Oskarżenie - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena e-booka: 3.72 / 5.00
liczba ocen e-booka: 5202
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
25.94 zł
39.50 zł
39.90 zł
39.90 zł
Pozostałe księgarnie
33.31 zł
39.90 zł
Opis:

Od serii brutalnych morderstw pod Warszawą minęły cztery lata. Sprawcę ujęto, skazano, a potem osadzono w więzieniu. Dowody wskazujące na dawną legendę „Solidarności” były nie do podważenia. Mimo to pewnego dnia mecenas Joanna Chyłka otrzymuje list od żony skazańca, w którym kobieta twierdzi, że odkryła nowe dowody na niewinność męża. Prawniczka przypuszcza, że to jedna z wielu spraw, którym nie warto poświęcać uwagi… Przynajmniej do czasu, aż kobieta ginie, a materiał DNA jednej z ofiar zabójcy zostaje odnaleziony w innym miejscu przestępstwa. W dodatku wszystko wydaje się w jakiś sposób związane z Kordianem Oryńskim…

Recenzje blogerów
Dla niewtajemniczonych (czyli tych, co Pana Mroza nie znają)
Nie masz co słuchać? Lubisz dobrze przeczytane audiobooki z gatunku thriller prawniczy, kryminał? Może spodoba Ci się nasz rodzimy pisarz Remigiusz Mróz? Od razu ostrzegam i doradzam – nie panikuj, gdy zobaczysz ile książek napisał. Jeśli między Wami zaiskrzy, to masz co czytać/słuchać przez najbliższe miesiące.
Tym razem sięgnęłam po szóstą odsłonę jednego z cykli – Oskarżenie, czyli dalsze losy prawniczej pary Joanny Chyłki i Kordiana Oryńskiego. Kolejno powstawały: Kasacja (2015), Zaginięcie (2015), Rewizja (2016), Immunitet (2016), Inwigilacja (2017).

Dla wtajemniczonych
Z braku laku na telefon wskoczył prawniczy duet – Chyłka&Oryński. Bardzo lubię interpretacje pana Krzysztofa Gosztyły, dlatego też wiedziałam, byłam niemal pewna, że mnie nie zawiedzie. A Remigiusz Mróz? Czy udało Mu się wskrzesić poziom zainteresowania i optymizmu z początku serii?

O samej treści nie ma co się rozpisywać. Są morderstwa, jest podejrzany – dawna legenda „Solidarności”, jest kancelaria prawna, są prawnicy. A do tego zostaje wmieszany Kordian Oryński. Poza tym sporo wątku obyczajowego, czyli ciekawi znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Czy Chyłka urodzi? Chłopca, czy dziewczynkę? Jak mu/jej da na imię (bo chyba nie pasożyt)? Kto jest ojcem dziecka? Co z egzaminem Oryńskiego? Jak rozwinie się jego kariera? Czy to będzie ostatnia część cyklu, czy „never ending story”?

Porwało mnie? Nie porwało. Chyłka i jej nastawienie do stanu błogosławionego i macierzyństwa mocno działało mi na nerwy. Można jeden raz, dwa razy „rzucić” epitetem – przełknę – ale niemal non stop? Jak nie jedno popada w uzależnienie, to drugie – bohaterowie mają bardzo słaba psychikę. Przejadło mi się takie kreowanie postaci i ich przewidywalne, destrukcyjne zachowania.
Co do fabuły, to również coraz mniej mnie ciekawi, nie wyczekuję co będzie dalej. Może czas odstawić prawniczy duet na czytelniczą emeryturę?

Wielokrotnie pisałam, że nie wszystkie książki dobrze się słucha. Czy to z winy lektora, czy po prostu treści. Książki Remigiusza Mroza, w większości czytane przez Krzysztofa Gosztyłę, kolokwialnie pisząc, bardzo dobrze „wchodzą”. No właśnie, jednym uchem wchodzą, drugim wychodzą. Fabuła nie jest skomplikowana, nie ma wielu postaci, trudno się pogubić. Rozrywka na raz. Jeśli takiej chcecie, lubicie i potrzebujecie, to wybór jak najbardziej trafiony.

Ocena: 3+/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Miałam to szczęście, że mogłam przeczytać tę książkę dwa tygodnie wcześniej - czekałam na tę część z niecierpliwością, bo przecież poprzednia część o Chyłce skończyła się tak nagle :) Książka dobra, ale jakoś tak nie porywająca aż do końca. Trochę mnie Remigiusz Mróz zmartwił losami bohaterów. Nie jest zła, o nie, jest świetna, ale mogłaby być świetniejsza według mnie. Dużo się dzieje, jak zwykle dużo tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji.

Inne proponowane
Warto zerknąć