ebook Popiół i kurz. Opowieść ze świata Pomiędzy
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 1765) Ilość stron (szacowana): 332

Popiół i kurz. Opowieść ze świata Pomiędzy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.85
Audiobook - najniższa cena: 29.15
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
27.83 złpremium: 17.96 zł Lub 17.96 zł
21.85 zł
-15% 25.44 zł Lub 22.90 zł
25.50 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
25.44 zł
26.34 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Nie wiadomo, czy istnieją niebiosa. Nie wiadomo też, czy istnieje piekło. Jedyne, co jest pewne, to popiół i kurz zalegające piętro wyżej, niebo w upiornie czerwonym kolorze, z przewalającymi się po nim żółtymi i niebieskimi fraktalami. Tu każdy przedmiot, myśl, uczucie mają swoje Ka – odbicie świata materialnego. Tu pełzają myślokształty, zbierają się skeksy – demony nagłej śmierci, tu przenika zło chcące pożreć, zawładnąć twoją duszą. Tu wędrujesz ty, gdy nie zdajesz sobie sprawy, że właśnie umarłeś. Witaj w świecie Pomiędzy! W najnowszej powieści Jarosław Grzędowicz przenosi nas do krainy Półsnu, znanej z opowiadania “Obol dla Lilith”. Do świata Pomiędzy i pod cierniowy krzyż, na którym wisi rozpięty mnich. Mnich, który poznał tajemnicę tego świata i musiał umrzeć dla niej, pozostawiając swojemu przyjacielowi swoisty testament: sięgaj głęboko i znajduj odpowiedzi.

Popiół i kurz. Opowieść ze świata Pomiędzy od Jarosław Grzędowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Rozpacz straty po kimś bliskim przychodzi właśnie tak - falami. Najczęściej, kiedy natrafiasz na jakiś porzucony ślad po człowieku. Coś, czego już nigdy nie dotknie, ciastko, którego nigdy nie zje, rzecz, których nie dokończy.
Kiedy czekasz, tracisz kontrolę nad sytuacją. Zdajesz się na inicjatywę kogoś innego, a sam przyjmujesz rolę biernego obserwatora.
Dziura po kimś bliskim jest jak rana postrzałowa. Niby niewielka, ale nieznośna. Konsekwencje czyjejś śmierci to niekompletny, dziurawy świat, który pozostawił po sobie zmarły.
Bóg pomaga jedynie tym, którzy sami sobie pomagają, ale nie wychodzi z cienia. Zapewne po to, by wiara nie stała się wiedzą.
Piekło jest w nas. W środku. Każdy nosi je ze sobą, dopóki go nie pokona.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  To moje drugie spotkanie z Grzędowiczem, po świetnej serii Pan Lodowego Ogrodu. Tym razem mamy dwa światy - ten realny, współczesny i świat Pomiędzy, w którym samotny bohater, niczym Charon, przeprowadza dusze, które ugrzęzły w krainie popiołu i kurzu do lepszego świata. Ale kiedy w tajemniczy sposób umiera przyjaciel głównego bohatera zaczyna się śledztwo, którego wątki będą prowadziły pomiędzy światem żywych i umarłych Świetnie się to czyta, bardzo interesująco te dwa światy są ze sobą splecione. Kiedy akcja przenosi się do świata Pomiędzy to właściwie robi się bardziej jak w komiksie - umarli, upiory, mnisi z supermocami, magiczne przedmioty - ogromne pole do popisu dla wyobraźni, mnóstwo akcji i właściwie nieskończenie wiele możliwości na całą serię. W pewnym momencie wydawało mi się, że aż trochę za dużo tego było, bo w świecie umarłych można spotkać każdego i wrzucić i zmiksować wszystko… i trochę mnie męczyły sytuacje w której bohater potrafił wyciągnąć się z każdej sytuacji za pomocą nadprzyrodzonych mocy. Odciągnęło to akcję i ciężar uwagi od tego co działo się w świecie realnym bohatera - a tam, wydaje mi się, że było bardziej mrocznie, tajemniczo - balans na granicy szaleństwa i niepewności. Bardzo chciałbym jeszcze raz spotkać się z tym światem w jakiejś kontynuacji. Bardzo polecam.

 • Awatar

  Lubię polską fantasy i bardzo cenię sobie książki pana Grzędowicza. W "Popiele..." też mnie nie zawiódł - jest mrocznie, jest obskurnie i nihilistycznie, czyli dokładnie tak, jak być powinno. Klimat duszny i bardzo niebajkowy, a fabuła nie zmierza w oczywisty sposób do happy endu. Polecam!

 • Awatar

  Genialna ksiazka! Bardzo wciagajaca, nie moglem sie oderwac od niej. Zakonczenie bardzo dobre, nie wiem co sie nie podobalo osobom z komentarzy! Humor w ksiazce stoi na b. dobrym poziomie.

 • Awatar

  Posłuchajcie o gosciu z brodą, na motorze, który zyje jak menel, ale ma rozległa wiedzę zwłaszcza okultystyczną, bo tak naprawdę jest psychopompem i miejskim szamanem, przeprowadza i rozwiązuje problemy dusz które nie mogą wyrwać sie z szarawego pozbawionego smaków i kolorów i emocji świata.
  Pojawia się również całkiem seksowna wiedźma...

 • Awatar

  Świat Pomiędzy zaludniony jest przez tych, którzy nie wiedzą, że spotkali już śmierć, tych którzy utknęli z niewiadomych powodów między światem żywych i umarłych. To świat, w którym rzeczywiste przedmioty mają swój odpowiednik, jeżeli ludzie się z nimi w jakiś sposób związali, świat pełen potworów zrodzonych w ludzkiej wyobraźni ze strachu, nienawiści, podłości czy chorych ambicji. W tym świecie odmalowanym w barwach Muncha, Boscha, koszmarnych wizji i pokręconego snu, wędruje bohater - swego rodzaju psychopomp, przewoźnik, Charon, który za obola przenosi dusze do krainy zmarłych. Bohater jest jak najbardziej żywy, a żywy w świecie Pomiędzy nie ma klawego życia. Real, co tu dużo gadać, też nie jest dla niego sielanką.
  Powieść umieściłabym gdzieś między fantasy a horrorem. Akcja jest wartka, bohater nieźle pokręcony. Fantastyczny język, dużo humoru słownego i wyobrażeniowego.
  Książka świetna. Największe wrażenie zrobił na mnie prolog i gdyby na prologu się zakończyło, byłoby 10/10, bo zasadnicza część książki minimalnie nie dotrzymuje kroku jej początkowi, który jest samodzielną, zamkniętą formą. W zasadniczej części autor jakby znudził się pomysłem i troszkę zabrakło mi finezyjnego podomykania wszystkich wątków. Tym niemniej zabawa przy czytaniu jest przednia...

Warto zerknąć