ebook Tajemnica Mirtowego Pokoju
3.36 / 5.00 (liczba ocen: 64) Ilość stron (szacowana): 368

Tajemnica Mirtowego Pokoju
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo MG
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 21.05
Audiobook - najniższa cena: 20.78
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
21.05 zł Lub 18.95 zł
22.00 zł
25.53 zł
25.53 zł Lub 22.98 zł
21.25 zł
22.22 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pierwsze polskie wydanie znakomitej książki Wilkie Collinsa,  jednego z najpoczytniejszych i najbardziej cenionych dziewiętnastowiecznych pisarzy, prekursora powieści sensacyjnej i detektywistycznej. MG wydało dotychczas jego Córki niczyje oraz Armadale.

Powieść o tym, jakiego spustoszenia może dokonać kłamstwo i jaką siłę ma prawdziwa miłość.

Przy śmierci lady Treverton obecna jest tylko jedna osoba – zaufana pokojówka, Sara Leeson. Lady Treverton poleca jej napisać pod dyktando list do swego męża, kapitana Trevertona, w którym wyznaje największą tajemnicę swego życia – tajemnicę, której nie ma odwagi wyjawić mu osobiście. Przed śmiercią wymusza jeszcze na Sarze przysięgę, że ta nie zniszczy listu ani nie zabierze go z sobą, jeśli opuści dom. Pokojówka postanawia ukryć list w niezamieszkałej części dworu, w szufladce stolika w Pokoju Mirtowym, a potem uciec, aby uniknąć niewygodnych pytań.

Piętnaście lat później w wiejskim kościółku odbywa się cichy ślub Rosamond Treverton, córki kapitana, oraz Leonarda Franklanda, niewidomego szlachcica. Ojciec Leonarda, który ma ambicje arystokratyczne, dowiaduje się od kapitana Trevertona, że Porthgenna Tower – starożytna siedziba rodu Trevertonów – jest na sprzedaż, i kupuje ją wraz z przyległościami. Tym samym dwór, w którym Rosamond spędziła dziecięce lata, przypada w udziale jej mężowi Wydawać by się mogło, że nic już nie zmąci szczęścia nowożeńców, a jednak wkrótce ich losy okrutnie się skomplikują.

Tajemnica Mirtowego Pokoju od Wilkie Collins możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ta książka utwierdziła mnie w przekonaniu, że Wilkie Collins to niestety jeden z najbardziej niedocenianych pisarzy angielskich XIX wieku w Polsce. W swojej ojczyźnie zdobył duże uznanie. W naszym kraju jest wciąż postacią znaną nielicznym czytelnikom.

Ta dopracowana w każdym calu powieść, jest niesamowicie wciągająca historią rodzinną, z wielką i tragiczną tajemnicą w tle. Przez cały czas trwania akcji zastanawiamy się nad tym, co takiego może znajdować się w tytułowym pokoju, że tajemnicze postaci starają się dotrzeć na teren posiadłości rodziny Treverton, by zdobyć przedmiot czy dokument będący źródłem lub potwierdzeniem owej tajemnicy.

Powieść jest również doskonale sporządzonym żywym obrazem epoki, w której żył autor. Jego wnikliwe obserwacje dotyczące życia, różnic społecznych, codziennych czynności, czy wreszcie sposobów komunikacji, zostały barwnie opisane i wplecione w fabułę powieści. Dzięki temu, czytając dziś te książkę, czujemy się jak osoby przeniesione w czasie.

Ocena: 6/6
czytaj więcej
©Domowa Księgarnia
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Tajemnica mirtowego pokoju, choć nie należy do najlepszych powieści, które wyszły spod pióra Wilkie Collinsa, to i tak w dalszym ciągu jest pasjonującą, napisana przepięknym językiem historią o odkrywaniu rodzinnych tajemnic. To książka o ludziach którzy swój honor przedkładają nad bogactwo. O ludziach, których w dzisiejszych czas coraz trudniej spotkać.

    Autor doskonale buduje napięcie i klimat powieści, zapoznając czytelnika z coraz to nowszymi informacjami dotyczącymi tajemnicy rodziny, skrywanej w mirtowym pokoju.
    Utwór zapewne nie przypadnie do gustu każdemu czytelnikowi, wielu uzna go za naiwny, nudny i mało ciekawy. Jednak wielbiciele języka, którym dziś praktycznie nikt się już nie posługuje, będą mieli w trakcie lektury ucztę duchową.

    Ocena: 4/6

Warto zerknąć