ebook Wszechświat w skorupce orzecha
4.18 / 5.00 (liczba ocen: 20)

Wszechświat w skorupce orzecha
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 54.63
Audiobook - najniższa cena: 31.17
wciąż za drogo?
66.03 złpremium: 42.60 zł Lub 42.60 zł
-23% 54.67 zł Lub 49.20 zł
71.00 zł
71.00 zł Lub 63.90 zł
54.63 zł
54.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Książka jednego z najbardziej wpływowych myślicieli naszych czasów, który słynie nie tylko ze śmiałości swoich koncepcji, ale także z jasności, z jaką potrafi je przedstawić. Stephen Hawking tym razem opowiada o najważniejszych odkryciach teoretycznych, dokonanych od czasu opublikowania jego pierwszej książki, i o swoich próbach rozwikłania tajemnic kosmosu.

Stephen Hawking jest jednym z najbardziej wpływowych myślicieli naszych czasów; słynie nie tylko ze śmialości swych koncepcji, ale również z jasności, z jaką potrafi je przedstawić. Dzięki jego fenomenalnemu bestsellerowi „Krótka historia czasu” czytelnicy z całego świata zapoznali się z fascynującymi koncepcjami fizyki teoretycznej. Teraz, w kolejnej książce, Hawking opowiada o najważniejszych odkryciach teoretycznych, dokonanych od chwili opublikowania jego pierwszej książki. Wprowadza czytelników w aktualny stan badań w dziedzinie fizyki teoretycznej, w której prawda jest często dziwniejsza niż fikcja, oraz wyjaśnia w prosty sposób zasady rządzące wszechświatem. Podobnie jak wielu innych uczonych, profesor Hawking dąży do poznania świętego Graala fizyki – Teorii Wszystkiego, która decyduje o losach kosmosu.
W książce „Wszechświat w skorupce orzecha” opowiada o swoich próbach rozwikłania tajemnic kosmosu – od supergrawitacji do supersymetrii, od teorii kwantów do teorii M, od holografii do dualności. Jego fascynująca intelektualna przygoda polega na próbie „połączenia ogólnej teorii względności Einsteina z ideą Feynmana wielu możliwych historii wszechświata, tak by otrzymać jednolitą teorię, opisującą wszystkie zdarzenia we wszechświecie”. Wraz z Hawkingiem docieramy do frontu nauki, by sprawdzić, czy superstruny i p-brany stanowią ostateczne rozwiązanie zagadki wszechświata.
„Wszechświat w skorupce orzecha” jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć wszechświat, w którym żyjemy.

Wszechświat w skorupce orzecha od Stephen Hawking możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć