Ciemny las - przedsprzedaż
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.38 / 5.00
liczba ocen: 16311
cena od: 26.60
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 26.60 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
26.60 zł
27.90 zł
Pozostałe księgarnie
30.32 zł
34.50 zł
Opis:

Ebook pojawi się w Twojej Bibliotece w dniu premiery - 30.08.

Drugi tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej SF, porównywanego do „Fundacji” i „Diuny”. Głośny chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomen w USA. Tom pierwszy „Problem trzech ciał” w 2015 roku zdobył NAGRODĘ HUGO.

„Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię!” – Barack Obama, były prezydent USA 

Wyobraź sobie wszechświat jako las pełen nieznanych drapieżników. Żeby przetrwać, trzeba pozostać niezauważonym – każda cywilizacja, która się ujawni, zginie.
Ziemia właśnie się ujawniła. Drapieżcy nadciągają.
Mieszkańcy Ziemi nie mogą otrząsnąć się z szoku po odkryciu, że za 400 lat czeka ich inwazja kosmitów. Ruch na rzecz Ziemskiej Trisolaris został pokonany, ale obcy dzięki sofonom mają dostęp do wszystkich gromadzonych przez ludzi informacji. Tylko to, co się dzieje w ludzkich umysłach, pozostaje przed nimi ukryte. Staje się to bodźcem dla stworzenia programu Wpatrujących się w Ścianę, opracowania tajnych strategii, niemożliwych do rozszyfrowania zarówno dla Trisolarian, jak i dla Ziemian.

„Pod każdym względem lepsza niż tom pierwszy, a «Problem trzech ciał» był niesamowity” – Tor.com

„Nie będziesz chciał, żeby ta książka kiedykolwiek się skończyła” – SF Signal

„Bardzo oryginalna książka, wyjątkowe połączenie spekulacji naukowych i filozoficznych, polityki i historii, teorii spiskowych i kosmologii” – George R.R. Martin

„Science fiction w najlepszym wydaniu” – Kim Stanley Robinson

„Mistrz chińskiej SF proponuje «Wojnę światów» dla XXI wieku” – „The Wall Street Journal”

„Science fiction z najwyższej półki: inteligentna, pouczająca i wciągająca” – „SFX”

„Dowód na to, że chińska SF osiągnęła już najwyższy poziom myślowych eksperymentów” – David Brin

„Najbardziej przyprawiająca o zawrót głowy książka, jaką czytałem! Jeśli lubicie wielkie idee i fantastykę opartą na twardej nauce, to lektura dla was” – Rick Riordan

„Cudowne połączenie zapierających dech w piersiach idei naukowych, inteligentnej fabuły oraz dziwnych, lecz wiarygodnych bohaterów. (…) Pozornie prosty styl z ukrytą głębią” – „The Times”

„Oszałamiająca powieść z intrygującą wschodnią perspektywą. (…) Podobnie jak epicka «Fundacja» Asimova ma szansę stać się klasykiem science fiction” – „Starburst” (ocena: 9/10)

„Wybitna, godna wszelkich nagród powieść, która zasługuje na miejsce wśród klasyki science fiction” – „SF Book Reviews”

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć