi się bardzo dobrze. Niestety tempo następujących po sobie wydarzeń zdecydowanie nie należy do szybkich, momentami było wręcz nużące, jakby na siłę przeciągnięte. Zabrakło także jakiegokolwiek zwrotu akcji, który mógłby nadać tej pozycji więcej dynamizmu. Całe szczęście mankamenty te wynagradza niesamowita fabuła, która porwała mnie już od samego prologu. Eksperymenty na kobietach, efekty uboczne, spiski i intrygi, mające swoje podstawy lata temu - czego chcieć więcej? Ponadto książka ta w dosadny sposób ukazuje, jaką w dzisiejszych czasach wartość ma pieniądz oraz jak wiele niektórzy są w stanie poświęcić, by osiągnąć upragnione zyski - powiedzenie "po trupach do celu" nabiera tu dosłownego znaczenia.

Podsumowując, Efekty uboczne to przyciągający niezwykłą fabułą thriller medyczny, który w ciekawy sposób odzwierciedla ludzką bezwzględność. Z czystym sumieniem polecam Wam tę pozycję, a sama z pewnością zapoznam się z pozostałymi dziełami autora.

Ocena: 5/6
©Ver.reads
Choć thriller to jeden z moich ulubionych rodzajów prozy gatunkowej, to po thriller medyczny sięgam stosunkowo rzadko. Miałam jedną, niezbyt udaną przygodę z książką Robina Cooka, a później byłam zdecydowana raczej nie wracać do podobnych lektur. Do czasu aż dostałam propozycję zrecenzowania powieści Michaela Palmera. Wtedy dałam drugą szansę medycznym historiom z dreszczykiem. Siostrzyczki były w porządku, ale nie zrobiły na mnie wielkiego wrażenia, postanowiłam więc zrobić drugie podejście do autora i sięgnęłam tym razem po Efekty uboczne.

Kate Bennet jest doświadczoną patolożką, a prywatnie – szczęśliwą mężatką. Wciąż próbuje złapać równowagę między życiem prywatnym a zawodowym, starając się nie zaniedbywać żadnego z tych pól. Jej mąż Jared zdaje się ją w tym wspierać, jednak coraz częściej naciska na dziecko, a Kate nie czuje się na to gotowa. Teraz, gdy dostała niezwykle interesującą propozycję zawodową od doktora Willoughby, swojego mentora, zamierza poczekać co najmniej rok zanim zaczną z Jaredem starać się o potomstwo. W szpitalu jednak zaczynają się dziać niepokojące rzeczy, a Kate jest w centrum wydarzeń: jej autorytet zostaje poważnie podkopany. Czy komuś zależało na tym, by osłabić doktor Bennet?

Dwie pacjentki lekarki umierają w krótkim czasie z powodu tajemniczej choroby, na którą w dodatku niebawem zapada jej przyjaciółka Ellen. Kate zrobi wszystko, by dowiedzieć się, co było przyczyną zgonów, szczególnie, że na szali jest życie Ellen oraz pozycja zawodowa jej samej. Patolożka ze zgrozą odkrywa, że w sprawę zamieszany jest gigantyczny koncern farmaceutyczny, który jest odpowiedzialny za testy nielegalnych leków. Jak wygrać z wielką firmą, gdy praktycznie każdy wydaje się być przeciw Kate Bennet? Nawet własny mąż nie jest pewien, czy Kate właściwie ocenia sytuację…

Efekty uboczne to druga książka Palmera, którą miałam okazję czytać: i choć wciąż nie jest to wyśmienity thriller, podobał mi się bardziej niż Siostrzyczki. Przede wszystkim lepsza wydała mi się kreacja głównej bohaterki, Kate Bennet, która w przeciwieństwie do tej Davida Sheltona była bardziej prawdopodobna. Lekarka ryzykowała wiele, ale nie szarżowała i nie odgrywała bohaterki, rzucając się z szablami na czołgi. Przeciwnie, nie raz okazywała swoją słabość i szukała wsparcia u męża czy przyjaciół. Jeśli już mowa o mężu, Jared to niezwykle antypatyczny typ: zastanawiałam się, co Kate w nim widzi i wciąż miałam nadzieję, że w końcu pójdzie po rozum do głowy i go zostawi. Nie zmienia to faktu, że był jakiś, nawet jeśli najlepsze określenie, jakie przychodzi mi w związku z nim do głowy to „irytujący”.

Intryga w powieści jest niezła, chociaż nie jestem pewna, czy odwołania do Drugiej Wojny Światowej były potrzebne – mam wrażenie, że i bez nich historia gigantycznego koncernu prowadząca nielegalne testy leków na niczego nieświadomych pacjentkach byłaby wystarczająco straszna. Trop wojenny wydaje mi się tu zbyt oczywisty, a potraktowany dość powierzchownie jest płaski i krzywdzący dla ludzi, którzy przeżyli tyle zła w tamtych mrocznych czasach.

Efekty uboczne to niezła książka, jednak podobnie jak Siostrzyczki nie zapadnie na długo w moją pamięć. Może powinnam przyjąć do wiadomości, że thrillery medyczne, podobnie jak szpiegowskie to nie moja bajka i skupić się na innych typach dreszczowców? Tak czy inaczej – najlepiej sprawdźcie twórczość Michaela Palmera sami, bo z tego co wiem, ma on całkiem pokaźną grupę zadowolonych czytelników.

Ocena: 4/6
©tanayah czyta
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć