ebook Kruk
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 795)

Kruk
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.90
Audiobook - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
30.68 złpremium: 19.79 zł Lub 19.79 zł
21.90 zł
27.05 zł Lub 24.35 zł
28.00 zł
29.69 zł Lub 26.72 zł
-24% 24.90 zł
25.81 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Na plaży w Jelitkowie znaleziono skórzany worek, przykryty warstwą podmorskich roślin i muszli. Przez rozdarcie wystawała z niego zniekształcona ludzka dłoń.

Prokurator Marta Krynicka nalega, by śledztwo poprowadził komisarz Sławomir Kruk, który rozwiązał już niejedną równie makabryczną sprawę. Wezwany z urlopu policjant rozpoczyna żmudne zbieranie dowodów i przesłuchania świadków. Jednak, wbrew jego oczekiwaniom, największym problemem okazuje się współpraca z prokuraturą, która teraz sugeruje, by nie wnikał zbyt głęboko w sprawę i zakończył dochodzenie tak szybko, jak to tylko możliwe. Kruk nigdy nie był niczyją marionetką, dlatego nadal uparcie dąży do prawdy, ale ta sprawa zaczyna go przerastać. Nadepnął na odcisk bardzo wpływowym i niebezpiecznym ludziom.

Kruk od Piotr Górski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Życie zawsze nas dogoni. Piękne miejsce nie uczyni człowieka szczęśliwym, jeśli człowiek nie przyniesie tam szczęścia ze sobą.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Standard w powieściach kryminalnych. Policjant po rozwodzie, z problemami, w tym najważniejszym jakim jest groźba zawieszenia za brutalność podczas przesłuchania. Kobiety w jego otoczeniu, które sprawiają więcej problemów niż przynoszą korzyści. Pierwszą z nich jest młoda pani prokurator, dla której ta sprawa ma być milowym krokiem w karierze. Drugą kobietą jest znajoma ofiary, a zarazem kochanka. Z reszta nie tylko ofiary. I trzecia, była żona, która zamiast zapomnieć o tym co było, co jakiś czas przewija się w powieści starając się wpłynąć na decyzje głównego bohatera. Nic odkrywczego, a jednak...
  Główny bohater nie jest jakimś super gliną, jest bardziej rzemieślnikiem i specem w swoim fachu. Nie ma tu przebłysków geniuszu jak u Colombo czy Kojaka. Zwykły glina, starający się odnaleźć sprawcę zabójstwa. Czasem przekracza cienką linię oddzielającą barykadę, utrzymuje kontakty z przestępcami, chociaż nigdy nie wziął od nich żadnej korzyści.
  Powieść Górskiego pełna jest nieoczekiwanych zwrotów akcji, wszystko wydaje się już wyjaśnione a jednak następuje nagły zwrot i sprawcą okazuje się ktoś inny.
  Czyta się dobrze, nie ma zbędnej nużyzny. Autor podzielił powieść na krótkie rozdziały, dzięki temu łatwiej jest mu na nowo rozkręcić akcję. Debiut ze wszech miar udany
  Polecam.

 • Awatar

  Dobry kryminał ze sztampowych głównym bohaterem, czyli policjantem po przejściach i ze służbowymi problemami. Gdyby jednak przymknąć na to oko, to dostajemy od Górskiego całkiem zgrabną historię z zaskakującym zakończeniem i obietnicą kontynuacji.
  "Kruk" jest doskonałym przykładem na to, że aby napisać dobra książkę, wcale nie trzeba naładować ją wiadrami krwi i wieloma strona opisów bezwzględności i brutalności.
  Autor zapewnia emocje, może nie jest ich maksimum, ale można poczuć więź z postaciami i trochę przejąć się ich losem. A kiedy są emocje, nie ma nudy. I o to chodzi.

  Ocena: 4+/6

 • Awatar

  Bardzo dobry kryminał. Nie ma w nim zbędnych szczegółów, każda informacja ma znaczenie, choć akurat niekoniecznie takie, jakie czytelnik skłonny byłby przypisywać jej w pierwszym odruchu. Zagadka kryminalna satysfakcjonująco rozwiązana i zamknięta, a jednocześnie jest przestrzeń na kontynuację. Świetne dialogi. I jeszcze na dodatek akcja toczy się w moim mieście. :) Nazwisko autora trafia na moją krótką listę.

Warto zerknąć