ebook Ostatnia chowa klucz
3.16 / 5.00 (liczba ocen: 537)

Ostatnia chowa klucz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 27.70
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
-6% 27.70 zł
27.97 zł Lub 25.17 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
26.44 zł
27.94 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Małe miasteczko, zwykły poniedziałkowy wieczór. Grupa nastolatek spotyka się na opuszczonym poddaszu. Jedna z nich przechodzi inicjację, która ma być jej przepustką do tego zamkniętego klubu. Trochę dziwnych rytuałów, wymiana fantów i… po wszystkim.

Dziewczyna jednak nie wraca do domu, a życie żadnej z uczestniczek tego wieczoru nie będzie już takie samo. Tragiczne wydarzenie wpływa na życie mieszkańców miasteczka, którzy już zawsze będą spoglądać na siebie podejrzliwie, szukając tego, który nie wahał się zrobić krzywdę młodej dziewczynie. A zasłony w oknach już zawsze będą szczelnie zasłonięte…

Czy można ufać ludziom, którzy nas otaczają? Co ukrywają osoby pozornie dobrze nam znane?

Ostatnia chowa klucz to znakomity kryminał autorstwa Ałbeny Grabowskiej, od którego nie można się oderwać.

Ałbena Grabowska

Popularna i ceniona pisarka, która swoje niezwykłe imię, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza bułgarskim korzeniom. Z wykształcenia lekarka, doktor nauk medycznych ze specjalizacją w neurologii i epileptologii. Popularność wśród czytelników zawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej sadze Stulecie Winnych. Potencjał tej epickiej opowieści dostrzegli również filmowcy i w 2018 roku rozpoczęto realizację serialu w gwiazdorskiej obsadzie. Na antenie TVP zostały wyemitowane już dwie 13-odcinkowe serie, a kolejną, trzecią, widzowie będą mogli obejrzeć wiosną 2021 roku. Prócz Stulecia Winnych spod pióra Ałbeny Grabowskiej wyszły, m.in. trylogia Alicja w krainie czasów, kryminał Ostatnia chowa klucz, książka Tam, gdzie urodził się Orfeusz oraz wciągające powieści Lot nisko nad ziemią, Coraz mniej olśnień i Lady M. (Wydawnictwo Zwierciadło). Mieszka z trójką dzieci oraz trzema kotami w Brwinowie.

Ostatnia chowa klucz od Ałbena Grabowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Książka pasuje na ostatnią przeczytaną książkę w tym roku, ze względu na tytuł. Pozycja ta przekłuwała mój wzrok od jakiegoś czasu, aż w końcu nie czytając opisu o czym jest zaczęłam czytać. Panią Ałbenę kojarzę z sagi Stulecie Winnych, która bardzo mi się podobała. Dlatego z chęcią i ciekawością sięgnęłam po jej nową książkę.

Fabuła zapowiadała się bardzo ciekawie. Grupa nastolatek spotyka się na opuszczonym strychu i przyjmuje do swojej paczki kolejną dziewczynę. Nie jest to zwykła rozmowa między nastolatkami, ale poniżające rytuały. Najważniejszy z tego wszystkiego jest jednak fakt, że Julka nie wraca po tym do domu, tylko ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Po jakimś czasie wraca, a ginie kolejna nastolatka. Całe miasteczko huczy od plotek, nie wiadomo komu można ufać i co jeszcze może się wydarzyć. Nasza główna bohaterka 16-letnia Marzena, narratorka, obawia się o swoje życie i ten niepokój udziela się też czytelnikowi. Autorka ukazała ciekawe środowisko sąsiadów Marzeny, a tak aż roi się od dziwaków, na przykład Świętszy Paweł, Mimoza czy Nosiciele - nie wiadomo kim tak naprawdę są ci ludzie. Marzena co chwilę podejrzewa kogoś innego o porwanie Julii. Autorka na początku każdego rozdziału dodała myśli mordercy psychopaty, co sprawia że książka staje się jeszcze bardziej ciekawa.

Wielki plus - zakończenie otwarte. Więcej nie napiszę, bo nie chcę spojlerować. Na samym końcu jest opis wszystkiego co się działo wiele lat w przyszłość od momentu opisanego w książce. Tak jak czasami jest w filmach, nie urywa się nagle tylko wiemy co było kilka lat do przodu.

Ogólnie książka ma ogromny potencjał i rozumiem osoby, którym mogłaby się spodobać. Pewnie nastolatka czytająca tę książkę odbierze ją zupełnie inaczej niż ja. Mnie nie urzekła tak bardzo jak bym chciała. Czasami zastanawiam się, czy może dlatego, że aż tak dużo czytam, ciężko mnie zadowolić jako czytelnika? Oprócz ciekawej historii, wielowątkowych bohaterów, zaskakującego zakończenia potrzebuję tego czegoś, co sprawi że nie mogę się oderwać od czytania. Tutaj tego mi zabrakło, a szkoda.

Ocena: 4/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć