Dzieci czasu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.82 / 5.00
liczba ocen: 113
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-22% 26.44 zł
28.40 zł
28.82 zł
33.90 złpremium: 20.34 zł
33.90 zł
Pozostałe księgarnie
27.10 zł
28.46 zł
30.51 zł
31.00 zł
31.53 zł
33.90 zł
33.90 zł
33.90 zł
Opis:

Cywilizacja na skraju zagłady. Czy nową Ziemię odziedziczą ludzie? Oszałamiająca powieść science fiction, jeden z najlepszych tytułów tego gatunku literackiego w 2016 r. Zdobywca Nagrody Arthura C. Clarke’a. „Mistrzowsko opowiedziana historia, przywodząca na myśl gigantów SF – Clarke’a, Asimova (…) epicka w rozmachu i genialna w wykonaniu.”

Ostatni ludzie opuścili umierającą Ziemię, by desperacko poszukiwać wśród gwiazd nowego domu. Odkrywają prawdziwy skarb, pozostałość po dawnej eksploracji kosmosu: terraformowaną planetę, jakby wprost przygotowaną na ich przyjęcie. Nowy Eden okazuje się jednak daleki od idyllicznej przystani dla ludzkości. Eksperymenty z czasów ziemskiego Starego Imperium stworzyły tam cywilizację, która dla ludzi jawi się niczym najgorszy koszmar. Szybko staje się jasne, że w nieuchronnym konflikcie może ocaleć tylko zwycięzca. Gra o przetrwanie będzie bezwzględna. Czy ludzie zasługują na to, by zostać spadkobiercami nowej Ziemi?

„Najbardziej ożywcze spojrzenie na dystopię i ewolucyjne kreowanie świata, z jakim się kiedykolwiek zetknęliście w powieści” – Peter F. Hamilton

„Połączenie klimatu Stephena Baxtera z rozmachem Petera Hamiltona i klasyką w stylu Davida Brina i Grega Beara – SF, która błyskawicznie przykuwa uwagę” – SFF World

„Wszystkie kluczowe elementy klasycznych powieści SF połączone z talentem pisarza, który wie, jak stworzyć świetną, rozrywkową opowieść. Lektura obowiązkowa” – SF Book

„Wielka literatura poruszająca najistotniejsze tematy – bogów, mesjaszy, sztucznej inteligencji i losów ludzkości we wszechświecie” – „Financial Times”

CYTATY:
A jednak najwyraźniej budowanie przyszłości nie jest takie proste. Każda niż łączy się z kolejną i niełatwo jest przestać je splatać.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Konflikt ? Jaki konflikt ?
  Konflikt w tej ksiazce jest przez ostatnie 9%. Dla mnie dluzyzna. Kilka fajnych pomyslow ale generalnie .. przegadane. Brakuje bohaterow z ktorymi mozna sie utozsamiac po stronie pajakow. i tak jak napisalem - konflikt defacto zaczyna sie ostatnie 9% ksiazki. Wczesniej jedni sie rozwijaja a drudzy leca w sina dal.

  Podumowujac:
  Dla mnie pozycja do przeczytania ale sie meczylem. Do przeczytania gdyz sam pomysl wart uwagi. Ale czy polecilbym ? Chyba raczej nie.

  SC.

Warto zerknąć