Zdrajca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.45 / 5.00
liczba ocen: 68391
cena polecana: 19.90
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-38% 19.90 zł
27.63 zł
27.63 zł
27.63 zł
32.50 złpremium: 19.50 zł
Pozostałe księgarnie
19.83 zł
26.00 zł
27.18 zł
27.74 zł
28.93 zł
32.50 zł
32.50 zł
Opis:

Poznajcie Harry’ego Dresdena, pierwszego (i jedynego) maga prywatnego detektywa. Okazuje się, że świat jest pełen dziwnych i magicznych istot, a większość z nich nie dogaduje się dobrze z ludźmi. I wtedy wkracza Harry.

Harry zawsze stara się unikać kłopotów, jeśli chodzi o Białą Radę Magów, ale jego dawne postępki nie zostały zapomniane. Co stawia go w niezręcznej sytuacji. Morgan, niegdyś jego główny prześladowca w Radzie, zostaje niesłusznie oskarżony o zdradę. Zagrożony najwyższą karą, potrzebuje kogoś obdarzonego talentem i upodobaniem do wspierania słabszych, choć ten ktoś nie jest zbytnio zainteresowany jego obroną. Harry rozpoczyna poszukiwania prawdziwego zdrajcy, żeby oczyścić imię niezbyt sympatycznego Morgana, który ukrywa się przed Radą i jednocześnie przed łowcami nagród. Jeden błąd może sprawić, że - całkiem dosłownie - potoczą się głowy. I jedna z nich może należeć do niego.

Zdrajca od Jim Butcher możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Recenzje blogerów
Butcher i Dresden to duet fantastyczny, wręcz doskonały - powtórzę po raz jedenasty przy okazji kolejnego tomu Akt Dresdena, Zdrajcy. Jeden z wyobraźnią i studnią pomysłów bez dna, drugi z zasadami, silną wolą i przyzwyczajeniem do radzenia sobie z sytuacjami nieprzewidywalnymi. Zdrajca zwraca się ku wnętrzom - poszczególnych postaci oraz kuluarom magicznej organizacji, której podwaliny od dawna są rozchwiane. Magicznych, ba, pradawnych istot nie brakuje, choć w tym tomie autor pod lupę bierze głównie ludzi, ich siły i słabości. Nie przeszkadza mu to jednak w momentalnym rozwinięciu akcji czy podtrzymaniu napięcia aż po końcowe boom. Ach.

Schronienia u Dresdena szuka chyba ostatnia osoba, po której można by się tego spodziewać. Dresden, o dziwo, postanawia jednak dowieść prawdy w 48 godzin. I tak zegar zaczyna tykać, jednak trudno to usłyszeć w maratonie niespodziewanych/niewyobrażalnych/niemożliwych wydarzeń, które Butcher wykombinował sobie tym razem. Autorytet Białej Rady, przeżartej od wewnątrz, wisi na włosku. Upór Dresdena pcha go w stronę sił, które swoją potęgę budowały przez setki, nawet stulecia. Nie ma czasu na głębsze zastanowienie, kiedy ataki przychodzą tak nagle, że trzeba stanąć do wspólnej walki z dotychczasowym wrogiem. Zaufanie jest na wagę złota, a nawet życia, zwłaszcza kiedy osoby z bliskiego otoczenia zmieniają się nie do poznania... Cała ta rzeźnia, jak na Butchera przystało, doprawiona jest sarkastycznymi uwagami, kulminacjami mocy i hektolitrami przelanej krwi, tryskającej z brakujących członków lub wyszarpywanych wnętrzności. Brr.

W kilkutomowych seriach trudno utrzymać napięcie i zainteresowanie czytelnika. Butcher chyba nie musi się tym martwić, skoro tak świetnie poradził sobie w pierwszym nastym tomie. Dresden jest, jaki jest, ale częściej zdarza mu się najpierw myśleć, potem działać. I może nie uznaje już aż tyle za oczywiste i niepodważalne, choć drastyczne zmiany rzeczywistości dużo go kosztują. Polecam Zdrajcę - jedną z lepszych części Akt Dresdena - ze względu na wątek szpiegowski i nawarstwiające się ambiwalencje, a wszystkie wcześniejsze i następne tomy jako fantastyczną rozrywkę z zapalnym potencjałem.

Ocena: 5/6
©paratexterka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć