ebook Zakon
4.07 / 5.00 (liczba ocen: 597) Ilość stron (szacowana): 298

Zakon
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.02
wciąż za drogo?
18.32 zł Lub 16.49 zł
19.55 zł Lub 17.60 zł
22.90 zł Lub 20.61 zł
15.02 zł
16.08 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Powieść, która z „lotu ptaka” przedstawia wydarzenia, które wstrząsnęły i oburzyły Polaków w XXI wieku. Czy katastrofa w Smoleńsku, „taśmy prawdy” i seryjne samobójstwa polityków mają wspólny mianownik?
 

Kto rządzi krajem? Rząd? Premier? Prezydent? A jeśli ktoś bez twojej wiedzy steruje tym, na kogo oddasz swój głos w wyborach? Czy gdyby się okazało, że nad Rządem, Premierem, Prezydentem jest władza wieczna i absolutna, której nikt nie może zagrozić, uwierzyłbyś?
Władza pozostająca w ukryciu tworzy fasadowy Rząd i opozycję, dowolnie nimi sterując, jednocześnie dając społeczeństwu złudzenie decyzyjności. To ona decyduje o wszystkim i nigdy nie zostanie obalona, bo szary obywatel nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia.
Ciemna strona działalności służb specjalnych. Zakulisowe sprawowanie władzy. Czasem fikcja otwiera oczy na prawdę.

Zakon od Piotr Kościelny możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czasami sprawienie komuś radości cieszy bardziej niż wygrana na loterii.
Im więcej człowiek nakradnie, tym mniej robi się ostrożny. Jak się pokaże narodowi, kto go okrada, to naród nie będzie chciał być okradany. Szkoda, że czasy towarzysza Stalina odeszły w niebyt, bo rozstrzelałoby się kilku polityków i po kłopocie by było.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Tylko i wyłącznie dla zagorzałych, zaznaczam jeszcze raz, zagorzałych fanów teorii spiskowych. Zakon, to wydarzenia polityczne i społeczne z Polski, które rozegrały się na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat, wrzucone w kocioł i wymieszane z wydawać by się mogło nieograniczoną wyobraźnią Piotra Kościelnego.
  Nie da się ukryć, bzdur w tej fabule bez liku, jednak zapakowane i podane to jest tak, że zbyt bardzo w oczy nie szczypie. Czyta się to szybko, choć nie powiem, że przyjemnie.
  Często autor nie zastanawia się nad konsekwencjami, które wynikłby z podejmowanych przez bohaterów decyzji czy wyborów. Bo całkiem o nich nie wspomina. Gdyby w polityce, służbach specjalnych i normalnym świecie szarego człowieczka zabijalibyśmy się w takim tempie, jaki próbuje kreować autor, już dano nie byłoby komu pracować na emerytury.
  Według mnie szkoda czasu na kolejny tom, o ile autor zdecyduje się kontynuować losy Zwolińskiego i Ducha. Ja do niego zapewne nie zajrzę.

 • Awatar

  Okładka książki może robić wrażenie. Nie ma tu typowego jak w wielu powieściach motywu. Książki Nesbo, Läckberg, Mroka czy Mroza jako Ove, ciężko odróżnić, mają podobne okładki. Rozumiem że jest to modne, ale proponowałbym trochę kreatywności w tej kwestii. Na okładce stary mężczyzna z rękoma poplamionymi krwią, sugeruje że będzie coś się działo. Zdjęcie niesamowicie wymowne.
  Powieść w mojej ocenie składa się z dwóch części. W pierwszej mamy splecione losy głównych bohaterów na tle wydarzeń jakie miały miejsce w rzeczywistości. To ciekawy sposób prowadzenia akcji. Wydarzenia rzeczywiste uwiarygadniają postaci.
  Druga część to już czysta fikcja literacka, która niestety nie jest aż tak bardzo niemożliwa do realizacji. Wielu z Nas pamięta wydarzenia sprzed paru lat na Ukrainie, gdzie separatyści, "zielone ludziki" spowodowały powstanie separatystycznego rządu. W Polsce taki scenariusz też jest możliwy i opisanie "dywersantów" przebranych za...nie chcę zdradzać fabuły, ale taka wizja jest możliwa do realizacji.
  Książkę czyta się dobrze, akcja jest wartka. Przeczytałem ją w jeden dzień, czasem zapominając o obowiązkach domowych, przez co żona zrobiła mi awanturę.
  Debiut uważam za udany. Oczekuję dalszych losów głównych bohaterów, chociaż nie wiem czy jest to możliwe do zrealizowania.
  Nawet zastanawiałem się, czy jakiś polski reżyser pokusiłby się zrealizowania na podstawie tej powieści, serialu lub filmu. Gdzieś kołacze mi się Vega i jego "Służby specjalne", tylko bez aktorów typu Karolak i Szyc...
  Książkę polecam

 • Awatar

  Książka "wchodzi". Tematyka jak dla mnie może budzić kontrowersje. Jeden z nielicznych na polskim rynku thrillerów politycznych, którego akcja dzieje się w Naszym kraju. Ciekawa pozycja, ale dla sympatyków takiego gatunku literackiego.

 • Awatar

  Dla fanów. Jak dla mnie rewelacja, choć pewne wątki bardziej bym rozwinął. W książce jest wszystko co powinno być:przemoc, seks, władza, pieniądze. Wątki fikcji literackiej umiejętnie skomponowane z wydarzeniami znanymi z czołówek gazet. polecam

 • Awatar

  Debiut, w miarę dobry. Książkę czyta się dobrze, szybko. Treść może budzić kontrowersje. Zwolennicy teorii spiskowych będą usatysfakcjonowani. Powieść w mojej ocenie będzie miała opinie sprzeczne. Zwolennicy obecnej władzy znajdą coś dla siebie, przeciwnicy będą oceniać książkę nisko. Niemniej jednak w mojej ocenie warto.

 • Awatar

  Przeczytałem. W mojej ocenie powieść dobra, nie wybitna ale dobra.

 • Awatar

  Treść książki jest zwyczajnie głupia, zaczyna się ciekawie,a dalej wszechmocne służby składające się ze stojących ponad jakimkolwiek prawem psychopatów mordujących kogo chcą ( dziwne, że pozostawiają przy życiu głównego bohatera ) oraz organizacja panująca nad światem. Autor nie kieruje się logiką i konsekwencją, dopasowuje zdarzenia tak by wszystkobyło wynikiem spisku. Zmarnowany czas i pieniądze.

Warto zerknąć