ebook Zając zostaje!
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Zając zostaje!
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 9.90
9.90 zł
15.80 złpremium: 10.19 zł Lub 10.19 zł
16.99 zł Lub 15.29 zł
19.89 zł Lub 17.90 zł
14.44 zł
15.29 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Antkowi brakuje taty, który mieszka i pracuje w Irlandii. Iwonka jest niemożliwą gadułą i ma wstydliwy kłopot z toaletą. Niewysoka, bojaźliwa Ela często płacze. Oskar nie przepada za gimnastyką, za to uwielbia jeść. W tym roku wszyscy pójdą po raz pierwszy do szkoły. Jakby mało mieli zmartwień i trosk. Czy poradzą sobie ze wszystkim? Na szczęście okaże się, że szkoła nie jest taka straszna!
Książka dla dzieci, które właśnie wybierają się do szkoły i odrobinę się boją.

„Rozpoczęcie nauki w szkole to jeden z kamieni milowych w życiu każdego dziecka. Wydaje się, że ledwo zaczęło się chodzić do przedszkola, a tu już nadchodzi moment, kiedy trzeba spakować po raz pierwszy plecak i zasiąść w szkolnej ławie. Nowy budynek, nowa klasa, nowa pani nauczycielka, nowi koleżanki i koledzy. Nic więc dziwnego, że wiele dzieci odczuwa stres i zwyczajnie boi się tego nowego etapu w swoim życiu. Bo czy sobie poradzi? Czy ktoś je polubi? Te pytania zadają sobie chyba wszystkie dzieci.
Jak przekonać dziecko, że szkoła to nic strasznego? Że nie powinno się niczego obawiać, tylko śmiało stawić czoła nieznanemu? Najważniejsze to szczerze porozmawiać z dzieckiem na ten temat. Pomocą rodzicom służyć mogą różnego rodzaju książki przybliżające dzieciom szkolne realia, to, co je za moment czeka. Jedną z takich książek jest «Zając zostaje!» Melanii Kapelusz z serii «Tornister Pełen Przygód» wydawnictwa Adamada.
Jej głównym bohaterem jest sześcioletni Antek, który właśnie rozpoczyna naukę w szkole podstawowej. Razem z nim odkrywamy ten nowy dla niego świat i stawiamy czoła różnym wyzwaniom. Chłopiec szybko zdobywa nowych przyjaciół – m.in Iwonkę, której buzia się nie zamyka, nieśmiałą i płaczliwą Elę czy sympatycznego Oskara, który kocha jeść – i przekonuje się, że dzieci bywają naprawdę różne. Mają swoje problemy i tajemnice, większe bądź mniejsze, czasami nawet wstydliwe. Dzieci z każdym kolejnym dniem stają się sobie bliższe i służą sobie nawzajem pomocą. Wiedzą też, że w razie czego zawsze mogą zwrócić się do swojej nauczycielki – miłej i wciąż uśmiechniętej pani Magdy.
«Zając zostaje!» to książka, która oprócz tego, że w ciekawy sposób pokazuje dzieciom, iż szkoła wcale nie jest taka straszna, jak się może na pozór wydawać, porusza też wiele tematów związanych z ich codziennym życiem. Dla przykładu tata Antka pracuje za granicą, przez co chłopiec widuje go rzadko i może jedynie od czasu do czasu porozmawiać z nim przez telefon, by opowiedzieć mu o wszystkim, co się u niego dzieje. Wiele rodzin jest w podobnej sytuacji, tzn. kiedy jedno, a czasami nawet oboje rodziców zmuszonych jest wyjechać z kraju, by móc zapewnić bliskim godziwe warunki życia. Rozłąka z bliskimi jest trudna, zwłaszcza dla dziecka. Dzięki temu, że książka porusza tego typu sprawy, jej małym czytelnikom łatwiej jest się identyfikować z jej bohaterami.”

Zając zostaje! od Melania Kapelusz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć