ebook Poszukiwani, poszukiwany
3.3 / 5.00 (liczba ocen: 70)

Poszukiwani, poszukiwany
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 14.34
Audiobook - najniższa cena: 19.85
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
19.76 złpremium: 12.75 zł Lub 12.75 zł
14.34 zł Lub 12.91 zł
21.25 zł
-29% 14.90 zł
18.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Do czego zdolna jest kobieta, aby zajść w ciążę? W zasadzie dwie kobiety… Po przygodach Berki i jej noworocznym postanowieniu: Mąż potrzebny na już oraz magicznej odmianie egocentrycznej Zosi z Gorzej być nie może nadszedł czas na nie… Jola i Monika postanawiają założyć rodzinę. A czym byłaby rodzina bez dziecka, dokładniej dzieci? Partnerki za namową przyjaciółek wpadają na coraz dziwniejsze pomysły, prowadzące do zajścia w ciążę, które – jak na nie przystało – kończą się absolutnym fiaskiem. Jednak ciąża to nie wszystko, kiedy pojawiają się coraz to nowe problemy, z którymi trzeba się zmierzyć. Jak sobie poradzą przyjaciółki w trudnych dla nich chwilach? Czy ich starania będą wystarczające, aby spełnić marzenie o szczęśliwej rodzinie?

Poszukiwani, poszukiwany od Małgorzata Falkowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jeśli wydaje Wam się, że w trzeciej części przygód szalonych przyjaciółek, autorka nie może mieć czytelnikom już nic nowego do zaproponowania – nic bardziej mylnego. Małgorzata Falkowska ma niewątpliwie talent do kreowania nowych perypetii, stwarzania komicznych sytuacji i krępujących, choć zabawnych zbiegów okoliczności. Z uśmiechem rzuca swym bohaterom kolejne kłody pod nogi, które każdy z nich, na swój wyjątkowy sposób – często dowcipem okraszony – pokonuje.

Mało mają wspólnego dziewczyny z beztroską, która wyzierała z pierwszego tomu książki.

Tutaj, każda z nich prowadzi już w miarę ułożone życie. Berka spełnia się w roli podwójnej mamy, Baśka statecznie żyje u boku Maksa. Marietta próbując odzyskać ukochanego, walcząc ze swą pedanterią, Zośka natomiast zainspirowana listem od zmarłej mamy, wyjeżdza z mężem na misję do Afryki, za cel przyjmując sobie wybudowanie szkoły dla tamtejszych dzieci. Tylko Monika z Jolką zdają się być kompletnie zagubione w realizacji swych życiowych zamierzeń. I właśnie im w głównej mierze towarzyszymy w tej powieści.

Dziewczyny mają marzenie, w zasadzie dwa marzenia… Pragną urodzić i wychować dzieci.

Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż obie żyją razem, tworząc bardzo udany związek. Związek, z którego dzieci na pewno nie będzie… I tutaj zaczynają się przygody kobiet, próbujących za wszelką cenę znaleźć kandydatów na ojców…

A kandydatów Małgorzata Falkowska wykreowała nietuzinkowych. Mam nadzieję, że inspirację czerpała wyłącznie ze swej wyobraźni…

Niewątpliwie ważną osobą w tej historii jest Anka, czyli przyjaciółka na zastępstwo. I chyba ten pomysł autorki spodobał mi się najbardziej. Wprawdzie nie sposób zastąpić Zosię, jednak gdy to ona sama wybiera swą następczynię, ta musi być wyjątkowa i bliska oryginałowi… I rzeczywiście, Anka nadaje tej powieści krnąbrnego charakterku!

Brak Zośki daje się jednak dziewczynom we znaki. I choć nikt by nie przypuszczał, nawet zazwyczaj złośliwa Jolka, odczuwa brak przyjaciółki, doceniając jej dotychczasowy sposób bycia..

Poszukiwani, poszukiwany choć nieco odmienna od poprzednich części, dojrzalsza, bardziej refleksyjna, nadal pełna jest humoru i poczucia niesamowitej więzi jaką daje nam przyjaźń.

I choć temat poważny, autorce udało się zachować zdrowy dystans i podejść do tematu z przymrużeniem oka. Polecam.

Ocena: 5/6
©Miłość do czytania …
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć