ebook Oczy wilka
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 944)

Oczy wilka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 31.86
wciąż za drogo?
19.90 zł Lub 17.91 zł
31.53 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
28.00 zł
33.90 zł
19.66 zł
26.94 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Oczy wilka to pierwszy tom romantyczno-obyczajowej serii polskiej autorki, Alicji Sinickiej. To zaskakująca i niebanalna opowieść, która wciąga aż do ostatniej strony.

Fabuła:

Lena Kajzer chce zmienić swoje życie, a przede wszystkim zapomnieć o swojej przeszłości. Po zakończeniu studiów, opuszcza swoje dotychczasowe miejsce w Katowicach i wynajmuje pokój od jednej z koleżanek, w niewielkiej mieścienie o tajemniczej nazwie Głębia. Także rozpoczęcie stażu w nowej firmie daje widoki na zerwanie z tym, co już minęło. Praca w sklepie z odzieżą używaną nie dawał bowiem satysfakcji, a szczególnie pozwalała na unormowanie sytuacji finansowej.

Jak się okazuje, nowe miejsce i ślepy los przyjmują Lenę, szykując dla niej wielkie uderzenie. Młoda dziewczyna z całą mocą rozpędzonego pojazdu, uderza w zaparkowany samochód jednego z najbardziej tajemniczych mieszkańców Głębi – Artura Mangano. Mężczyzna ten, wedle opinii innych mieszkańców miasteczka, jest niesamowicie inteligentny i, jak Lena osobiście się przekonuje, jest właścicielem najbardziej niezwykłych i hipnotyzujących oczu. W oczach tych widoczne jest wilcze spojrzenie, pasjonująca głębia. A to dopiero początek całej, niezwykle intrygującej historii.

Oczy wilka to historia o niesamowicie zakręconej miłości. Opowieść z domieszką romansu i sensacji. Niezwykła kompozycja.

Oczy wilka od Alicja Sinicka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2023. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Dopóki nie pogodzisz się z przeszłością , nie zrobisz kroku naprzód.
Magnetyzujące spojrzenie — jest. Obrzydliwie bogaty bohater — jest. Niebanalna fabuła, która poniekąd mnie zaskoczyła, ale jednak coś jest nie tak...

W historii przedstawionej przez Alicję Sinicką poznajemy Lenę Kajzer, która przeprowadziła się z Katowic do małej miejscowości Głębia. Ma zamieszkać wraz z najlepszą przyjaciółką, z którą ma rozpocząć nową pracę w pobliskiej fabryce. Jednak w dniu, w którym pojawia się w Głębi rozpoczyna od stłuczki z terenowym BMW, którego jest właściciel niebieskich wilczych oczu. Artur Mangano, który dla wielu jest zagadką. Mężczyzna od pierwszej chwili zaintrygował Lenę, która przepadła w jego spojrzeniu. Jaka jest ich historia?

Rozpoczynając lekturę tej książki spodziewałam się czegoś innego. Historia nie jest zła, trzyma się to jakoś, ale nie zachwyciła mnie tak jak poprzednie powieści tej autorki. Poznając Lenę miałam wrażenie, że dziewczyna wiele przeszła — nie licząc już tego, że mieszkała z ciotką pisarką, która była chora. Bohaterka straciła rodziców w tragicznym wypadku. Kiedy poznała Artura jej życie w przeciągu kilku godzin, a następnie dni diametralnie się zmienia. Czułam, że kryje się za tym coś więcej i nie pomyliłam się.

Jednak muszę przyznać, że to tempo mnie irytowało i mimo że to nie było nudne to denerwowało mnie jedno. A raczej jedna osoba — główny bohater Artur. Z jednej strony przystojny, obrzydliwie bogaty, nieprzeciętnie inteligentny, opiekuńczy, zakochany, a z drugiej zaborczy, władczy, nieustępliwy... Osaczał Lenę z każdej strony, że dziewczyna nie miała praktycznie własnego zdania! Denerwowała mnie jego maniera kontroli jej na każdym kroku, którą tłumaczył troską. Lena jako bohaterka była przyjemna, ale jej głupotki, które robiła czasem sprawiały, że uderzałam się w czoło. Chciała mieć własne zdanie, ale pod wpływem dotyku Mangano miękły jej kolana... Trochę to było sprzeczne z tym jaką bohaterkę poznajemy na samym początku powieści. Relację tej dwójki odebrałam jako bardzo toksyczną - nie zważając już na przeszłość, jaka została ukazana.

Mam mieszane uczucia co do powieści, gdyż mimo że element zaskoczenia był to jednak trochę było to oderwane od rzeczywistości. Choć z innej strony patrząc to bardzo wyróżniający się debiut i gdybym sięgnęła po Oczy wilka jako pierwszą powieść autorki to nie wiem czy przeczytałabym kolejne. Jeśli przymierzacie się do twórczości Alicji Sinickiej to odradzam serię na początek. Mamy tutaj oczywiście wątek mafijny, narkotyki, tajne spotkania, szybkie samochody i wiele więcej, ale jednak można odczuć dziwne uczucia związane z rozwiązaniem zagadki, dlaczego Artur Mangano za wszelką cenę chciał chronić Lenę.

Alicja Sinicka udowadnia jednak tym debiutem, że wkracza w świat wydawniczy z przytupem, bo faktycznie stworzyła historię, która różni się od tych, które zostały wydane i mimo słabego przyjęcia z mojej strony sprawdzę z ciekawości kolejne części i skończę serię.

Ocena: 3+/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Oczy wilka to pierwsza część serii o tym samym tytule. Serii, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem czytelników. Dlatego też Wydawnictwo Kobiece wznowiło jej wydanie. Myślę, że wznowienie dwóch wcześniejszych (W jego oczach i Otwórz oczy), to tylko kwestia czasu. I bardzo dobrze, gdyż warto, by książki te trafiły do jak najszerszego grona czytelników. Sięgając po tę książkę, możemy być pewni, że serwujemy sobie kawał ciekawej historii. I choć tą książką autorka debiutowała na polskim rynku wydawniczym, to widząc jej dotychczasowe osiągnięcia literackie, możemy śmiało powiedzieć, że posiada niebywały talent do wprowadzania czytelnika w magiczną historię, która roztacza w naszych emocjach niepowtarzalny klimat. Alicja Sinicka zaprasza nas do świata Leny Kajzer. Kobieta planuje rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. W tym celu przeprowadza się z Katowic do małej miejscowości Głębia. W wyniku stłuczki z BMW poznaje tajemniczego mężczyznę, którego jasnobłękitne tęczówki przypominają oczy drapieżnego wilka. Kim jest Artur Mangano? Jak bardzo życie Leny wywróci się do góry nogami? Jedno jest pewne, mężczyzna zawładnie jej emocjami.

Książka nie tylko przyciąga naszą uwagę elektryzującą okładką. Przede wszystkim to fabuła, jest najważniejszym elementem, sprawiającym, że pokochamy tę serię. Śledząc dorobek pisarski Alicji Sinickiej mogę śmiało stwierdzić, iż autorkę można wpisać do ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarek. Niebanalne historie, wyraziści bohaterowie jak i również ciekawy styl pisarki, powodują, że widząc na półkach książki z jej nazwiskiem mamy nieodparte wrażenie, że sięgając po nie mamy pewność fenomenalnie spędzonego czasu podczas czytania. Zapewniam Was, że Oczy wilka doskonale wpisują się w słowa przytoczone powyżej. To doskonała gratka dla czytelników żądnych mocnych wrażeń. To jak „powiew świeżego powietrza” dla pragnących emocji mrożących krew w żyłach. Tajemnica i lekkość pióra autorki, gwarantują nam, że nie oderwiemy się od książki i w pełni scalimy się z jej bohaterami. Oczy wilka zaspokoją nasz apetyt na kawał solidnej dawki emocji. A gdy już przeczytacie pierwszą część, to na deser proponuję dwie pozostałe, które poziomem nie odbiegają od debiutanckiej powieści Alicji Sinickiej. Mam tylko nadzieję, że będzie dane nam sięgnąć po kolejne z tej serii. Czego sobie i nam wszystkim życzę.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Największe rozczarowanie od kilku miesięcy. Jest jakaś straszna tajemnica ciągnąca się całą książkę i kiedy już dochodzi do wyjaśnienia to ręce odpadają. Zabrakło na finał pomysłu, a można było coś z tej historii wyciągnąć lepszego. Bohaterka w końcu zaczęła mnie irytować. Zdecydowanie nie polecam.

Warto zerknąć