ebook Długi kosmos
3.42 / 5.00 (liczba ocen: 299)

Długi kosmos
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 22.23
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
27.20 złpremium: 16.32 zł Lub 16.32 zł
22.23 zł Lub 20.01 zł
25.29 zł Lub 22.76 zł
27.20 zł
20.94 zł
21.85 zł
22.28 zł
23.12 zł
23.12 zł
24.50 zł
27.20 zł
27.20 zł
28.20 zł
Inne proponowane

Piąty tom cyklu „Długa Ziemia” – napisany równie inteligentnie, dowcipnie i porywająco, jak poprzednie. Ale czego innego można się spodziewać, gdy swoje siły połączyło, dwóch mistrzów literatury fantastycznej…

Piąty tom cyklu „Długa Ziemia” – napisany równie inteligentnie, dowcipnie i porywająco, jak poprzednie. Ale czego innego można się spodziewać, gdy swoje siły połączyło, dwóch mistrzów literatury fantastycznej…

Lata 2070–2071. Minęło prawie sześćdziesiąt lat od Dnia Przekroczenia, a na Długiej Ziemi rozwija się nowa, postludzka spoleczność Następnych.
Dla Joshuy Valienté, dobiegającego siedemdziesiątki, nadszedł czas, by wyruszyć na jeszcze jedną, ostatnią samotną wyprawę do Wysokich Meggerów: po przygodę, która zmienia się w katastrofę. Kiedy staje wobec bezpośredniej groźby śmierci, jedyną nadzieją ocalenia staje się stado trolli. Kiedy jednak Joshua musi się zmierzyć z własną śmiertelnością, Długa Ziemia odbiera sygnał z gwiazd – sygnał odebrany przez radioastronomów, a także – w sposób bardziej abstrakcyjny – przez trolle i przez wielkie trawersery. Wiadomość jest prosta, ale o porażających implikacjach: DOŁĄCZCIE DO NAS.
Superinteligentni Następni odkrywają, że przekaz zawiera też instrukcje budowy ogromnej sztucznej inteligencji. By ją jednak skonstruować, muszą szukać pomocy w uprzemysłowionych światach ludzi. Część po części, bajt po bajcie, montują komputer rozmiarów kontynentu – urządzenie, które zmieni miejsce Długiej Ziemi w kosmosie i ujawni ostateczny, afirmujący życie cel tych, którzy wysłali wiadomość.

„Oda do radości nieskrępowanego tworzenia światów… pomysłowość nieznająca spoczynku…” – „Guardian”.

„Pomysłowe, zachwycające SF w najlepszej formie… Porywająca opowieść mistrzów” – „Independent on Sunday”.

„Oto przybywają znowu, Terry Pratchett i Stephen Baxter, skacząc wzdłuż kwantowego łańcucha planet niczym oszołomieni chłopcy – to wielka radość spotkać ich raz jeszcze… Porywający i nieodmiennie wciągający” – „SFX”.

„Znakomita wspólna science fiction… Do polecenia każdemu, kto kocha być zaskakiwanym” – IO9.com.

Długi kosmos od Stephen Baxter, Terry Pratchett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć