ebook Spis cudzołożnic. Proza podróżna
3.16 / 5.00 (liczba ocen: 846) Ilość stron (szacowana): 216

Spis cudzołożnic. Proza podróżna

Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Spis cudzołożnic to jedna z popularniejszych książek Jerzego Pilcha, znanego prozaika i felietonisty, laureata Nagrody NIKE 2001, którą uzyskał za książkę Pod Mocnym Aniołem.

Groteskowa opowieść, której bohaterem jest Gustaw, intelektualista, niespełniony pisarz, wielbiciel i piewca kobiecych wdzięków, oprowadzający szwedzkiego gościa po Krakowie. Zmuszony występować w roli przewodnika po historycznych pamiątkach i nonsensach rzeczywistości połowy lat osiemdziesiątych próbuje jak „najpiękniej” zaprezentować to, co w Polsce i w Polakach najlepsze. Wycieczkę po narodowej mitologii, miejscach bohaterskich czynów urozmaica albańskim koniakiem i opowieściami o swych miłosnych podbojach.

W tej książce – jak pisał Jan Błoński – „rzeczywistość rodzi się ze słów jak u Schulza, duch parodii panoszy się jak u Gombrowicza, złośliwy dowcip odziedziczony po Mrożku”. Spis cudzołożnic znany jest z ekranizacji, której dokonał znany reżyser filmowy Jerzy Sthur.

Spis cudzołożnic. Proza podróżna od Jerzy Pilch możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Dla mnie to najlepszy Pilch jakiego przeczytałem, a mam za sobą wszystko co do tej pory ukazało się bez jakiejkolwiek okładki czyli cyfrowo w sensie ścisłym. Genialnie się snuje ta opowieść o siermiężnej Polsce, jaka ta Polska taki i bohater, takie też jego sercowe podboje. Jedyne co się udaje bohaterowi to spić Szweda, jakie to polskie prawda? Bardzo serdecznie polecam tę książkę! Genialna groteska Pilchem spisana. Warto!!!

Warto zerknąć