Strach mędrca. Tom 1
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.57 / 5.00
liczba ocen: 287931
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
39.90 złpremium: 23.94 zł
-23% 25.90 zł
31.12 zł
33.92 zł
39.90 zł
Pozostałe księgarnie
31.90 zł
33.52 zł
33.56 zł
35.91 zł
36.00 zł
37.11 zł
39.90 zł
39.90 zł
39.90 zł
Opis:

Druga odsłona „Kronik Królobójcy”. Mędrzec obawia się tylko trzech rzeczy: morza w czasie sztormu, nocy bez księżyca i furii człowieka łagodnego. Oto ciąg dalszy epickich przygód Kvothe’a, który w zaciszu gospody mierzy się ze swoją legendą.

Opowieść o wczesnej młodości, wstąpieniu do Akademii i stawaniu tam pierwszych kroków powoli zaczyna nabierać głębszych barw. Kvothe, zdecydowany nauczyć się magii imion, próbuje przekonać do siebie mistrza Elodina. Sukces rodzi jednak zazdrość, a jego wrogowie, przede wszystkim Ambrose, nie śpią. Goniąc za Chandrianami, w pragnieniu zemsty, Kvothe gubi gdzieś niewinność. 

„Patrick Rothfuss po niesamowitym debiucie zajął pewne miejsce na scenie głównych pisarzy gatunku fantasy i może kontynuować walkę bez żadnej rozgrzewki. Jordan i Goodkind powinni zacząć się nerwowo oglądać przez ramię!” – Kevin J. Anderson

„W tej książce żadne słowo nie jest zbędne. […] Jeśli jesteś czytelnikiem fantasy lub po prostu potrafisz docenić dzieło o naprawdę epickim rozmachu – nie przegap tej powieści” – Orson Scott Card

O Autorze:
PATRICK ROTHFUSS studiował m.in. chemię, psychologię i literaturę angielską. Jest wykładowcą akademickim w Wisconsin. Gdy nie czyta (nałogowo) i nie pisze, marnuje czas na gry komputerowe i eksperymenty z formułami alchemicznymi.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Przyznam, że nie bardzo rozumiem fenomen Kronik Królobójcy. Cykl ten przypomina mi serial obyczajowy z elementami fantasy. Czytając ten i poprzedni tom, czułem się jakbym oglądał wenezuelską telenowelę, w której w jednym, z kolejnych odcinków Consueala robi sałatkę z zielonych ogórków, oczekując na swojego ukochanego, który nie bardzo wie jak postepować z kobietą, gdyż jest jeszcze zdecydowanie za młody. Nie twierdzę, że książka jest zła, posiada jednak momenty, które stanowczo przynudzają. Nie znalazłem do tej pory takich momentów, które zaparłyby mi dech w piersi i bardziej przykuły moją uwagę.
    Rozpocząłem już trzeci tom przygód młodego Kvothe. Boję się tylko o to, że kiedy go zakończę a potem przyjdzie mi poczekać na tom kończący cały cykl, mogę zapomnieć o co chodziło w tym całym zamieszaniu.

    Ocena 4/6

Inne proponowane
Warto zerknąć