ebook Ławeczka pod bzem
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 580) Ilość stron (szacowana): 450

Ławeczka pod bzem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.62 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
19.90 zł
23.11 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Wyobraź sobie, że wygrywasz 20 milionów… Czy pieniądze sprawią, że zapomnisz o szczerej przyjaźni i uczuciach? Gdy Iga i Agata wypełniają kupony Lotto, obiecują sobie, że w razie wygranej podzielą się pieniędzmi. I stało się – szczęśliwe liczby przynoszą Idze wysoką wygraną. Iga od razu zaczyna spełniać marzenia o własnym domu i uroczej ławeczce pod bzem. Ale to przecież nie wystarczy do szczęścia… Czy na pewno chce sama cieszyć się wygraną? Choć Iga zarzeka się, że nie potrzebuje nikogo na stałe, wokół niej pojawia się kilku przystojnych mężczyzn. Czy to zasługa nagłego wzbogacenia się? W dodatku jeden z nich najwyraźniej spodobał się jej przyjaciółce… Kłamstwa i niedopowiedzenia trudno będzie odkręcić, ale pozwolą odnaleźć w życiu sens i pomóc pewnej małej dziewczynce. Usiądź na ławeczce pod bzem i pomyśl, o czym naprawdę marzysz.

Ławeczka pod bzem od Agnieszka Olejnik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zastanawialiście się kiedyś, co byście zrobili, gdybyście wygrali kolosalną sumę w Lotto? Jak po takiej wygranej mogłoby wyglądać Wasze życie? Czy woda sodowa nie uderzyłaby Wam do głowy?

Ciekawe czy są jakieś porady dla milionerów: jak być wściekle bogatym i nie zwariować, pomyślałam. Otworzyłam laptopa i wpisałam „Wygrana w Lotto a szczęście”. Najpierw oczywiście wyszukała mi się cała masa stron o tym, jak przyciągnąć wygraną, że szczęściu trzeba pomóc, że potęga podświadomości, moc umysłu medytacja, wizualizacja i tak dalej. Wreszcie trafiłam na artykuł dotyczący tego, co mnie interesowało – dalszych losów ludzi, którzy wygrali. Co się z nimi dzieje po tym, jak odbierają swoją wygraną?

Nieoczekiwanie nasza główna bohaterka - Iga - wygrywa 20 milionów. Sama nie może w to uwierzyć. Co zrobić z tak kolosalną sumą? Oczywiście dzieli się po połowie ze swoją przyjaciółką, która dowie się o tym w swoim czasie. Iga to postać, która niezwykle mi zaimponowała, bo choć wygrała ogromną sumę, to nie afiszowała się z tym, nie kupowała wszystkiego co by dusza zapragnęła. Jej marzeniem był własny dom i uwolnienie się od swojej matki. A że doszły do tego po drodze "drobne" kłamstewka? Oczywiście kłamstw nie popieram, gdyż prawda zawsze prędzej czy później ujrzy światło dzienne. Niemniej polubiłam Igę za to jaką była osobą, i że ta ogromna fortuna nie zmieniła jej i jej stosunku do przyjaciółki. Mało tego, dzięki temu dowiedzieliśmy się jak wielkie serce posiada nasza bohaterka i że ludzka krzywda nie jest jej obojętna. I tylko przed miłością się wzbraniała, ale czy tak można wiecznie?

Agnieszka Olejnik napisała przepiękną powieść o niezwykłej przyjaźni, spełnianiu marzeń, a przede wszystkim o poszukiwaniu siebie. Obok tej powieści nie można przejść obojętnie. Nie dość, że wniesie do naszego życia ogrom dobrego humoru, to i jeszcze nasunie wiele refleksji. Będziemy świadkami jak niektórzy ludzie są pazerni na pieniądze i co są w stanie w związku z tym zrobić, do czego się posunąć. Zrozumiemy też, iż prawdziwych przyjaciół często poznaje się w biedzie. I taka niestety jest prawda, że kiedy wszyscy wokół się od nas odsuwają, wówczas tylko prawdziwy przyjaciel wyciągnie do nas pomocną dłoń.

W życiu naszej bohaterki pojawi się kilku mężczyzn, a każdy z nich odegra inną, ale znaczącą rolę. Iga przeżyje zarówno wzloty i upadki, ale to tylko uczyni ją mocniejszą kobietą. Śledzenie jej losów było dla mnie czystą przyjemnością. Kibicowałam jej, aby w końcu i w jej życiu zapłonęła iskierka miłości przed którą na początku tak zaciekle się broniła.

Styl autorki jest lekki i przyjemny. Autorka zabiera nas wprost w bajkową podróż, bo raczej rzadko zdarza się, aby ktoś z nas wygrał szóstkę w lotto. A jednak pomarzyć można, czemu nie. Dzięki tej książce, możemy spojrzeć oczami osoby, która wygrała i jak potoczyły się jej dalsze losy. Humoru tutaj nie brak. Czasami płakałam wprost ze śmiechu czytając te wszystkie przekręcone nazwy przez Igę. Uważajcie, bo choć książka lekka i przyjemna niesie w sobie ogromne pokłady przemyśleń. Agnieszka Olejnik zwracam nam uwagę na to, co w życiu jest najważniejsze. Barwne postacie występujące w lekturze, sprawią, że miło spędzimy czas na czytaniu.

Ławeczka pod bzem to niezwykle ciepła i dodająca wiary człowiekowi powieść, która chwyta za serce. Obraz pięknej przyjaźni, spełnianie marzeń, a przede wszystkim odnajdywanie samego siebie to wszystko, co gwarantuje nam ta powieść. Napisana lekkim i przyjemnym językiem, do pochłonięcia w zaskakująco szybkim tempie. Polecam.

Ocena: 4+/6
©Czytaninka
Siedzę pod jabłonką i czytam Ławeczkę pod bzem. Po Szczęściu na wagę, perypetiach Ewy, pomyślałam sobie, że nic już tej serii nie dorówna, że ta seria i ci bohaterowie tak mnie urzekli, skradli moje serce, że na kolejne powieści Agnieszki Olejnik będę patrzeć przez pryzmat pierwszej serii. O dziwo! Z Igą Marzec zaprzyjaźniłam się już od pierwszych stron! I chyba w tym właśnie tkwi fenomen twórczości i popularności Agnieszki Olejnik - jej powieści są proste, szczere, porywające i zabarwione ogromną nutą humoru. Bawią, uczą i pokazują, co w życiu jest najważniejsze. Udowadniają, że marzenia się jednak spełniają.

Ławeczka pod bzem to historia dziewczyny, która - okej, może niezbyt ładna, przeraźliwie chuda i bez biustu, ale w sumie całkiem bystra, ciekawa świata i pełna marzeń - wyszła pewnego dnia na balkon. Miała wówczas 22 lata i od jakiegoś czasu studiowała filologię polską. Po cichu marzyła o tym, że pewnego dnia będzie pracować w wydawnictwie, a może nawet sama nawet napisze książkę (...) I co się stało? Nikt by nie zgadł. Nie spojrzał na nią z dołu żaden przystojny młodzian, nie zerknął z sąsiedniego balkonu (piętro wyżej, po skosie), najpiękniejszy chłopak na świecie, Maciek Kornecki, który sprawiał, że w windzie dziewczynie miękły kolana. Nic z tych rzeczy. Zamiast tego strzelił w nią piorun.

Ten fakt zmienił jej całe dotychczasowe życie. Musiała przerwać studia i zajęła się myciem głów w salonie urody własnej matki. Tak płynął jej dzień za dniem. Marzyła jedynie o bzowym zaciszu. Ławeczce pod bzem, na której mogłaby czytać książki i upajać się cudownym zapachem. No... mógłby w tych marzeniach pojawić się jeszcze... Kornecki.

I oto nadchodzi pamiętna sobota. Iga i jej przyjaciółka Agata wypełniły kupony lotto. Któż nie marzy o wygranej? Obiecują sobie, że w razie wygranej podzielą się pieniędzmi. Stał się cud! Szczęśliwe liczby przynoszą Idze 20 mln złotych. Jak bardzo pieniądze zmienią dotychczasowe życie dziewczyny? Wystarczy ich przecież na realizację marzeń, super zakupy i ławeczkę pod bzem. Pieniądze działają jak magnes. Wokół Igi pojawia się nagle kilku przystojnych mężczyzn. Sytuacja się komplikuje...

Książka Agnieszki Olejnik to rewelacyjnie opisane perypetie dziewczyny, której wygrana w lotto zmienia całe dotychczasowe życie. Ciemność po śmierci ojca i mozolne wychodzenie na światło dzienne, próba wydobycia się spod zbyt troskliwych skrzydeł mamy - tak wyglądało życie Igi przed wygraną. Piorun odmienił jej całe życie - rzuciła studia, nie mogła jeździć samochodem, stroniła od facetów. Wygrana dała jej pewność siebie, pozwoliła się usamodzielnić i inaczej spojrzeć na świat. Czytajmy zatem Ławeczkę pod bzem jako książkę o uczuciach, sensie życia, spełnianiu marzeń. Miłość, przyjaźń i pomocna dłoń są w życiu najważniejsze.

Autorka w swojej powieści wkłada ogromną część siebie. Jej zamiłowanie do książek (polonistka) i gór znajdziemy również w tej powieści. I tu nadaję z Agnieszką Olejnik na tych samych falach! Uwielbiam czytać książki i zdobywać górskie szlaki. Może dlatego powieści autorki robią na mnie takie wrażenie? Mam nadzieję, że poznamy dalsze losy Igi Marzec. Może uda jej się spełnić miłosne marzenie, powąchać własnoręcznie wyhodowany bez, zdobyć kolejne tatrzańskie szczyty?

Ocena: 5/6
©Książkomaniacy Recenzje
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć