ebook Sen nocy letniej
3.94 / 5.00 (liczba ocen: 92) Ilość stron (szacowana): 78

Sen nocy letniej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Uwaga! E-book dostępny w różnych wydaniach.
Okładka, opis i nazwa wydawnictwa dotyczą jednego z nich.
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 3.49
3.49 zł Lub 3.14 zł
7.43 złpremium: 4.79 zł Lub 4.79 zł
7.90 złpremium: 5.09 zł Lub 5.09 zł
7.99 zł
7.99 zł
7.50 zł
7.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (25)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W sztuce Sen nocy letniej mieszają się światy realny i wyobrażony, współistniejące na niemal równych prawach. Na ich tle w mistrzowskiej komedii splatają się historie trzech par kochanków. Źle ulokowana miłość, rozmaite perypetie i udział leśnych duszków podsycają emocje towarzyszące lekturze, zapewniając zarówno mnóstwo radości, jak i odrobinę refleksji nad istotą uczuć.

O e-booku Sen nocy letniej blogerzy napisali: 

Sen nocy letniej nie tylko rozbawi czytelnika. Da również wiele refleksji. Shakespeare doskonale łączy komedię z liryką. Ale i nie tylko, ponieważ dzięki leśnym duchom i elfom poczujemy fantastyczny klimat, dzięki któremu będziemy zastanawiać się, co jest jawą a co snem? Pewne jest to, że dzięki tej książce nie zmrużycie oczu, dopóty, dopóki nie dotrzecie do sceny finałowej tej historii. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Sen nocy letniej od William Shakespeare (Szekspir) możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Sen nocy letniej William Shakespeare to lekka komedia pomyłek.
Akcja rozgrywa się podczas nocy świętojańskiej w lesie ateńskim, kiedy trwają przygotowania do
ślubu królowej Amazonek Hipolity i księcia ateńskiego Tezeusza.
W scenkach pojawiają się jeszcze trzy inne pary kochanków:
Hermia i Lizander,
Helena i Demetriusz,
Tytania i Oberon czyli król i królowa Elfów - należący do ponadnaturalnego świata .
Stąd własnie tytuł Sen nocy letniej, bowiem pojawia się motyw snu i jawy oraz zderzenia marzeń i rzeczywistości. Ludzie występują wraz z duchami oraz istotami fantastycznymi.

Jak na komedie przystało, oczywiście nie brak tutaj również elementu komicznego w postaci amatorskiej trupy próbującej wystawić sztukę o Pyramie i Tyzbe.

Początkowo myślałam że to nie jest literatura dla mnie i przemknęło mi przez myśl żeby to odłożyć. Stwierdziłam jednak że dam Williamowi szansę i doczytam do końca. Reasumując ubawiłam się i nabrałam ochoty na wizytę w teatrze wystawiającym tę sztukę. Jestem pewna że byłabym zachwycona.

Tytani jest tutaj mało bo zaledwie jedna scenka, ale Wydawnictwo otwarte nadało jej patronat nad styczniem i dlatego właśnie sięgnęłam po Sen nocy letniej Williama Shakespeare'a. czytaj więcej
©Bookieciarnia
Recenzowanie dzieł Williama Shakespeare to nie tylko przyjemność. To, coś więcej. To dzielenie się emocjami z lektury dzieł światowej literatury. Angielski dramaturg – jego utwory są ponadczasowe. Są klasyką, która wniosła wiele wartości do literatury, do słowa pisanego. Lektura książek Shakespeare’a to obcowanie z literaturą wysoką, ambitną.

Sen nocy letniej to jeden z wielu dzieł pisarza, które warto przeczytać. Dziś dzięki Wydawnictwu Bukowy Las możemy ponownie sięgnąć po tę książkę. Książkę w pięknym wydaniu z przekładem Macieja Słomczyńskiego, jedynego tłumacza, który przełożył wszystkie dzieła Williama Shakespeare’a na język polski.

Sen nocy letniej to komedia, w której jawa łączy się ze snem. Przenikają się tak bardzo, że czytając tę książkę, wędrujemy do świata komedii z elementami lirycznymi. Zasiadając do lektury tej książki, odbywamy podróż do starożytnych Aten. W noc świętojańską stajemy się świadkami przygotowań do ślubu Tezeusza i Hipolity. Całe miasto angażuje się w to wydarzenie. Z tej okazji mieszkańcy chcą wystawić spektakl.

Naszą czytelniczą ciekawość wzbudzi również, to, co wydarzy się w życiu trzech par kochanków. Hermia i Lysander, Helena i Demetriusz oraz Oberon i Tytania przeżyją szaloną noc. Noc pełną niespodziewanych wydarzeń, które pozostaną w pamięci czytelników. A powstałe komplikacje między nimi sprawią, że nie oderwiemy się od lektury.

Sen nocy letniej nie tylko rozbawi czytelnika. Da również wiele refleksji. William Shakespeare doskonale łączy komedię z liryką. Ale i nie tylko, ponieważ dzięki leśnym duchom i elfom poczujemy fantastyczny klimat, dzięki któremu będziemy zastanawiać się, co jest jawą a co snem? Pewne jest to, że dzięki tej książce nie zmrużycie oczu, dopóty, dopóki nie dotrzecie do sceny finałowej tej historii.

Nie ukrywam, że Sen nocy letniej to komedia wyjątkowa. Styl, klimat oraz splot nieoczekiwanych wydarzeń to mocne punkty dzieła Williama Shakespeare’a – pisarza i dramaturga, którego twórczość jest ponadczasowa. Każde kolejne pokolenia zaczytują się w książkach pisarza. I myślę, że następne również chętnie będą po nie sięgać. Sen nocy letniej to książka, którą należy przekazywać z pokolenia na pokolenie.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Myśląc nad noworocznymi postanowieniami zdecydowałam, że moim celem na ten rok będą dobre książki. Nie ilość, nie wyścigi, nie zbieranie lajków i serduszek na Instagramie. Po prostu dobre książki. Do tego, od jakiegoś czasu zastanawiało mnie dlaczego Internet jest pełen nowości, blogi polecają coraz to nowe pozycje, a bardzo mała ilość czytelników skupia się na szukaniu czegoś więcej niż dobrej zabawy. Oczywiście do dobrej rozrywki nic nie mam, nawet ją popieram i jeśli zobaczycie co czytałam w tym roku, to jest tam wiele lekkich książek.

Teraz przyszedł czas na poważne czytanie. Nie wiedziałam od czego zacząć, ale wiedziałam, że będzie to klasyka literatury światowej. Ale dylemat pozostał. Z pomocą przyszła strona wolnelektury.pl. Tam klasyki jest aż nadto. Wybór padł na Sen nocy letniej William'a Shakespeare'a.

Przyznam, że z lekturami byłam na bakier, do dziś nie lubię, gdy ktoś mi coś nakazuje. Ale wychodzę na prostą. Wystarczy, że sięgnę po książkę sama, nie z przymusu. Dla mnie tajemnica miłości do książek to wolność wyboru.

Sen nocy letniej to komedia z końca XVI wieku i jest jednym z największych dzieł Shakespeare'a. Opowiada o królu elfów Oberonie i zbuntowanej królowej Tytanii, a także o dwóch parach kochanków: Hermii i Lizanderze oraz Helenie i Demetriuszu. Ojciec Hermii stanowczo sprzeciwia się, aby jego córka Hermia poślubiła Lizandera, ponieważ on chce ją wydać za Demetriusza. Kochankowie postanawiają uciec w Noc Św. Jana i nie pozwolić na ślub Hermii z Demetriuszem. Po spotkaniu w lesie kochankowie zasypiają pod gołym niebem, nieświadomi tego co szykują dla nich duchy i wróżki. Zazdrosny Demetriusz i kochająca go Helena podążają śladem Hermii i Lizandera do lasu. Oberon, król elfów rozkazuje Pukowi, duchowi wycisnąć sok z bratka i zemścić się na królowej Tytanii. Puk wypełnia polecenie, ale jednocześnie wprowadza trochę zamieszania w miłosny czworokąt. Magiczne właściwości soku z bratka sprawiają, że osoba, której oczy zostaną nim skropione zapała miłością do pierwszej spotkanej postaci. Tym sposobem przebudzeniu Lizander i Demetriusz pragnęli Heleny, a miłość do Hermii uleciała wraz z nadchodzącym dniem. Oberon widząc do czego doprowadziła ta zabawa rozkazuje duchowi, aby miłość Lizandera i Hermii znów była słodka jak wcześniej. Szczęśliwie wszystko kończy się dobrze, a zwieńczeniem całego dzieła jest występ trupy aktorów przed książęcą parą. Występ, który z pewnością jest karykaturą wielu teatrów czasów shakespeare'owskich.

Czytając Sen nocy letniej w aplikacji wolnelektury.pl dostajemy również tekst Józefa Ignacego Kraszewskiego, który jest znakomitym podsumowaniem i omówieniem najważniejszych kwestii komedii Shakespeare'a. Tekst ten był wstępem do wydania Snu nocy letniej w XII tomie Dzieł zebranych Shakespeare'a z roku 1985.

W szkole najbardziej nie lubiłam pytania "Co podmiot liryczny chciał nam pokazać?" Ja zatrzymam się przy słowach Kraszewskiego, że dzieło to warto czytać, warto podziwiać, jednak nie warto analizować dogłębnie, bo może i się da, ale największa sztuka nie potrzebuje udowadniania, że jest wielka.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Idę czytać
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć