Królowa zbrodni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.47 / 5.00
liczba ocen: 304
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
25.02 zł
25.42 zł
29.90 złpremium: 17.94 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
25.06 zł
25.42 zł
26.61 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
Opis:

„Opowiem wszystko, ale tylko panu i tylko raz – oznajmiłam zdecydowanie. – Później nie będziemy o tym już nigdy rozmawiać, rozumie pan? Nigdy” – fragment powieści

Londyn, grudzień roku 1926. Agatha Christie, przyjechawszy do miasta na spotkanie ze swoim agentem literackim, stoi na peronie dworca pogrążona w ponurych rozmyślaniach wywołanych romansem jej męża. Nagle czuje lekkie pchnięcie w plecy i traci równowagę. Już ma upaść na tory, gdy w ostatniej chwili ktoś przytrzymuje ją mocno, ratując przed nadjeżdżającym pociągiem. Tak rozpoczyna się sekwencja przerażających wydarzeń. Wybawca pisarki okazuje się podstępnym szantażystą i manipulatorem. Agatha musi użyć całej swojej inteligencji i pomysłowości, chcąc przechytrzyć przeciwnika, który zmusza ją, by wykorzystała swój geniusz do popełnienia morderstwa.

Recenzje blogerów
Andrew Wilson jest nagradzanym brytyjskim dziennikarzem oraz pisarzem. W swojej powieści ukazuje całokształt postaci, której sukcesu na tle literatury kryminalnej nie powtórzył dotąd nikt – Agathy Christie. Co skłoniło go do przedstawienia pisarki w kontekście powieści kryminalnej bazującej na szczegółowej biografii pisarki?

Znajdujemy się w Londynie w roku 1926. Agatha Christie stoi na peronie dworca, rozmyślając o romansie swojego męża. Nagle czuje lekkie pchnięcie w plecy i gdy już ma upaść na tory, w ostatniej chwili ratuje ją obcy mężczyzna. Od jednego niefortunnego zdarzenia zaczyna się pasmo przerażających przeżyć. Co zrobi pisarka, gdy okaże się, że jej wybawca jest podstępnym szantażystą? Pani Christie jest niezwykle inteligentną kobietą, zdolną do najbardziej wymyślnych manipulacji. Królowa zbrodni to powieść bazująca na faktach z życia pisarki. Zniknęła ona bowiem na dziesięć dni i do dziś jest to niewyjaśniona zagadka, a ona swoją tajemnicę zabrała ze sobą do grobu. My możemy się jedynie domyślać tego co się działo. Historia pisana jest z punktu widzenia głównej bohaterki – Agathy. Czytamy o jej emocjach, relacjach rodzinnych, a przede wszystkim widzimy, że autor ukazuje kobietę rzeczywistą – taką, która ma wady, taką, która pomimo fantastycznego warsztatu pisarskiego i ogromnej wyobraźni odczuwa strach i nie udaje przed wszystkimi silnej osobowości. Ukazuje nam się ona jako kobieta wrażliwa, szczera w uczuciach, indywidualistka. Prawdopodobnie poszła w dół, ponieważ zawsze nienawidziła chodzenia pod górę. O ile kreacja królowej kryminału według mnie jest naprawdę dobra, to myślę, że akcja powieści powinna bardziej szokować czytelnika. Ja, jako czytelnik wymagający od fabuły czegoś więcej niż przyjemnej historii, czuję się trochę zawiedziona. Książka ta jest naprawdę przyjemnym kryminałem i dobrze się ją czyta, lecz nie szokuje nas i poniekąd jest przewidywalna, a jestem osobą, która wcześniej nie miała do czynienia z żadną biografią pisarki. Stworzenie powieści z Agathą Christie w roli głównej było strzałem w dziesiątkę, lecz myślę, że sam pomysł mógł być lepiej zrealizowany. Brakuje mi w niej efektu zaskoczenia oraz trzymania w napięciu czytelnika. Kryminał, choć nietypowy i intrygujący, jest dla mnie ciekawą powieścią, którą mogę zapełnić pustą lukę pomiędzy cięższymi książkami z tego gatunku. Potrafiłabym zniknąć, gdybym tego chciała i starannie wszystko zorganizowała. Autor pisze krótko, zwięźle i na temat, nie zanudzając czytelnika długimi opisami. Myślę, że mimo wszystko sięgnę po kolejne książki Andrew Wilsona, ponieważ potrafi on zaciekawić i przytrzymać czytelnika na dłużej. Mam nadzieję, że następne powieści autora porwą mnie bardziej i będę przy nich bardziej zaskoczona oraz bardziej zaintrygowana. Królową zbrodni jak najbardziej polecam osobom, które uwielbiają twórczość Agathy Christie i mam nadzieję, że dojrzycie w tej historii coś, czego ja nie potrafiłam.

Ocena: 3/6
©Marionetka Literacka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć