Ciotka Poldi i sycylijskie lwy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.69 / 5.00
liczba ocen: 282
Ilość stron (szacowana): 400
Audioteka#Audioteka - 9 urodziny
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
17.15 zł
19.92 zł
21.17 zł
23.53 zł
24.90 zł
Pozostałe księgarnie
-6% 19.82 zł
19.83 zł
22.41 zł
22.41 zł
24.90 zł
24.90 zł
Opis:

W dniu swoich sześćdziesiątych urodzin moja ciotka Poldi wyprowadziła się na Sycylię, żeby w wytworny sposób zapić się na śmierć, spoglądając na morze. Tego w każdym razie wszyscy się obawialiśmy, ale ciotce ciągle coś stawało na przeszkodzie. Sycylia jest skomplikowana, tutaj nawet umrzeć nie da się ot tak, po prostu, zawsze coś wchodzi człowiekowi w paradę. A potem wydarzenia zaczęły następować po sobie lawinowo: ktoś zostaje zamordowany, nikt nic nie wie, nikt nic nie widział. Więc jasna sprawa, ciotka Poldi, uparta i bardzo bawarska, musiała wziąć sprawy w swoje ręce. I od tego zaczęły się problemy. Sympatyczne, lekko skonsternowane spojrzenie na Sycylię, jej piękno, stereotypy oraz absurdy i detektyw w spódnicy nie sposób jej nie pokochać!

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  www.czytaska.blogspot.com

  Słońce, upał, ceramika, prosecco, espresso, granita, pasta alla norma, morze, strada provinciale, las na zboczach Etny, droga przez Ennę, Taormina, zwariowane lotnisko w Katanii...
  Wątek kryminalny w tym wszystkim trochę blaknie. Zwyczajna ludzka chciwość, kradzieże, szantaże i szantażyki. Ale i rozmaite powiązania i wydarzenia sprzed lat. Podejrzani eliminowani z listy po kolei przez szaloną Poldi.
  Kto by nie chciał rzucić wszystkiego i przenieść się na Sycylię? Poldi zamknęła swoje dotychczasowe życie w Monachium, sprzedała wszystko i przeniosła na Sycylię. Cierpiąc na swego rodzaju depresję...
  I taką depresję leczy się słońcem, morzem, prosecco i przystojnym policjantem. I zagadką kryminalną do rozwiązania. Szalonym seksem i wybuchem Etny!
  Klimat opowieści jak z Andrei Camilleriego, choć sposób prowadzenia narracji przez siostrzeńca nieco drażni. Ale żeby historia była o ciotce, to musi być jakiś bratanek/siostrzeniec. Wszystkie historyjki i smaczki poboczne, uzupełniające nadały tej książce uroku. Bardzo mi się podobało - ale nie ukrywam, głównie ze względu na tło wydarzeń, postaci drugo- i trzecioplanowe i miejsce akcji. Sycylijski koloryt przyćmiewa wszystko inne a jest tu przedstawiony mistrzowsko.
  Już się cieszę na dalszy ciąg przygód Poldi! W peruce i negliżu!

Inne proponowane
Warto zerknąć