Dawna medycyna. Jej tajemnice i potęga. Egipt, Babilonia, Indie, Chiny, Meksyk, Peru
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.17 / 5.00
liczba ocen: 95
Ilość stron (szacowana): 304
cena polecana: 23.92
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.92 zł
24.52 zł
24.82 zł
28.10 zł
28.40 zł
Pozostałe księgarnie
29.90 zł
-6% 22.43 zł
23.91 zł
23.92 zł
24.75 zł
24.82 zł
25.42 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
Opis:

Autor „Stulecia chirurgów” i „Ginekologów” na tropie tajemnic starożytnych lekarzy. Non-fiction w najlepszym wydaniu! Trzecia książka znakomitego niemieckiego pisarza popularnonaukowego to fascynująca opowieść o wielkich cywilizacjach. Prezentuje dorobek badań medyczno-historycznych i przegląd świata medycyny pięciu starożytnych kultur.

Na długo przed Hipokratesem, nad Nilem, między Eufratem i Tygrysem, u stóp meksykańskich wulkanów czy peruwiańskich Kordylierów wybitni lekarze stawiali czoło przeróżnym chorobom i schorzeniom. Stosowali pierwotne formy antybiotyków w leczeniu ran, amputacje, zabiegi chirurgiczne i trepanacje czaszki (a to wszystko bez znieczulenia!). Co więcej, nieobce im było cesarskie cięcie, operacja zaćmy czy przeszczepy skóry, a jedna trzecia znanych i używanych obecnie ziół była wykorzystywana przez lekarzy w starożytnym Egipcie. Wydaje się niemożliwe? A jednak!
JÜRGEN THORWALD z reporterską precyzją ukazuje kunszt antycznych lekarzy, każdy rozdział rozpoczynając rysem historycznym danej kultury. Napisana z pasją, erudycją i wyczuwalnym podziwem dla praojców medycyny książka prowadzi czytelnika w świat wysoko rozwiniętych cywilizacji Egiptu, Mezopotamii, Indii, Peru, Chin i Meksyku. Prezentuje dorobek badań medyczno-historycznych i przegląd świata medycyny pięciu starożytnych kultur.
Wielki talent narracyjny i żywy język – dzięki nim opowieści Thorwalda czyta się jak wciągający kryminał, a zarazem non-fiction w najlepszym wydaniu.

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć