ebook Mężczyzna, który gonił swój cień
3.35 / 5.00 (liczba ocen: 4957)

Mężczyzna, który gonił swój cień
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 26.94
Audiobook - najniższa cena: 22.04
wciąż za drogo?
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
26.94 zł Lub 24.25 zł
31.49 zł Lub 28.34 zł
34.99 zł
34.99 zł
27.22 zł
28.16 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Szaleństwo badań genetycznych. Brutalne nadużycia władzy. Wstrząsająca prawda o machinie, która zniszczyła rodzinę Lisbeth Salander. I oczywiście Mikael Blomkvist w duecie ze słynną hakerką. Piąta po „Co nas nie zabije” część sagi „Millenium”. Sprawdźmy, czy David Lagercrantz i tym razem dotrzymuje kroku Stiegowi Larssonowi.

Lisbeth Salander, dziewczyna, która igrała z ogniem, nigdy w pełni nie odkryła, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa. Gdy Holger Palmgren opowiada jej o starych dokumentach, Lisbeth czuje, że nareszcie ma szansę poznać całą prawdę o machinie, która zniszczyła jej rodzinę. Jednak im bliżej jest rozwiązania tajemnicy, tym większe grozi jej niebezpieczeństwo. Wraz z Mikaelem Blomkvistem dotrze tam, gdzie szaleństwo naukowca i brutalne nadużycia władzy splotły się w jedno. Nie wszyscy wyjdą z tego cało.
„Mężczyzna, który gonił swój cień”, piąta książka w serii „Millennium”, to złożona i wciągająca powieść osnuta wokół kwestii honoru, tajemnic badań genetycznych i zaawansowanych ataków hakerskich – współczesnego sposobu prowadzenia wojny. To także wyjaśnienie zagadki, skąd się wziął i co oznacza słynny tatuaż ze smokiem.

Mężczyzna, który gonił swój cień od David Lagercrantz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Życie najczęściej jest najpiękniejsze z daleka.
Można spojrzeć w oczy, ale nie zawsze da się spojrzeć w serce.
Wprawdzie poprzednią częścią Lagercrantzowi udało się stanąć na wysokości zadania, ale jednocześnie wysoko podniósł poprzeczkę dla samego siebie. Z Mężczyzną, który gonił swój cień niestety nie powtórzył wyczynu. Tym samym rozczarowanie było adekwatne do piątej części sławnego Millenium. Niby bohaterowie ci sami, znani i szanowani, ale całość jakaś inna - niekompletna, nieabsorbująca, niewyczerpana...

Lisbeth - w 'podziękowaniu' za uratowanie autystycznego chłopca i wkład w sukces śledztwa - znosi dwumiesięczną odsiadkę w żeńskim więzieniu we Flodberdze. W miejscu, gdzie rządzą układy, chora hierarchia i asocjalny wymiar sprawiedliwości odludek ignorujący otoczenie szybko robi sobie wrogów. Nie ma o tym pojęcia Blomkvist, który odpoczywa po zamknięciu kolejnego "Millennium". Za to do Palmgrena docierają ściśle tajne informacje, mające bezpośredni związek z traumatyczną przeszłością Salander... I tu akcja powinna była się zacząć. Zamiast tego autor splata wątki nieetyczne, amoralne i fanatyczne, niby odnosząc się do problemów współczesności, ale tracąc z oczu to, co w serii Millennium charakterystyczne. Inteligencja głównego duetu iskrzy równolegle, zamiast razem. Każdy działa na własną rękę i szybko prześwietla sytuację, włącznie z czytelnikiem. Nie ma wczytywania się, główkowania, zaskoczenia ani mrowienia. Jest kryminał, którego konstrukcja nie działa tak, jak powinna, jak można by się tego spodziewać. Brakuje kopa, przez który połowę poprzedniej części się połknęło, o pierwotnej trylogii już nie wspominając. Jedynym przebłyskiem indywidualności jest wątek z bliźniakami lustrzanymi, który mimo nietypowości i historii tak niespotykanej, że aż wiarygodnej, nie jest w stanie uratować całej książki.

Trudno powiedzieć, czy podobne wrażenie wynika z nieuwagi czytelnika, czy z przeciętności samego, jednak sam fakt, że może się pojawić, jest niepokojący. Szkoda, żeby Millenium tak się skończyło, ale może i lepiej, gdyby na Mężczyźnie, który gonił swój cień poprzestano... Lektura bez iskry, mimo potencjału. Jeśli tendencja ma być spadkowa, to lepiej poprzestać na trylogii Larssona.

Ocena: 3/6
©paratexterka
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Najsłabsza część. Niech już zostawią Salander w spokoju. Porażka nie polecam

Warto zerknąć