ebook W maratonie życia
3.36 / 5.00 (liczba ocen: 80)

W maratonie życia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 12.90
Audiobook - najniższa cena: 19.38
19.76 złpremium: 12.75 zł Lub 12.75 zł
-39% 12.90 zł
19.92 zł Lub 17.93 zł
24.90 zł Lub 22.41 zł
18.49 zł
19.13 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Matylda wie, czym jest nieodwzajemniona miłość, wie też, czym jest romans, który zdawał się miłością, wie, czym jest utrata dziecka i wiążący się z nią wszechogarniający ból. Pomimo doświadczeń, które zesłał na nią los, potrafi wstać, otrzepać kolana i biec naprzód, ciągle wierząc, że najlepsze dopiero przed nią.

To nie jest kolejna książka o bieganiu. To powieść o tym, że życie jest jak maraton, królewski dystans, w trakcie którego wszystko może się zdarzyć. Każdy z nas jest w stanie dotrzeć do upragnionej mety, po przekroczeniu której wszystko może być tylko dobre.

W maratonie życia od Anna H. Niemczynow możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Każdy z nas jest w stanie dotrzeć do upragnionej mety, po przekroczeniu której wszystko może być tylko dobre.
Ta książka jest do bólu prawdziwa, niesie ze sobą ogromny ładunek emocji.

Matylda to kobieta, która przeszła w życiu bardzo dużo. Młode zamążpójście, samotne macierzyństwo, wyniszczający ją romans oraz utratę dziecka. Możecie powiedzieć, że wiele z tego doświadczyła na własne życzenie i być może macie rację, jednak jeśli nie przeżyliście tego samego, to nie oceniajcie pochopnie. Już teraz wam zdradzę, że Matylda się pozbierała, zebrała się w sobie i zaczęła walczyć o swoje życie, szczęśliwe życie. Mając u boku ludzi, których kocha i którzy kochają ją, postanowiła raz na zawsze zerwać z bolesną przeszłością. Maraton był pożegnaniem z tym, co było, biegnąc, w myślach przepraszała wszystkich, których skrzywdziła, moment przekroczenia mety miał dać jej odkupienie win. W trakcie biegu Matylda rozliczała się z przeszłością, jednocześnie przezywając swoje życie jeszcze raz, uczciwie opowiadając wszystkie swoje wzloty i upadki. W trakcie tej retrospekcji niczego nie upiększała, opowiadała całą brudną prawdę, by wreszcie zamknąć pewien rozdział w swoim życiu. Każdy kolejny kilometr oznaczał pożegnanie z pewnym bolesnym momentem w jej życiu. Cała książka skupiona jest na Matyldzie, jej uczuciach i przeżyciach, oczywiście pojawiają się w niej inne postaci, jednak całą historię poznajemy z jej perspektywy.

W maratonie życia to książka, którą naprawdę warto przeczytać. Anna Harłukowicz-Niemczynow w prosty, bolesny sposób opowiedziała o życiu Matyldy. Ta młoda kobieta doświadczyła bardzo wiele, autorka rzeczowo opisała jej zagubienie, poszukiwanie miłości, akceptacji i przynależności - rzeczy, których nie doświadczyła w rodzinnym domu. Osobą, która zawsze szczerze dbała o uczucia Matyldy była jej babcia i obie kobiety zdawały sobie z tego sprawę. Styl autorki bardzo mi się spodobał, sposób, w jaki przedstawiała historię Matyldy był przemyślany. Każde kolejne zdanie niosło ze sobą ogromny ładunek emocji, który wyraźnie mogłam odczuć podczas czytania. Nie będę oceniać kreacji bohaterów, bo tutaj mamy głównie do czynienia z Matyldą, a ona podczas biegu rozlicza się z błędami przeszłości. Przyznaję, że sposób narracji i ta retrospekcja podczas biegu trochę mnie zaskoczyły. Na początku obawiałam się, jak autorka poradzi sobie z przeskokami w czasie, jednak zupełnie niepotrzebnie - wszystko jest uporządkowane w sposób bardzo przejrzysty. Książkę czyta się szybko i choć sam temat nie należy do przyjemnych, to miło spędziłam z nią czas.

W maratonie życia to książka, którą warto podarować kobietom ważnym w naszym życiu. To opowieść o wzlotach i upadkach, o błędach, które należy wybaczać, o miłości, na którą zasługuje każdy z nas. Książka ta jest pełna mądrych życiowych porad, złotych myśli, które warto zapamiętać. Anna Harłukowicz-Niemczynow napisała piękną, trudną książkę, którą gorąco wam polecam.

Pamiętaj, że jesteś piękna. Tak, Ty! Nie pozwól, by ktoś Ci wmówił, że jest inaczej! Uwierz w siebie, spełniaj marzenia, zostaw przeszłość za sobą. Wszystko zacznij od miłości i szacunku do samej siebie, reszta przyjdzie sama. Ta książka jest pięknym prezentem od autorki dla nas, kobiet.

Ocena: 6/6
©My Fairy Book World
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć