W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.98 / 5.00
liczba ocen: 334
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.79 zł
26.27 zł
26.30 zł
30.90 złpremium: 18.54 zł
30.90 zł
Pozostałe księgarnie
25.91 zł
26.26 zł
26.27 zł
27.81 zł
28.00 zł
28.74 zł
30.90 zł
30.90 zł
30.90 zł
Opis:

Suma wszystkich strachów dotyczących biotechnologii: GMO, pestycydy, niebezpieczne szczepionki, szkodliwy gluten… Czy jest się czego bać? Czy lepiej bagatelizować podobne sensacje? Rzetelna i dobrze udokumentowana książka dziennikarza naukowego Marcina Rotkiewicza.

„Genetyczne mutanty”, „niezniszczalne superchwasty”, „rakotwórcze pestycydy”, „szczepionki wywołujące autyzm”, „uzależniający gluten”. Podobne nagłówki od lat straszą nas z pierwszych stron gazet. Gdzie leży prawda? Czy genetycznie zmodyfikowane rośliny, szczepionki i gluten faktycznie są takie straszne, jak je malują ekoaktywiści, politycy i celebryci? I czy firmy zajmujące się produkcją GMO – z niesławnym Monsanto na czele – naprawdę zagrażają współczesnemu rolnictwu?
Dziennikarz naukowy Marcin Rotkiewicz, niczym w średniowiecznym bestiariuszu, zbiera sumę współczesnych strachów związanych z rozwojem nauki. Nie banalizując potencjalnych zagrożeń, klarownie i wciągająco wyjaśnia, kto posługuje się rzetelnymi argumentami, a kto zarabia na rozsiewaniu paniki.
To książka dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak powstają pseudonaukowe teorie i czy naprawdę jest się czego bać.

„Zebranie w jednej książce mitów dotyczących biotechnologii to doskonały pomysł. Marcin Rotkiewicz pokazuje ciekawy obraz współczesnego rolnictwa i działalności organizacji walczących z GMO. Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika rzetelnej nauki i medycyny” – Jan Stradowski, „Focus”.

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć