Nienawiść
3.61 / 5.00 (liczba ocen: 116) Ilość stron (szacowana): 384

Nienawiść

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Były reporter otrzymuje zlecenie napisania biografii twórcy farmaceutycznego giganta. Tymczasem w otoczeniu pozornie nieskazitelnego przedsiębiorcy dochodzi do tajemniczych zbrodni – giną skonfliktowani z nim ludzie. Kolejne sensacyjne spotkanie z Kubą Zimnym!

Kuba Zimny otrzymuje propozycję napisania biografii znanego przedsiębiorcy Marka Sawickiego, twórcy korporacji biotechnologicznej Sawicki, która z małej kaszubskiej firmy przerodziła się w europejskiego giganta na rynku farmaceutycznym.

 

Biografia ma być częścią kampanii reklamowej Sawickiego, zaprojektowanej przez słynnego Bruno Giacomo.
Tymczasem w otoczeniu Sawickiego, pozornie nieskazitelnego przedsiębiorcy, dochodzi do tajemniczych zbrodni – giną skonfliktowani z nim ludzie.
Kuba Zimny podejrzewa, że został zaangażowany w projekt nieprzypadkowo.
Sprawę morderstw będzie badał nielubiany przez policyjną wierchuszkę śledczy Lenz.

Nienawiść od Mariusz Zielke możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nienawiść. Ona nigdy nie przemija. Potrafi na chwilę przycupnąć gdzieś w cieniu, przygasnąć, ale jej rozgrzane, pożądające ognia macki będą się tlić po wieki, by w końcu wybuchnąć, wziąć swoje, zniszczyć każdy pokojowy pakt.
Luksus i bogactwo bywają narzędziami pracy. Jak nie masz pieniędzy , nie chcą z tobą robić interesów.
Tak to jest, że dobre rady mają zerową wartość i doceniamy je dopiero, jak się sami na czymś sparzymy.
Jakub Zimny otrzymuje dobrze płatne zadanie. Ma napisać biografię znanego przedsiębiorcy - Marka Sawickiego, który od podstaw stworzył w Polsce korporację biotechnologiczną, będącą gigantem na europejskim rynku farmaceutycznym. Biografia ma stać się częścią międzynarodowej kampanii reklamowej, na którą pójdą niebotyczne środki finansowe.

Marek Sawicki wydaje się człowiekiem bez skazy, a jednak w jego otoczeniu dochodzi do tajemniczych zbrodni, przypadkiem giną ludzie, którzy pozostają z nim w konflikcie. Kuba Zimny podejrzewa, że został zaangażowany w projekt nieprzypadkowo. Sprawę tajemniczych morderstw będzie prowadził nielubiany przez policyjną wierchuszkę śledczy Lenz.

Na początku tak naprawdę niewiele wiadomo. Mamy do czynienia z mnogością postaci i wątków. Akcja nie biegnie w jednostajnym rytmie, a odkrycie motywów mordercy wydaje się równie nieprawdopodobne jak złapanie go. W przypadku tej powieści mogę napisać, że im dalej tym tylko lepiej, bo autor naprawdę dobrze buduje napięcie, a czytelnik nie będzie się nudził.

To moje pierwsze spotkanie z autorem, dlatego zwróciłam uwagę na jego styl. Jest naprawdę dobry i że tak powiem "łatwo przyswajalny". Powieść czyta się szybko, a dialogi pomiędzy bohaterami tylko umilają poszukiwanie mordercy docinkami, ciętymi ripostami i trafionym humorem.

Spójna fabuła przy wielości wątków i postaci, to podstawa, bez tego się po prostu nie da. Autor w tej kwestii nie zawodzi swojego czytelnika. Powieść chociaż mocno rozbudowana została naprawdę dobrze przemyślana. Każdy trop, każdy wątek, każda poszlaka, każde wspomnienie ma znaczenie, pytanie tylko czy będziemy potrafili je poprawnie zinterpretować.

Nienawiść to motyw przewodni tej książki, towarzyszy nam ono od pierwszych stron chociaż początkowo może być ona dla nas niedostrzegalna. Zapewniam Was jednak, że w końcu dowiecie się kto kogo i za co nienawidził, a może nie? Otwarte zakończenie, które pozostawił autor zdecydowania skłania do dyskusji.

Nienawiść to bardzo dobra książka, która trzyma w napięciu do samego końca, który pozostaje otwarty. Jesteście gotowi na tę powieść? Chcecie poznać polskiego Midasa, który wszystkiego co dotknie zamienia w złoto? A może zastanawiacie się po co mu biografia napisana przez Zimnego? Nie zwlekajcie!

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Recenzje z pazurem
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć