ebook Utopia u władzy. Historia Związku Sowieckiego od potęgi do upadku (1939-1991)
3.19 / 5.00 (liczba ocen: 43)

Utopia u władzy. Historia Związku Sowieckiego od potęgi do upadku (1939-1991)
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 40.04
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
52.00 złpremium: 31.20 zł Lub 31.20 zł
40.04 zł Lub 36.04 zł
52.00 zł 10 zł na konto
52.00 zł Lub 46.80 zł
42.30 zł
44.20 zł
44.20 zł
47.00 zł
52.00 zł
52.00 zł
53.00 zł
Inne proponowane

Nowe wydanie jednej z najważniejszych książek na temat Związku Sowieckiego i systemów totalitarnych. „Utopia u władzy” to porażający, precyzyjny obrachunek z historią najbardziej zbrodniczego reżimu w dziejach ludzkości.

Historia Związku Sowieckiego to historia społeczeństwa i państwa zniewolonych przez partię. To historia państwa, które zniewoliło społeczeństwo. To wreszcie historia heroicznego oporu człowieka.
W trakcie budowania świetlanej przyszłości wymordowano lub zagłodzono dziesiątki milionów ludzi. Państwo, które deklarowało, że jego celem jest stworzenie społeczeństwa bezklasowego, zbudowało hierarchiczny system kastowy. Druga przemysłowa potęga świata, jak nierzadko określano ZSRS, nie była w stanie wyżywić własnej ludności, zachowując w dziedzinie handlu zagranicznego strukturę przedrewolucyjnej Rosji. Znacjonalizowano wszelkie dziedziny życia, a przede wszystkim pamięć, historię.
Bolszewizm zwyciężył z łatwością, niemal bez oporu, ponieważ proponował utopię: wszystko – wszystkim od zaraz, złudzenie pokoju, ziemi, chleba. Tymczasem rzeczywistością była wojna, głód i niebywały, narastający terror. Skutki przewrotu październikowego odczuł – i wciąż odczuwa – cały świat.
Poświęcona historii ZSRS „Utopia u władzy” w latach 80. ukazała się w drugim obiegu w Polsce w ponad 20 różnych wydaniach.

„Książka, która otwarła moje oczy na system sowieckiego zniewalania ludzi. Lepszej historii tego systemu przed jego końcem nikt nie napisał” – prof. Andrzej Nowak.

„Każdy, kto choć trochę interesuje się Rosją, powinien przeczytać tę książkę” – Edward Crankshaw.

„Najbardziej gruntowna i bez wątpienia najbardziej rzetelna historia Związku Sowieckiego” – „Le Monde”.

„Ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla każdego, kto interesuje się bieżącymi wydarzeniami i komentowaniem otaczającej rzeczywistości” – prof. Marc Raeff.

Utopia u władzy. Historia Związku Sowieckiego od potęgi do upadku (1939-1991) od Michał Heller, Aleksander Niekricz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć