ebook Już nie uciekam
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 199)

Już nie uciekam
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 21.33
Audiobook - najniższa cena: 11.90
wciąż za drogo?
23.74 złpremium: 15.32 zł Lub 15.32 zł
21.33 zł Lub 19.20 zł
23.62 zł 20% rabatu
25.53 zł
21.38 zł
21.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane
Dalsze losy bohaterki „Złodziejki marzeń” i „To się da!”. Joanna potrafi zaskakiwać zarówno siebie, jak i najbliższych. Jest narzeczoną Artura, iskrzy między nią a Jaromirem, w dodatku pojawia się kolejny zagadkowy mężczyzna…
 

Pomimo wątpliwości, Joanna zaczyna urzeczywistniać swoje marzenia. Przeprowadza się na Kociewie i podejmuje decyzję o uruchomieniu kawiarni w lokalu, z którym wiążą się pewne tajemnice. Nadal pracuje jako wolontariuszka w hospicjum dla dzieci. Pisze dla nich bajki. Wkrótce zgłasza się poważny wydawca, który chce je opublikować, ale stawia warunki...
Nowa powieść Anny Sakowicz jest historią o dojrzałej, potarganej przez życie kobiecie, która pragnie stworzyć prawdziwy dom z właściwym partnerem.

Już nie uciekam od Anna Sakowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Już nie uciekam to ostatni tom sagi kociewskiej, gdzie autorka rozwiązuje wszystkie wątki. Jak w pozostałych tomach dużo się dzieje w życiu Joanny. Zapraszam!

Joanna po przeprowadzce na stałe na Kociewie jest w związku z idealnym panem doktorem, ale coś jej w nim nie pasuje... Czyżby jej narzeczony miał jakąś skazę? Okazuje się, że w sumie nikt nie jest idealny, a pan doktor też coś chowa za kołnierzem, a raczej w szufladzie... Obiad zapoznawczy Joanny z przyszłymi teściami bardzo przeżywałam... Takich teściów to ja bym nie chciała mieć.

Joasia nadal pracuje jako wolontariuszka w hospicjum i pisze bajki. Dobra wiadomość jest taka, że zostaną one wydane, ale pod pewnym warunkiem, na który ona nie ma wpływu. Jeśli chodzi o życie uczuciowe to iskrzy między nią a Jaromirem, oj iskrzy... Byłam bardzo ciekawa jak autorka rozwiąże sercowe dylematy Joanny i w sumie chyba wybrnęła najlepiej... Zaskakująco...

Kto powiedział, że po czterdziestce nie można zacząć od nowa? Nasza główna bohaterka zakłada własny biznes, małą kawiarnię, co też się wiąże z kilkoma śmiesznymi wątkami. Ale te smaczki pozostawiam wam do odkrycia i przeczytania. Nasza bohaterka poznaje smak własnego biznesu, ciężkiej pracy ale też tej satysfakcji z robienia tego co się lubi.

Wiele razy wybuchałam śmiechem, niesamowite jest to jak autorka w tak zabawną powieść potrafi wpleść też bardzo trudne i smutne tematy. Od śmiechu po łzy i tak w kółko, ta książka to prawdziwy rollercoaster emocji.

Myślę, że nie da się nic więcej napisać. Komu podobały się wcześniejsze części, na pewno sięgnie po ostatnią.

Myślę, że w dobrym momencie autorka zakończyła serię. Książki warte poznania, mądre, życiowe, co się napłakałam to moje, a co się naśmiałam też moje! Choć nie ukrywam, że będzie mi brakowało cioci Zosi i jej zaglądania w nekrologi czy już biorą z jej półki.

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Niezły galimatias

  Na wstępie chcę serdecznie podziękować wydawnictwu Szara Godzina za egzemplarz recenzencki.

  Drogi czytelniku jak powszechnie wiadomo wszystko, co dobre niestety kiedyś się kończy. Dziś właśnie ku mojemu niezmiernemu smutkowi nadszedł jeden z takich momentów. Bo oto zapraszam Cię już po raz ostatni do sięgnięcia po trzecią część trylogii kociewskiej, która jest zamknięciem cyklu „Złodziejka marzeń”.
  Zapewne choć raz czytałeś taką książkę bądź serię, z którą nie chciałeś się rozstać. Tak bardzo zżyłeś się z jej bohaterami, że mimo iż bardzo chciałbyś poznać zakończenie, to jednak dawkujesz sobie jej lekturę, by pozostać z bohaterami, choć chwilę dłużej. Tak było właśnie ze mną w przypadku książki Pani Anny Sakowicz” Już nie uciekam”, jak również dwóch poprzednich części. Długo czekałam na chwilę, kiedy po raz trzeci będę mogła zasiąść w fotelu i z kubkiem herbaty wpaść w odwiedziny do Asi i jej córki Lusi. I wreszcie stało się, mam ją .Jak tylko książka do mnie dotarła bezzwłocznie wyruszyłam w podróż na Kociewie, by zapukać do drzwi domu cioci Zosi. A co tam zastałam za chwilę Ci opowiem.

  W życiu Asi naprawdę dużo się dzieje. Kobieta marzy o stworzeniu domu ze swoim narzeczonym Arturem. Wszystko zmierza ku dobremu do momentu, kiedy Jasia odkrywa, że niestety Artur tak naprawdę nigdy tak do końca nie będzie jej. Uświadamia sobie, że decydując się na ten związek będzie musiała żyć w cieniu kogoś z kim nie jest w stanie wygrać, a co więcej nawet nie może walczyć. W jej głowie rodzi się tysiące wątpliwości i pytań bez odpowiedzi. Musi podjąć decyzje, które mogą zaważyć na całym jej życiu, co oczywiście samo w sobie nie jest proste, a jakby tego było mało ku własnemu zaskoczeniu zaczyna dostrzegać, że pomiędzy nią a Jaromirem „coś” iskrzy. Przyznasz, że autorka zafundowała naszej bohaterce niezły galimatias. I tu Cię zaskoczę, bo zdradzę Ci w sekrecie, że pojawi się jeszcze ktoś trzeci. Jak z tej całej sytuacji wybrnie matka Lusi, a przede wszystkim czy wybory, jakich dokona będą dobre dla niej samej o tym już musisz przekonać się sam.

  Tamtejsza społeczność wierzy w to, że wszystko w życiu można osiągnąć, jeśli naprawdę się czegoś bardzo chcę, dlatego często przytaczają swoje niezniszczalne i zawsze aktualne powiedzonko „To się da”. Dlatego też Joasia postanawia zawalczyć o swoje marzenia i choć nie bez lęków i obaw otworzyć swoja upragnioną kawiarnię. Niesiona na skrzydłach optymizmu przyjaciół i rodziny zaczyna urzeczywistniać wszystko to, co dotychczas istniało tylko w jej sercu i wyobraźni. Prawda, że wygląda to pięknie? Ale i tym razem, los nie szczędzi kobiecie kłód pod nogami. W jednej chwili wszystkie plany stoją pod znakiem zapytania. Czy się uda? Nie pozostaje Ci nic innego jak sięgnąć po książkę. Na jej kartach znajdziesz odpowiedz.

  Uwielbiam sposób pisania Pani Ani. Ta część cyklu, jak i dwie poprzednie wciągają czytelnika od pierwszej strony. Autorka sprawia, że czytając momentami nie jesteśmy w stanie przestać się śmiać. Sama zaśmiewałam się do łez. Jednak jest jeszcze, coś za co cenie te trylogie. Otóż mimo całego humoru historii odnajdujemy tu także bardzo trudny i bolesny wątek, jakim jest hospicjum dziecięce, w którym Joanna jest nadal wolontariuszką. Tym razem Pani Anna pozostawia nam do rozważenia i zastanowienia się pytanie: „Czy należy walczyć do końca mimo wszystko, czy też pozwolić godnie odejść? Zapewne każdy z nas zajmie różne stanowiska w tej kwestii, dlatego ja również pozostawiam Cię z tym pytaniem do osobistych przemyśleń.

  Cóż mogę więcej napisać? Chyba nic ponadto, że serdecznie zachęcam Cię do lektury tego tytułu, a jeśli jeszcze nie czytałeś „Złodziejki marzeń „i „To się da” koniecznie musisz to nadrobić. Jeśli szukasz pozycji, od której nie sposób się oderwać, która cię rozbawi, ale także wzruszy i skłoni do przemyśleń, a jej bohaterowie staną się niemalże Twoją książkową rodziną, to doskonale trafiłeś.

  Moja ocena to: 10/10

  Pozdrawiam,
  Agnieszka Kaniuk.

Warto zerknąć