Strach mędrca. Tom 1
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.57 / 5.00
liczba ocen: 287803
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
30.00 zł
31.92 zł
32.72 zł
33.11 zł
37.91 zł
Pozostałe księgarnie
39.90 zł
31.90 zł
31.92 zł
31.92 zł
31.98 zł
33.12 zł
36.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
Opis:

Druga odsłona „Kronik Królobójcy”. Mędrzec obawia się tylko trzech rzeczy: morza w czasie sztormu, nocy bez księżyca i furii człowieka łagodnego. Oto ciąg dalszy epickich przygód Kvothe’a, który w zaciszu gospody mierzy się ze swoją legendą.

Opowieść o wczesnej młodości, wstąpieniu do Akademii i stawaniu tam pierwszych kroków powoli zaczyna nabierać głębszych barw. Kvothe, zdecydowany nauczyć się magii imion, próbuje przekonać do siebie mistrza Elodina. Sukces rodzi jednak zazdrość, a jego wrogowie, przede wszystkim Ambrose, nie śpią. Goniąc za Chandrianami, w pragnieniu zemsty, Kvothe gubi gdzieś niewinność. 

„Patrick Rothfuss po niesamowitym debiucie zajął pewne miejsce na scenie głównych pisarzy gatunku fantasy i może kontynuować walkę bez żadnej rozgrzewki. Jordan i Goodkind powinni zacząć się nerwowo oglądać przez ramię!” – Kevin J. Anderson

„W tej książce żadne słowo nie jest zbędne. […] Jeśli jesteś czytelnikiem fantasy lub po prostu potrafisz docenić dzieło o naprawdę epickim rozmachu – nie przegap tej powieści” – Orson Scott Card

O Autorze:
PATRICK ROTHFUSS studiował m.in. chemię, psychologię i literaturę angielską. Jest wykładowcą akademickim w Wisconsin. Gdy nie czyta (nałogowo) i nie pisze, marnuje czas na gry komputerowe i eksperymenty z formułami alchemicznymi.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Przyznam, że nie bardzo rozumiem fenomen Kronik Królobójcy. Cykl ten przypomina mi serial obyczajowy z elementami fantasy. Czytając ten i poprzedni tom, czułem się jakbym oglądał wenezuelską telenowelę, w której w jednym, z kolejnych odcinków Consueala robi sałatkę z zielonych ogórków, oczekując na swojego ukochanego, który nie bardzo wie jak postepować z kobietą, gdyż jest jeszcze zdecydowanie za młody. Nie twierdzę, że książka jest zła, posiada jednak momenty, które stanowczo przynudzają. Nie znalazłem do tej pory takich momentów, które zaparłyby mi dech w piersi i bardziej przykuły moją uwagę.
    Rozpocząłem już trzeci tom przygód młodego Kvothe. Boję się tylko o to, że kiedy go zakończę a potem przyjdzie mi poczekać na tom kończący cały cykl, mogę zapomnieć o co chodziło w tym całym zamieszaniu.

    Ocena 4/6

Inne proponowane
Warto zerknąć