ebook Spis cudzołożnic. Proza podróżna
3.17 / 5.00 (liczba ocen: 836) Ilość stron (szacowana): 216

Spis cudzołożnic. Proza podróżna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 15.60
wciąż za drogo?
15.60 złpremium: 9.36 zł Lub 9.36 zł
18.72 zł 20% rabatu
20.28 zł Lub 18.25 zł
26.00 zł Lub 23.40 zł
19.84 zł
21.65 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Spis cudzołożnic to jedna z popularniejszych książek Jerzego Pilcha, znanego prozaika i felietonisty, laureata Nagrody NIKE 2001, którą uzyskał za książkę Pod Mocnym Aniołem.

Groteskowa opowieść, której bohaterem jest Gustaw, intelektualista, niespełniony pisarz, wielbiciel i piewca kobiecych wdzięków, oprowadzający szwedzkiego gościa po Krakowie. Zmuszony występować w roli przewodnika po historycznych pamiątkach i nonsensach rzeczywistości połowy lat osiemdziesiątych próbuje jak „najpiękniej” zaprezentować to, co w Polsce i w Polakach najlepsze. Wycieczkę po narodowej mitologii, miejscach bohaterskich czynów urozmaica albańskim koniakiem i opowieściami o swych miłosnych podbojach.

W tej książce – jak pisał Jan Błoński – „rzeczywistość rodzi się ze słów jak u Schulza, duch parodii panoszy się jak u Gombrowicza, złośliwy dowcip odziedziczony po Mrożku”. Spis cudzołożnic znany jest z ekranizacji, której dokonał znany reżyser filmowy Jerzy Sthur.

Spis cudzołożnic. Proza podróżna od Jerzy Pilch możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Dla mnie to najlepszy Pilch jakiego przeczytałem, a mam za sobą wszystko co do tej pory ukazało się bez jakiejkolwiek okładki czyli cyfrowo w sensie ścisłym. Genialnie się snuje ta opowieść o siermiężnej Polsce, jaka ta Polska taki i bohater, takie też jego sercowe podboje. Jedyne co się udaje bohaterowi to spić Szweda, jakie to polskie prawda? Bardzo serdecznie polecam tę książkę! Genialna groteska Pilchem spisana. Warto!!!

Warto zerknąć