ebook DAN-SHA-RI. Jak posprzątać, by oczyścić swoje serce i umysł
3.33 / 5.00 (liczba ocen: 207) Ilość stron (szacowana): 184

DAN-SHA-RI. Jak posprzątać, by oczyścić swoje serce i umysł

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Warto zerknąć
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Czy nie jesteśmy uzależnieni od przedmiotów, które nas otaczają? Czy nie mamy ich za dużo? Czy naprawdę potrzebujemy tych wszystkich obiektów, które wypełniają nasze mieszkania i których chcemy coraz więcej? Światowy bestseller! Ponad 3 000 000 sprzedanych egzemplarzy. Poradnik, który pomaga odzyskać wewnętrzną harmonię i szczęście.

Nie chodzi o zwykłe układanie czy sprzątanie. Przenoszenie rzeczy z jednego miejsca w drugie, ustawianie w stosiki, czyszczenie.
Propagatorka minimalizmu, japońska pisarka Hideko Yamashita proponuje technikę, która jest zarazem umiejętnością selekcji przedmiotów oraz sztuką bycia. Daje nam wgląd w siebie i pozwala na uporządkowanie bałaganu w naszym domu i umyśle. Bo uporządkować otaczającą przestrzeń to uporządkować siebie. Zyskać wolność i spokój serca oraz umysłu. Poznajcie jej trzy filary:
– Dan, czyli odmowa; to powiedzieć „nie” kolejnym nowym, a bezużytecznym rzeczom, które chcą stać częścią naszego życia;
– Sha, czyli wyrzucanie: to pozbycie się przedmiotów, które przepełniają naszą przestrzeń;
– Ri, czyli odcięcie się: to rezygnacja z przywiązania do rzeczy. Ten stan lekkości i wolności uzyskuje się dzięki powtarzaniu Dan i Sha, prowadzi on do odnalezienia naszego prawdziwego i głębokiego ja.
W ten sposób zmiana dokonana w świecie widzialnym prowadzi do głębokiej zmiany w świecie niewidzialnym, samopoznania i zrozumienia, kim jesteśmy i kim chcemy być.

DAN-SHA-RI. Jak posprzątać, by oczyścić swoje serce i umysł od Hideko Yamashita możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
DAN-SHA-RI. Jak posprzątać by oczyścić swoje serce i umysł to nie jest kolejny podręcznik o sprzątaniu, segregowaniu, porządkowaniu i pakowaniu w pudełka. Po przeczytaniu tej publikacji, nie staniemy się perfekcyjnymi paniami domu. Jeśli jednak weźmiemy sobie tę książkę do serca, przeanalizujemy i zastosujemy rady w niej zawarte, jest spora szansa, że oczyścimy swoją domową przestrzeń, jak również nabierzemy odpowiedniego spojrzenia na przedmioty, które nas otaczają. Ta wartość uważam jest najbardziej istotna, dla nas dzieci popeerelowskiej rzeczywistości, które od małego miały mówione, "zostaw to na święta, imieniny, lepszą okazję... na co dzień pij z wyszczerbionego kubka, bo porcelany szkoda ruszać, jeszcze się zbije."

Hideko Yamashita - jak sama siebie nazywa, jest ekspertką od nieładu. Jeśli zastosujemy się do zaleceń jej książki, mamy szansę na uporządkowanie przestrzeni nie tylko wokół nas, ale i w nas samych. O co chodzi w jej metodzie? Przede wszystkim o nowe spojrzenie na przedmioty, które zagracają nasz dom i o zbudowanie odpowiednich relacji z nimi. Proces odgruzowywania domu można podzielić na trzy części:
- DAN - sprzeciw przeciw bezużyteczności przedmiotów i odrzucenie ich;
- SHA - pozbycie się przedmiotów, które nie są nam potrzebne i tylko zagracają nasz dom;
- RI - zakończyć nasze przywiązanie do rzeczy, uwolnienie się od nich.

By tego dokonać musimy zadać sobie pytanie Czy ten przedmiot rzeczywiście do mnie pasuje? Przy czym należy pamiętać, że to nie przedmiot gra główną rolę w tej relacji, to my jesteśmy jej właścicielem, jej podmiotem.

Tradycyjna szkoła porządkowania uczy nas sztuki przechowywania. Autorka publikacji pyta nas, po co przechowywać coś, co jest nam zbędne, nie pasuje do nas, zaśmieca nasze domy i umysły? DAN-SHA-RI uczy nas odzyskiwać przestrzeń zagrabioną przez przedmioty.

Dla mnie ta metoda, jest szczególnie ważna. Mam problem z przypadkowością rzeczy. Posiadam w domu wiele przedmiotów, jeszcze sprzed czasów małżeństwa, które zupełnie do mnie nie pasują, a z jakiś powodów weszłam w ich posiadanie. Później zaczęłam coraz mocniej dostrzegać tą przypadkowość, ponieważ zaczęła mnie uwierać. Dzięki tej książce mam silne postanowienie by odgruzować swoją przestrzeń, pozbyć się przedmiotów, które do mnie nie pasują, nabyć tylko te, które będą mi niezbędne, jak również te, które naprawdę będą dla mnie wyjątkowe i istotne. Najważniejsze jednak, że jeśli już je nabędę, to będę z nich korzystała, bez obaw że się zniszczą. Przedmiot nieużywany, traci swój sens.

Ocena: 4+/6

czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki: