Wilcze leże
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.59 / 5.00
liczba ocen: 837
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
25.13 zł
26.69 zł
27.13 zł
31.92 złpremium: 19.15 zł
31.92 zł
Pozostałe księgarnie
19.47 zł
26.76 zł
28.41 zł
31.92 zł
31.92 zł
Opis:

Od A jak Anubis do W jak wilkołactwo. Zanurz się w świat opowieści, w których granica między tym, co realne, a tym, co fikcyjne, niebezpiecznie się zaciera…

W życiu Roberta Storma nadchodzi wielka zmiana. Gdy na horyzoncie pojawi się dziewczyna, która ma szanse zostać kobietą jego życia, Robert pozna smak porażki i narazi się wpływowym przeciwnikom. A jedynym wyjściem będzie ucieczka…
Doktor Skórzewski znów zetknie się z pytaniami bez odpowiedzi i stanie twarzą w twarz z faktami, których nie sposób ogarnąć rozumem…
We Wrocławiu zaś pewna pochodząca z Breslau mumia przysporzy inspektorowi Pawłowi Nowakowi sporo kłopotów.
Umość się wygodnie w Wilczym Leżu i oczekuj niespodziewanego!

Recenzje blogerów
Mistrz krótkiej formy powraca – recenzja książki Wilcze leże

Miłośnicy opowiadań o Robercie Stormie i doktorze Skórzewskim mają powód do świętowania. Wilcze leże to już dziewiąty zbiór opowiadań, w których te postacie często się przewijają. Andrzej Pilipiuk w tym tomie zachwyca przede wszystkim niepowtarzalną atmosferą, humorem oraz stopniowo budowanym napięciem.

Pilipiuk z wykształcenia jest archeologiem i to właśnie ten temat bardzo często poruszany jest w opowiadaniach. Znajdziemy w nich również wiele ciekawostek związanych z samą pracą archeologów. Co za tym idzie w książce nie mogło również zabraknąć wielu odniesień historycznych. Pilipiuk opisuje poszczególne wydarzenia w sposób interesujący, nie zasypuje czytelnika datami i niepotrzebnymi szczegółami, co niewątpliwie można uznać za atut zbioru.

Tym, co jednak najbardziej zachwyca jest niezwykły klimat grozy. Opowiadania Pilipiuka poruszają tematy poważne – jak choćby antysemityzm – są bardziej refleksyjne, nawołują do zastanowienia się nad ich treścią. Lekkość pióra Pilipiuka sprawia, że nie jesteśmy tymi tematami przytłoczeni. Wręcz przeciwnie – otrzymujemy je w sposób lekki i przyjemny, często z humorystycznymi wstawkami.

Czytaniu towarzyszy poczucie niepokoju. Z każdą kolejną stroną czytelnik będzie zastanawiać się, co wydarzy się dalej, co kryje się za poszczególnymi wydarzeniami. Otacza je bowiem aura tajemniczości, oniryczności lub nieuchwytności. Do moich ulubionych opowiadań należy przede wszystkim tytułowe Wilcze leże, którego akcja rozgrywa się podczas II Wojny Światowej oraz List z wysokich gór zakończony zaskakującą puentą.

Podsumowując, jest to zbiór, który każdy fan Pilipiuka powinien mieć. Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z jego twórczością, to najwyższy czas nadrobić zaległości. Po Wilcze leże z przyjemnością sięgną miłośnicy mrocznych horrorów, szeroko pojętej fantastyki, kryminałów, historii oraz humoru. Polecam!

Ocena: 5/6
©Zaczytana28
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć