Dzieci czasu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.30 / 5.00
liczba ocen: 6760
Audioteka#Audioteka - 9 urodziny
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
33.90 zł
23.80 zł
27.12 zł
28.82 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
27.12 zł
28.14 zł
28.82 zł
30.51 zł
31.00 zł
31.53 zł
33.90 zł
33.90 zł
33.90 zł
33.90 zł
Opis:

Cywilizacja na skraju zagłady. Czy nową Ziemię odziedziczą ludzie? Oszałamiająca powieść science fiction, jeden z najlepszych tytułów tego gatunku literackiego w 2016 r. Zdobywca Nagrody Arthura C. Clarke’a. „Mistrzowsko opowiedziana historia, przywodząca na myśl gigantów SF – Clarke’a, Asimova (…) epicka w rozmachu i genialna w wykonaniu.”

Ostatni ludzie opuścili umierającą Ziemię, by desperacko poszukiwać wśród gwiazd nowego domu. Odkrywają prawdziwy skarb, pozostałość po dawnej eksploracji kosmosu: terraformowaną planetę, jakby wprost przygotowaną na ich przyjęcie. Nowy Eden okazuje się jednak daleki od idyllicznej przystani dla ludzkości. Eksperymenty z czasów ziemskiego Starego Imperium stworzyły tam cywilizację, która dla ludzi jawi się niczym najgorszy koszmar. Szybko staje się jasne, że w nieuchronnym konflikcie może ocaleć tylko zwycięzca. Gra o przetrwanie będzie bezwzględna. Czy ludzie zasługują na to, by zostać spadkobiercami nowej Ziemi?

„Najbardziej ożywcze spojrzenie na dystopię i ewolucyjne kreowanie świata, z jakim się kiedykolwiek zetknęliście w powieści” – Peter F. Hamilton

„Połączenie klimatu Stephena Baxtera z rozmachem Petera Hamiltona i klasyką w stylu Davida Brina i Grega Beara – SF, która błyskawicznie przykuwa uwagę” – SFF World

„Wszystkie kluczowe elementy klasycznych powieści SF połączone z talentem pisarza, który wie, jak stworzyć świetną, rozrywkową opowieść. Lektura obowiązkowa” – SF Book

„Wielka literatura poruszająca najistotniejsze tematy – bogów, mesjaszy, sztucznej inteligencji i losów ludzkości we wszechświecie” – „Financial Times”

CYTATY:
A jednak najwyraźniej budowanie przyszłości nie jest takie proste. Każda niż łączy się z kolejną i niełatwo jest przestać je splatać.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Konflikt ? Jaki konflikt ?
  Konflikt w tej ksiazce jest przez ostatnie 9%. Dla mnie dluzyzna. Kilka fajnych pomyslow ale generalnie .. przegadane. Brakuje bohaterow z ktorymi mozna sie utozsamiac po stronie pajakow. i tak jak napisalem - konflikt defacto zaczyna sie ostatnie 9% ksiazki. Wczesniej jedni sie rozwijaja a drudzy leca w sina dal.

  Podumowujac:
  Dla mnie pozycja do przeczytania ale sie meczylem. Do przeczytania gdyz sam pomysl wart uwagi. Ale czy polecilbym ? Chyba raczej nie.

  SC.

Warto zerknąć