Długi kosmos
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.84 / 5.00
liczba ocen: 2947
cena od: 16.32
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 16.32 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-25% 16.32 zł
22.30 zł
22.57 zł
25.60 zł
27.20 zł
Pozostałe księgarnie
27.20 zł
21.76 zł
21.86 zł
22.30 zł
22.52 zł
22.58 zł
23.12 zł
24.48 zł
24.50 zł
27.20 zł
Opis:

Piąty tom cyklu „Długa Ziemia” – napisany równie inteligentnie, dowcipnie i porywająco, jak poprzednie. Ale czego innego można się spodziewać, gdy swoje siły połączyło, dwóch mistrzów literatury fantastycznej…

Piąty tom cyklu „Długa Ziemia” – napisany równie inteligentnie, dowcipnie i porywająco, jak poprzednie. Ale czego innego można się spodziewać, gdy swoje siły połączyło, dwóch mistrzów literatury fantastycznej…

Lata 2070–2071. Minęło prawie sześćdziesiąt lat od Dnia Przekroczenia, a na Długiej Ziemi rozwija się nowa, postludzka spoleczność Następnych.
Dla Joshuy Valienté, dobiegającego siedemdziesiątki, nadszedł czas, by wyruszyć na jeszcze jedną, ostatnią samotną wyprawę do Wysokich Meggerów: po przygodę, która zmienia się w katastrofę. Kiedy staje wobec bezpośredniej groźby śmierci, jedyną nadzieją ocalenia staje się stado trolli. Kiedy jednak Joshua musi się zmierzyć z własną śmiertelnością, Długa Ziemia odbiera sygnał z gwiazd – sygnał odebrany przez radioastronomów, a także – w sposób bardziej abstrakcyjny – przez trolle i przez wielkie trawersery. Wiadomość jest prosta, ale o porażających implikacjach: DOŁĄCZCIE DO NAS.
Superinteligentni Następni odkrywają, że przekaz zawiera też instrukcje budowy ogromnej sztucznej inteligencji. By ją jednak skonstruować, muszą szukać pomocy w uprzemysłowionych światach ludzi. Część po części, bajt po bajcie, montują komputer rozmiarów kontynentu – urządzenie, które zmieni miejsce Długiej Ziemi w kosmosie i ujawni ostateczny, afirmujący życie cel tych, którzy wysłali wiadomość.

„Oda do radości nieskrępowanego tworzenia światów… pomysłowość nieznająca spoczynku…” – „Guardian”.

„Pomysłowe, zachwycające SF w najlepszej formie… Porywająca opowieść mistrzów” – „Independent on Sunday”.

„Oto przybywają znowu, Terry Pratchett i Stephen Baxter, skacząc wzdłuż kwantowego łańcucha planet niczym oszołomieni chłopcy – to wielka radość spotkać ich raz jeszcze… Porywający i nieodmiennie wciągający” – „SFX”.

„Znakomita wspólna science fiction… Do polecenia każdemu, kto kocha być zaskakiwanym” – IO9.com.

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć