ebook Zdrajca
4.45 / 5.00 (liczba ocen: 68392)

Zdrajca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
Wydawca:  Wydawnictwo MAG
E-book - najniższa cena: 25.80
32.50 złpremium: 19.50 zł Lub 19.50 zł
25.80 zł Lub 23.22 zł
27.63 zł Lub 24.87 zł
30.55 zł 10 zł na konto
32.50 zł
26.00 zł
27.63 zł
27.94 zł
29.50 zł
32.50 zł
32.50 zł
Inne proponowane

Poznajcie Harry’ego Dresdena, pierwszego (i jedynego) maga prywatnego detektywa. Okazuje się, że świat jest pełen dziwnych i magicznych istot, a większość z nich nie dogaduje się dobrze z ludźmi. I wtedy wkracza Harry.

Harry zawsze stara się unikać kłopotów, jeśli chodzi o Białą Radę Magów, ale jego dawne postępki nie zostały zapomniane. Co stawia go w niezręcznej sytuacji. Morgan, niegdyś jego główny prześladowca w Radzie, zostaje niesłusznie oskarżony o zdradę. Zagrożony najwyższą karą, potrzebuje kogoś obdarzonego talentem i upodobaniem do wspierania słabszych, choć ten ktoś nie jest zbytnio zainteresowany jego obroną. Harry rozpoczyna poszukiwania prawdziwego zdrajcy, żeby oczyścić imię niezbyt sympatycznego Morgana, który ukrywa się przed Radą i jednocześnie przed łowcami nagród. Jeden błąd może sprawić, że - całkiem dosłownie - potoczą się głowy. I jedna z nich może należeć do niego.

Zdrajca od Jim Butcher możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Butcher i Dresden to duet fantastyczny, wręcz doskonały - powtórzę po raz jedenasty przy okazji kolejnego tomu Akt Dresdena, Zdrajcy. Jeden z wyobraźnią i studnią pomysłów bez dna, drugi z zasadami, silną wolą i przyzwyczajeniem do radzenia sobie z sytuacjami nieprzewidywalnymi. Zdrajca zwraca się ku wnętrzom - poszczególnych postaci oraz kuluarom magicznej organizacji, której podwaliny od dawna są rozchwiane. Magicznych, ba, pradawnych istot nie brakuje, choć w tym tomie autor pod lupę bierze głównie ludzi, ich siły i słabości. Nie przeszkadza mu to jednak w momentalnym rozwinięciu akcji czy podtrzymaniu napięcia aż po końcowe boom. Ach.

Schronienia u Dresdena szuka chyba ostatnia osoba, po której można by się tego spodziewać. Dresden, o dziwo, postanawia jednak dowieść prawdy w 48 godzin. I tak zegar zaczyna tykać, jednak trudno to usłyszeć w maratonie niespodziewanych/niewyobrażalnych/niemożliwych wydarzeń, które Butcher wykombinował sobie tym razem. Autorytet Białej Rady, przeżartej od wewnątrz, wisi na włosku. Upór Dresdena pcha go w stronę sił, które swoją potęgę budowały przez setki, nawet stulecia. Nie ma czasu na głębsze zastanowienie, kiedy ataki przychodzą tak nagle, że trzeba stanąć do wspólnej walki z dotychczasowym wrogiem. Zaufanie jest na wagę złota, a nawet życia, zwłaszcza kiedy osoby z bliskiego otoczenia zmieniają się nie do poznania... Cała ta rzeźnia, jak na Butchera przystało, doprawiona jest sarkastycznymi uwagami, kulminacjami mocy i hektolitrami przelanej krwi, tryskającej z brakujących członków lub wyszarpywanych wnętrzności. Brr.

W kilkutomowych seriach trudno utrzymać napięcie i zainteresowanie czytelnika. Butcher chyba nie musi się tym martwić, skoro tak świetnie poradził sobie w pierwszym nastym tomie. Dresden jest, jaki jest, ale częściej zdarza mu się najpierw myśleć, potem działać. I może nie uznaje już aż tyle za oczywiste i niepodważalne, choć drastyczne zmiany rzeczywistości dużo go kosztują. Polecam Zdrajcę - jedną z lepszych części Akt Dresdena - ze względu na wątek szpiegowski i nawarstwiające się ambiwalencje, a wszystkie wcześniejsze i następne tomy jako fantastyczną rozrywkę z zapalnym potencjałem.

Ocena: 5/6
©paratexterka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć