Stasi i wilk
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.82 / 5.00
liczba ocen: 279
cena polecana: 24.80
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
24.80 zł
25.93 zł
26.35 zł
31.00 złpremium: 18.60 zł
31.00 zł
Pozostałe księgarnie
23.25 zł
24.78 zł
26.34 zł
27.59 zł
27.90 zł
28.00 zł
31.00 zł
31.00 zł
31.00 zł
31.00 zł
Opis:

W Halle-Neustadt, pokazowym mieście NRD, socjalistyczny raj zamienia się w piekło. W labiryncie blokowisk grasuje psychopata, który porywa i zabija dzieci. Ale jak rozwiązać tę kompromitującą sprawę bez zadawania pytań? „David Young ugruntował tą powieścią swoje miejsce wśród najlepszych thrillerów o zimnej wojnie le Carrégo i Deightona.”

Niemcy Wschodnie, 1975 rok. Po tym, jak odmówiła pracy dla Stasi, porucznik milicji Karin Müller została zesłana do papierkowej roboty. Jednak ani szefostwo, ani Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego o niej nie zapomniało.
W Halle-Neustadt, pokazowym nowym mieście socjalistycznym, ginie porwane dziecko, a władze chcą po cichu wyjaśnić sprawę. Karin znów ma prowadzić śledztwo pod ścisłym nadzorem Stasi.
Szybko okazuje się, że w labiryncie blokowisk z wielkiej płyty czają się liczne tajemnice, znikają kolejne dzieci, a Karin musi sobie radzić z naciskami z góry, pozbawionym poszlak śledztwem i bolesnymi wspomnieniami. Rzucona na front sprawy zaginionych bliźniąt, przemierza bezimienne ulice miasta, które choć młode i pachnące świeżą farbą, naznaczone jest traumą nieodległej przeszłości...
„Stasi i wilk” to opowieść o tym, jak trudno jest zapomnieć bolesną przeszłość, nawet w miejscach podporządkowanych świetlanej przyszłości, jaką zaprojektowały władze NRD swoim obywatelom. Karin Müller mierzy się nie tylko z trudnym śledztwem, ale też balansuje na granicy tego, co dozwolone. Jednocześnie w jej życiu osobistym zachodzą zmiany, których się nie spodziewała…

„Doskonała. Jakby napisał ją sam Robert Harris” – Mason Cross, autor „The Samaritan”

„Szalone tempo, wciąga od pierwszej strony” – „The Sun”

„Mistrzowsko odmalowana klaustrofobiczna atmosfera czasów komunistycznych we wschodnich Niemczech. Intrygujący, zasysający wręcz kryminał” – „Daily Express”

„Akcja, napięcie i niewiadoma w doskonałych proporcjach. Kryminał najwyższej klasy!” – „Northern Crime”

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć