Czarodziejska góra
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 4.12 / 5.00
liczba ocen: 29362
cena od: 29.90
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 29.90 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-42% 29.90 zł
37.40 zł
37.90 zł
42.56 zł
Pozostałe księgarnie
51.90 zł
41.27 zł
41.30 zł
41.52 zł
41.52 zł
43.08 zł
46.71 zł
51.90 zł
Opis:

Arcydzieło literatury. Powieść, która stała się jednym z najważniejszych głosów na temat kondycji moralnej i intelektualnej Europy XX wieku.

Dwudziestotrzyletni Hans Castorp jedzie do Szwajcarii, by odwiedzić kuzyna, który przebywa na leczeniu w sanatorium „Berghof”, położonym wysoko w górach. Pobyt zaplanowany na trzy tygodnie w rezultacie trwał siedem lat (siódemka miała dla Thomasa Manna znaczenie magiczne). Przerwał go dopiero wybuch I wojny światowej.
Świat zastany przez Castorpa „na górze”, tak odległy od normalności i różny od tego na „nizinie”, to po mistrzowsku sportretowane panopticum napotkanych tam ludzi, dla których czas – konstytutywny czynnik powieści – upływa bez celu i bez refleksji. Niczym ruchome piaski, z wolna zaczyna wchłaniać młodego Castorpa. Z jednej strony uwodzi go atmosfera miejsca, z jego rutynowym rozkładem dnia i chorobliwym zaiste rozplotkowaniem, z drugiej – rodząca się miłość. Skomplikowana. Jak to nieraz bywa. Jej punkt kulminacyjny wyznacza bal kostiumowy w zapustny wtorek. „Berghof” to jednak nie tylko sanatorium, zamknięty świat chorych, to zarazem symbol chorej Europy, obraz jej duchowego kryzysu w przededniu wybuchu Wielkiej Wojny. Powieść zakrojona pierwotnie na krótkie opowiadanie, po dwunastu latach pracy i przemyśleń autora, stała się jednym z najważniejszych głosów na temat kondycji moralnej i intelektualnej Europy XX wieku.

Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć