Ostatnia chowa klucz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.18 / 5.00
liczba ocen: 165
cena polecana: 27.47
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
34.90 zł
27.47 zł
29.67 zł
29.67 zł
34.90 zł
Pozostałe księgarnie
27.45 zł
31.41 zł
31.41 zł
31.41 zł
31.50 zł
34.49 zł
34.90 zł
34.90 zł
34.90 zł
Opis:

Czy można ufać ludziom, którzy nas otaczają? Co ukrywają osoby pozornie dobrze nam znane? Kolejna świetnie napisana powieść laureatki nagrody czytelniczek na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach.

Małe miasteczko, zwykły poniedziałek, wieczór.
Grupa nastolatek spotyka się na opuszczonym poddaszu. Jedna z nich przechodzi inicjację, która ma być jej przepustką do tego zamkniętego klubu. Trochę dziwnych rytuałów, wymiana fantów i… po wszystkim. Dziewczyna jednak nie wraca do domu. Życie żadnej z uczestniczek tego wieczoru nie będzie już takie samo.
Wydarzenie to wpływa również na życie ich rodzin, sąsiadów, którzy już zawsze będą podejrzliwie na siebie spoglądać, szukając tego, który nie wahał się zrobić krzywdę młodej dziewczynie. A zasłony w oknach będą już zawsze szczelnie zasłonięte...
Czy można ufać ludziom, którzy nas otaczają? Co ukrywają osoby pozornie dobrze nam znane?

Recenzje blogerów
Ałbena Grabowska tym razem zmienia front, idąc w kierunku mrocznego kryminału z doskonałymi wątkami psychologicznymi, co potwierdza moją tezę, że jest pisarką, która poradzi sobie z każdym tematem i nie powiela schematów z innych książek, co niestety często zdarza się "topowym" pisarkom.
Pewnie nie szybko dowiedziałbym się o tej lekturze, gdyby nie przesyłka niespodzianka, a w niej książka od Wydawnictwa Zwierciadło.
Znowu powtórzę to, co pisałem jakiś czas temu. Niewiele osób w naszym kraju potrafi pisać tak jak Ałbena. Przykładem jest chociażby saga Stulecie Winnych. Lekarka i pisarka doskonale czuje się na każdym gruncie i na szczęście nie pisze cukierkowato, co pozwala uwierzyć czytelnikowi w treść utworu.

Ostatnia chowa klucz jest historią opowiedzianą przez nastolatkę. Cztery nastolatki spotykają się na poddaszu, jedna przechodzi inicjację i zostaje przyjęta do "tajemnej" grupy, ale to popołudnie zmienia ich życie, które z biegiem czasu staje się koszmarem. Zaczyna się od zniknięcia jednej z nich, które okazuje się być porwaniem. Z czasem jest coraz gorzej. Strach zaczyna oplatać małomiasteczkowe środowisko, a w sposób szczególny dziewczyny, które nie chcą i chyba już nie potrafią o tym rozmawiać.

Brawo za tragizm, brawo za oddanie emocji nastolatek. Wszystko jest na najwyższym poziomie. Bez wątpienia napisanie takiej książki wymaga nie tylko wrażliwości, ale również wielkiej odporności psychicznej. Autorka porusza tutaj wiele ciekawych wątków, a smaczku dodaje koperta na ostatnich stronach, którą czytelnik może otworzyć i dowiedzieć się, kto za tym stoi.

Ałbena Grabowska jak zwykle udowodniła mi, że jest królową wśród płci pięknej w pogrążaniu czytelnika w niebycie na wiele godzin. Jednego jestem pewien - napisanie takiej książki nie wyjdzie każdemu. Autorka zdała ten egzamin celująco. Dla mnie warstwa psychologiczna, jakże ważna w tego typu książkach, jest niezwykle trafna. Pisarka przechodzi przez fazy strachu, wyparcia, żałoby itd. Wszystko idealnie wplątane w treść. Wspaniała książka. Jak zwykle chylę czoła i proszę o więcej. Polecam serdecznie!!!

Ocena: 5+/6
©Pisany inaczej
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć