Kochanka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.52 / 5.00
liczba ocen: 13346
Ilość stron (szacowana): 384
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.44 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.54 zł
24.52 zł
25.42 zł
28.40 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
29.90 zł
19.44 zł
23.88 zł
23.92 zł
23.92 zł
24.82 zł
26.91 zł
29.90 zł
Opis:

Ben różni się od większości ludzi. Niezdolny, by kontrolować swoje pędzące myśli, z zaangażowaniem oddaje się pasjom i obsesjom, które całkowicie go pochłaniają. Kino, motocykle, ciekawostki z życia prezydenta Stanów Zjednoczonych i Diana Hotchkiss, kobieta, której Ben nigdy nie będzie miał. To właśnie wokół tych rzeczy skupia się jego uwaga Bena.

Kiedy Diana zostaje znaleziona martwa na progu swojego apartamentu, nieszczęśliwie zakochany w niej Ben postanawia zapolować na tego, który odebrał mu ukochaną. Szybko odkrywa, że kobieta, którą darzył tak wielkim uczuciem, prowadziła podwójne życie, a teraz ktoś robi wszystko, by Ben nie poznał jej nielegalnych interesów.

W tym powodującym szybsze bicie serca thrillerze James Patterson ukazuje nam świat oczami człowieka ogarniętego obsesją i paranoją.

Recenzje blogerów
Od dawna przymierzałem się do zapoznania się z twórczością Pattersona, najbogatszego pisarza na świecie. Swego czasu czytałam o tym, że zatrudnia ghostwriterów, co napędza jego maszynę finansową i jednocześnie umieszcza go na półce najbardziej znanych i lubianych pisarzy w USA.

Kochanka jest powieścią, w której cała akcja jest widziana oczami Bena Caspera, właściciela gazety internetowej. To jest strzał w dziesiątkę. Inna sprawa, że w książce przewija się setki tytułów filmów, które narrator dopasowuje do aktualnej sytuacji.

Zaczyna się niewinnie. Ben instaluje kamerki w mieszkaniu Diany, która jest mu bliska. Wkrótce potem jest świadkiem obrazu, którego nigdy nie będzie potrafił zapomnieć. Diana wypada z własnego okna, ginąc na miejscu. To dopiero początek czegoś, co przypomina serię z przygodami Jasona Bourne.

W Kochance nic nie jest takie jak wydaje się być. To thriller, od którego trudno jest się oderwać. Autorzy zręcznie manipulują fabułą, nie pozwalając czytelnikowi na chwilę wytchnienia. Śmierć kobiety jest początkiem piramidy, która zatacza międzynarodowe kręgi. Pisarze mieli doskonały pomysł na fabułę i wykonali kawał dobrej roboty.
Kto jest kim w tej grze? Bez nie jest pewien swojego bezpieczeństwa. Musi podjąć grę w ciemno, aby udowodnić, że to on jest prawdziwą ofiarą.

Dodatkowym plusem są króciutkie rozdziały. Autorzy skupiają się na emocjach głównej postaci, jego obserwacjach, analizach. Kochanka to dopracowany thriller polityczno - szpiegowski na wysokim poziomie. Serdecznie polecam.

Ocena: 5/6
©Pisany inaczej
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć