ebook 1000 słów
4.61 / 5.00 (liczba ocen: 12)

1000 słów
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 31.99
Audiobook - najniższa cena: 16.80
wciąż za drogo?
31.99 zł Lub 28.79 zł
36.99 zł Lub 33.29 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Słowa obiecujące.
Słowa niepokojące.
Słowa, którym na nas nie zależy.
Słowa stwarzające.
Słowa, które znaczą coraz więcej.
Słowa milowe.
Słowa podrzutki.
Słowa swojskie.
Jeszcze nie słowa.

„«Mądrej głowie dość dwie słowie» – mówi znane polskie powiedzenie. Jakie to dwa słowa wystarczą za wszystkie inne? «Profesor Bralczyk». Za «profesorem Bralczykiem» kryją się wszystkie polskie słowa, i dzięki nim rozumiemy je wszystkie. Czy można wyobrazić sobie dwa słowa o większym w języku zastosowaniu?” – Michał Ogórek.

„1000 słów” to wyjątkowy słownik do czytania. W błyskotliwych felietonach Jerzy Bralczyk przedstawia niezwykłe, znaczące i najważniejsze słowa, których używamy na co dzień i od święta. Tropi zmieniające się znaczenia wyrazów i zaskakujące powroty słów – wydawałoby się – skazanych na zapomnienie. Obok słów wielkich, które każą stawać na baczność, będą też słowa perełki, które swoim brzmieniem, historią, znaczeniem, emocjonalnym tłem budzą zdumienie i radość z ich ponownego odkrycia. „Bralczykowe” zapiski o słowach to porywająca opowieść o metamorfozach polszczyzny, ale również o przemianach naszej obyczajowości, kultury i polityki.

1000 słów od Jerzy Bralczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć