Strach mędrca. Tom 2
4.58 / 5.00 (liczba ocen: 279446)

Strach mędrca. Tom 2
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 25.14
wciąż za drogo?
-28% 25.14 zł
40.41 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
35.02 zł Lub 31.52 zł
44.90 zł
44.90 zł Lub 40.41 zł
-17% 29.63 zł
35.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Kroniki królobójcy”, akt drugi, scena druga. Kvothe powoli ujawnia, jak rodziła się jego legenda. Czy możliwe jest, by rozmawiał z istotą, która dzięki swojemu jasnowidzeniu doprowadza ludzi do obłędu? Ile prawdy może być w tym, że w tak młodym wieku spędził wiele nocy z Felurianą, której sztuka miłosna odebrała życie rzeszom mężczyzn?

Utalentowany arkanista i bard nie ustaje w staraniach pozyskania mecenasa, którego opieka pozwoliłaby mu na dostatnie życie. Przy tym bez wytchnienia poszukuje śladów Chandrian, choć w powodzenie tego zadania wątpi coraz bardziej. Jego ostatnią nadzieją okazuje się przemierzenie odległych ziem Ademre. Pomocne w podróży okazują się lekceważone dotychczas zajęcia z Elodinem, dzięki którym rozbudził uśpioną dotąd część swojego umysłu.
Podczas gdy bohater dzieli się z Kronikarzem swoją przeszłością, ponura przyszłość nabiera kształtu tuż za drzwiami jego karczmy.

„Niezwykle płynna i liryczna, niczym pieśń grającego na lutni poszukiwacza przygód i arkanisty Kvothe’a, kontynuacja debiutu z 2007 roku zatytułowanego „Imię wiatru” to szczytowe osiągnięcie gatunku fantasy. W tej zapierającej dech w piersiach epickiej historii, zdolnej w najczulszych momentach rozdzierać serca, autor osiąga narracyjne mistrzostwo. Fani jak na szpilkach będą oczekiwali ostatniego fragmentu opowieści” – „Publishers Weekly”

Strach mędrca. Tom 2 od Patrick Rothfuss możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Udało mi się wreszcie uporać z kolejnym tomem przygód obdarzonego wszystkimi możliwymi talentami, młodego Kvothe. Słowo uporać doskonale oddaje mój nastrój oraz wrażenia jakie towarzyszyły mi podczas lektury. Książka wyraźnie mnie nudziła, znalazłbym może dwa momenty w tym tomie, podczas których moje zainteresowanie wzrosło do poziomu, przy którym byłem bardzo ciekaw co będzie działo się dalej. I to właściwie tyle. Teraz zastanawiam się czy w kolejnej części autor nauczy swojego bohatera sztuki cyrkowej, śpiewu operowego, oraz czy będzie usiłować połączyć poznaną już sztukę walki, nazwijmy to karate, z dajmy na to malowaniem obrazów? Malowaniem, ale koniecznie w stylu impresjonistycznym. Wszechstronność tego siedemnastolatka (Kvothe ma 17 lat w tym tomie) przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Nie lubię osób, które swoim postępowaniem wręcz chełpią się posiadaną wiedzą oraz nabytymi umiejętnościami i wszelakimi zdolnościami, a taki właśnie jest Kvothe. Nie przypadł więc mi on do gustu.
    Teraz należałoby poczekać aż Pan Rothfuss napisze kolejną, pewnie ostatnią już część swojej sagi. Tylko pewnie będzie tak, że zanim ona powstanie, ja już zapomnę, że młody adept sztuk arkanistycznych bardzo chce pomścić swoją rodzinę.

    Ocena: 3+/6

Warto zerknąć